Forum Forum finansoweBanki

PKO BP - nowe konta a systematyczne wpływy

PKO BP - nowe konta a systematyczne wpływy

mkms / 212.160.172.* / 2011-03-17 12:21
Bank PKO BP od poniedziałku wprowadził nowe konta. "Konto Za Zero" jest darmowe pod warunkiem:
"przy systematycznych wpływach minimum 2000 zł/miesiąc"

Prośba o zdefiniowanie "systematycznych wpływów" skierowane do banku spotkało się z taką odpowiedzią: "jest to wynagrodzenie i inne stałe źródła dochodu od innych instytucji, np. emerytura z ZUS".
Zapytałem czy to mogą być stałe - systematyczne przelewy ale od innej osoby fizycznej, odpowiedź "NIE!", zapytałem czy mogą to być takie przelewy ale z opisem "WYNAGRODZENIE", odpowiedź "yyyyhmmmmyyyy Taaaaak"

Co myślicie...?

Na wyciągach z PKO (papierowych) zauważyłem, że niektóre przelewy oznaczone są właśnie jako "systematyczna wpłata" - co ciekawe nie są to tylko przelewy od pracodawcy.
Wyświetlaj:
Arek575 / 83.24.157.* / 2016-12-01 21:23
muszesię z wami zgodzić że konto w tym banku jest mało atrakcyjne i te ich "stałe wpływy" a naprzykład debet, nie liczy się to że mam co miesiąć 2000pln wpłaty własnej bo to nie jest stały wpływ cokolwiek to znaczy, ale skoro je mam to co was to obchodzi czy to moja pensja czy zarobiłem na zbieraniu makulatury, sąi już. Sytułacja wygląda tak, mam kredyt hipoteczny w tym banku i musze przyznać że jestem z niego zadowolony, 0 problemów. Jednak bank wymyślił sobie że musze mieć u nich konto gdyż spłata kredytu musi być automatyczna, i oczywiście 6,99 co miesiąc musze płacić. To sobie myśle mam konto w Inteligo niby ta sama grupa kapitałów czy coś w ten deseń, prawie ten sam bank to przejde na to konto w PKO jako główne, złożyłem wniosek o debet , 1000pln, dobra starczy. I wyobrażcie sobie sytułacje iż 25 dnia miesiąca pobieram sobie środki z debetu powiedzmy 500pln, wszystko pięknie ładnie, do 1 następnego miesiąca okazuje się że mam 500żł niedopuszczalnego braku środków na koncie, i myśle sobie wtf przecież na spłate debetu mam 30 dni, a debet bank może wypowiedzieć pisemnie, co jest grane? dzwonie na infolinie , owszem mam debet nie został wypowiedziany tylko jego limit wynosi 0 żł, gdyż nie mam wpływów stałych i musze zwrócićkase jak najszybciej bo odsetki karne rosną, Jak tylko będzie to możliwe wracam do swojego starego konta a to konto za zero niech sobie w nos wsadzą bo to lipa jakich mało, w żadnym banku nie ma takich zasad debetowych . Nie polecam, bedę płacił te 6,99 miesięcznie ale nie chcemieć z tym kontem nic wspólnegopoza spłatą kredytu,
zrobiony / 188.33.45.* / 2011-05-10 23:49
Wielka lipa wypłata na moje konto w tytule przelewu ma tylko datę za który miesiąc i nie ma słowa "wypłata" lub "wpłata"lub "wynagrodzenie". Przekształcenie konta na konto za zero kosztowało mnie 50pln i do tego 6,90pln w tym samym miesiącu, ale musimy jakoś zebrać pieniądze na gaże Szymona Majewskiego. Brak konkretnej odpowiedzi ze strony banku dlaczego pobierana jest prowizja za prowadzenie rachunku. Świetna promocja na pozbycie się klientów. Mam już dosyć robienia mnie w wała. Wypisuje się. Pa.
artur12345 / 83.11.8.* / 2011-05-02 20:45
Totalne oszustwo i nadużycie. Właśnie pobrali mi 6,90 za prowadzenie konta; przelałem 2000( tytuł inne) + ok 1500 z wynagrodzeń. Wcześniej zapłaciłem 50 za przekształcenie konta. Ale znaleźli sobie ze mnie dojną krowę. Poszukam możliwości reklamacji.
davia / 2011-05-11 19:15
Wybaczy Pan, ale 2000 tytułem "inne" uznaje Pan za systematyczny wpływ na rachunek??? Wpłaty własne nie są uznawane za systematyczne wpływy - odsyłam do regulaminu ROR.
stała klientka banku PKO BP / 88.220.107.* / 2011-05-09 13:57
A ja myślę, że Ci wszyscy ludzie, stali klienci PKO BP, powinniśmy zrezygnować jak najszybciej z usług tego banku.Powód:otóż bank nie dba o swoich stałych klientów - bo ich dyskryminuje chciażby dlatego, że konto za zero złotych mogą mieć tylko Ci, których miesięczne wpływy z wynagrodzenia wynoszą 2000 zł.Ja osobiście odbieram to jako dyskryminację, albowiem jestem stałym klientem tego baku a moje wynagrodzenie wynosi o wiele mniej.Jestem tym zbulwersowana, bo Pan Szymon Majewski na reklamie zbija niezłą kasę, a zatem ten bank dba o kieszeń Szymona, a nie swoich stałych klientów.
davia / 2011-05-11 19:19
Ale to nie jest wina banku, że Pani nie zarabia 2000 zł - oznacza to po prostu, że to nie jest odpowiednie konto dla Pani. A co Pani powie na Konto Pogodne w PKO? Zakładając, że nie ma Pani jeszcze 60 lat też czułaby się Pani dyskryminowana? Bo to konto jest właśnie dla osób powyżej 60-go roku życia. A Konto Pierwsze dla osób poniżej 18 lat? Albo Konto dla Młodych - wiek 18-30?
Jak widać każdy mógłby stwierdzić, że to dyskryminacja, a chodzi po prostu o to, że konkretne produkty są skierowane do konkretnej grupy klientów.
Anonimka / 88.101.182.* / 2015-02-20 14:40
Musze się zgodzić ze "Stałą klientką Banku PKO BP". Bank w ogóle nie dba o starych klientów. Nie informuje ich o nowych tańszych kontach. Jestem klientką PKO BP (już niedługo !) ok. 9 lat, więc moje konto jest stare. Obecnie mieszkam za granicą, ale moje dane są podane w banku. Ostatnio wyjęłam pieniądze z bankomaty, a opłata za wyjęcie pieniędzy wyszła na ponad 250 PLN !!!! W dzisiejszych czasach gdzie wszystkie banki oferują konto z darmowymi wypłatami we wszystkich bankomatach na świecie (do końca a i PKO jak widzę ma taką możliwość), którzy atakują mnie ofertami i propozycjami otworzenia konta. Mój bank totalnie zignorował możliwość poinformowania mnie. Wydaje mi się, że jest to całkiem jasne, że jak ktoś ma konto 9 lat to trzeba by mu zaproponować innowację. Niestety jestem strasznie nie pocieszona z takiej sytuacji i jak tylko będę w Polsce to zrezygnuję z tego bank.
salkoni / 83.14.173.* / 2011-05-08 20:42
Zgłoś sprawę do arbitra bankowego i powiadom mnie proszę o wyniku ja zrobię podobnie. plq@o2.pl
Marek_ gdterfevgd / 46.112.119.* / 2011-03-19 14:44
Założyłem w marcu m.in. konto oszczędnościowe w euro. Otrzymałem przelew w euro na to konto, a PKO zabrało mi za to 5 zł prowizji!!! POWTÓRZĘ: to była prowizja za WPŁYW - OTRZYMANIE pieniędzy, a nie za wysłanie! BIORĄ PROWIZJE ZA WPŁYW PIENIĘDZY NA KONTO. Sprawa nie do pomyślenia w ING, BZ WBK, MBanku i innych, w których mam takie konta. Żaden inny bank nie pobiera prowizji za otrzymanie przelewu! Zgroza, nie polecam tej instytucji. Nic dziwnego, że głównymi klientami są starzy ludzie, którzy boją się pójść do innego banku. Starych można łupić bezlitośnie. A mnie nie. Po miesiącu znajomości z PKO, zamykam u nich konto, bo nie dają nic więcej od innych, a naprawdę dają mniej.
Wszystkie inne banki są lepsze, np.:
ING: darmowe konto zawsze, darmowe przelewy, obsługa przez darmową infolinię (nigdy się nie czeka) lub internet, darmowa karta i wszystkie bankomaty.
MBank, Getin: darmowe konto zawsze, darmowe przelewy, darmowa karta i wszystkie bankomaty.
BZWBK: darmowe konto zawsze, darmowe przelewy, darmowa karta i wszystkie bankomaty. Gdy raz w miesiącu robisz wpłatę i od razu wypłatę 1000zł.
davia / 2011-05-11 19:07
Zgadzam się z gdgdafg - trzeba umieć odróżnić zwykły przelew krajowy a dewizowe polecenie wypłaty i zapoznać się z tym, co przy takiej transakcji oznacza "klauzula kosztowa". Wtedy nie będziesz pluć jadem na forum, wykazując się swoją niewiedzą.
Za zwykłe krajowe przelewy przychodzące PKO BP nie pobiera opłaty.
gdgdafg / 193.109.225.* / 2011-05-11 15:43
Ależ oczywiście że pobiera, jeśli jest to dewizowe polecenie wypłaty.
Dobry doradca / 2011-05-13 09:08
jeżeli chodzi o oplaty za dyspozycje należy zapoznawać się z TOiP,
jeżeli mówimy tu o ofercie PKO BP, to widac jak się Bank zaczą zmieniać i dopasowywac do potrzeb klientów, obecnie można otworzyć konto w zależności od swoich priorytetów, zatem zgodzę się tu z "Davia" i dodam że należy dobrze czytać regulamin i tabelę opłat, mówić o swoich oczekiwaniach doradcy tak by wiedział co jest ważne i dopasował ofertę.
PYTAJCIE, za odpowiedzi się nie płaci a można uniknąć takich sytuacji.

W razie pytań chętnie pomogę.
arekzieke / 87.206.200.* / 2011-03-18 11:23
kiedyś miałem konto w PKO i jakoś szczególnie zadowolny nie byłem. Zawsze były jakieś problemy. Teraz mam w inteligo i jest ok - http://www.finansosfera.pl/konto-osobiste/45-inteligo-inteligo/

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: