Forum Forum dla firmKsięgowość

PIT 36L, rozliczenie kwartalne - prośba o pomoc

PIT 36L, rozliczenie kwartalne - prośba o pomoc

qpalzm / 87.206.146.* / 2011-06-15 21:21
Witam, W kwietniu 2010 założyłem działalność gosp., jestem na podatku liniowym, rozliczenie kwartalne, w pierwszym kwartale IV-VI poniosłem stratę, w drugim kwartale VII-IX poniosłem stratę, w trzecim kwartale osiągnąłem dochód, lecz biorąc pod uwagę stratę z ubiegłych kwartałów, rok zakończyłem na minusie, w związku z tym nie wpłacałem żadnej zaliczki na podatek, a w rozliczeniu rocznym wykazałem stratę, dziś otrzymałem wezwanie z us, żeby przedłożyć dowody uiszczenia zaliczki na podatek.. czy ktoś może podpowiedzieć czy zrobiłem coś źle lub co może chodzić us?
Wyświetlaj:
szklarek / 2011-06-16 11:25
No wszystko wskazuje na to, że postąpił Pan prawidłowo tj. z mającym w tym przypadku zastosowanie uregulowaniem art. 30 c ( liniowy ) i art. 44, ust. 3h ustawy o PIT.

No chyba, że zapomniał Pan o taki drobiazgu, jak zgłoszenie do US kwartalnego systemu opłacania zaliczek.

Sprawa byłaby jasna, gdyby za 3 kw. roku ( Pana kw. 2 ) uzyskał Pan dochód- wtedy brak zaliczki za 4 kw. mimo straty ogólnorocznej byłby niezgodny z ustawą- bo za IV kw. roku wpłaca się ją w wysokości zaliczki za III kw. roku. ( ust. 6 art. 44 ) co zmieni się od 2012 r.

ps. Spokojnie. Nie taki US straszny, na 70% będzie Pan mile zaskoczony wizytą w urzędzie.

A tu ustawa, warto być przygotowanym :-)


http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2010,051,307.html
qpalzm / 87.206.146.* / 2011-06-16 21:58
Dziękuję za pomoc. W przyszłości na pewno jeszcze będę korzystał z pomocy forum. Sprawa rzeczywiście była błaha, a wizyta ok, ale noc nie przespana... pozdrawiam.

Najnowsze wpisy