Forum Polityka, aktualnościKraj

PKW potwierdza swoje stanowisko. List Nowej Prawicy nie zarejestruje

PKW potwierdza swoje stanowisko. List Nowej Prawicy nie zarejestruje

Wyświetlaj:
Binarek / 2011-09-29 14:33 / Tysiącznik na forum
Ale trampkarz z tego Korwina
On nawet sołectwem nie powinien zarządzać a co dopiero Polską

Zamiast przeprosić PKW za kombinowanie to jeszcze "pyszczy" chamsko na polską demokrację
Akira123 / 85.222.96.* / 2011-09-29 13:36
Jakim prawem PKW poucza KNP, skoro sama ma problemy z właściwym wypełnieniem wymogów prawa "W środę Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nie rozpatrzył skargi komitetu wyborczego Nowej Prawicy na działanie PKW. Sąd wezwał zarówno komitet, jak i Komisję do uzupełnienia braków formalnych."
qwajk / 83.12.119.* / 2011-09-29 13:36
Lubię JKM od 20 paru lat i w dużej części z jego poglądami się zgadzam. Tym bardziej, że sprawdza się dokładnie to co mówił 10 lat temu o UE (że nie wytrzyma dłużej jak 10 - 15 lat i się posypie i wiele wiele innych). Tym bardziej jestem zawiedziony postępowaniem JKM. Nie zwleka się do ostatniej chwili z dostarczeniem list poparcia a potem kombinuje za wszelką cenę aby swoją opieszałość usprawiedliwić. Są procedury, których trzeba przestrzegać jeśli chcę się być postrzeganym jako poważna siła na rynku politycznym Polski. Inne komitety wyborcze jednak zdążyły z listami. I przez to nie idę na wybory bo nie mam na kogo głosować. I żaden palant mi nie wmówi, jak to teraz wciskają wszyscy politycy, że jak nie zagłosuję na jednego to przez to wygra drugi. Demokracja i wolne wybory polegają na tym, że mam prawo z głosu wyborczego skorzystać a NIE MUSZĘ. W USA (gdzie podobno jest największa demokracja i wolność) ludzie muszą najpierw zgłosić CHĘĆ uczestnictwa w wyborach i zarejestrować się jako wyborca a potem iść do urn i głosować. I jakoś nikt nie krzyczy, że wygrał Obama bo ci co nie głosowali oddali głosy nie poparli jego przeciwnika. Tyle. Amen
Akira123 / 85.222.96.* / 2011-09-29 13:49
To może popatrz na tą sytuację tak. Nie masz na kogo głosować - trudno. Możesz jeszcze ewentualnie uporządkować scenę polityczną. Aby partia mogła coś zepsuć w sejmie musi się przebić przez 5% próg. Jest kilka takich tworów, które oscylują przy tej granicy. Pierwszy z brzegu przykład PSL - partia mocno kosztująca polski budżet (np. posady urzędnicze i rady nadzorcze dla członków rodzin, hamowanie reform itp). głosując na jakiś mały byt (najlepiej poniżej 1% dla pewności) możesz swoim głosem spowodować że taka partia sie nie przebije przez 5% próg i jednak jakiś pozytywny efekt się uzyska z tych wyborów. Zostanie co prawda dżuma i cholera (PO i PiS) ale jak jedno z nich będzie miało pełnie władzy to na nikogo nie zwali już swojej niekompetencji.
qwasjk / 83.12.119.* / 2011-09-29 13:38
...że wygrał
Obama bo ci co nie głosowali nie poparli jego przeciwnika. Tyle. Amen (tak miało być)
Lucjan Bohme / 83.28.200.* / 2011-09-29 12:37
Czegoś nie rozumiem. Skoro sędzia Niemcewicz stwierdza "Dokumenty wpłynęły w ostatnim możliwym terminie", to wygląda na to, że Nowa Prawica wypełniła wymogi i powinna być zarejestrowana jako startująca w wyborach. Dlaczego zatem PKW twierdzi, że działa zgodnie z prawem?
wyborca....... / 213.227.93.* / 2011-09-29 12:34
Jak ten pan sam zauważył listy zostały złożone w dopuszczalnym terminie (co z tego że ostatnim?) więc zawaliła PKW. Ale czy mózg urzędnika to pojmie?
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-09-29 12:50
a możesz pojąć, że to jest tylko wycinek tematu? I zapewne chodzi o to, że jako że złożono w ostatnim możliwym terminie to nie zdążon z weryfikacją podpisów. Inne partie przynoszą zawsze więcej, bo jeśli część osób dwa razy wpisała się na listę to zostaną odrzucone, więc trzeba mieć zapas. A zdaje się JKM tego zapasu nie miał i nie miał już czasu na doniesienie brakujących podpisów - tak mi się przynajmniej wydaje ale mogę się w tej sprawie mylić
Analfabeta / 77.254.255.* / 2011-09-29 13:46
A kogo to obchodzi, ze nie zdążono z weryfikacją, ze nie przyniesiono zapasu? Wniosek został złożony.
Od czasu wynalezienia "czytelnego podpisu" nie potrafię zrozumieć po co to komu potrzebne. Kto ma prawo ocenić czy mój podpis jest czytelny czy nie. Nie dałem prawa żadnemu sędziemu ani grafologowi do wydawania sądów w tej sprawie. Mój podpis jest czytelny dla mnie. Analfabecie wystarczy znak +, też jest czytelny. Chińczyk ma też swoje czytelne znaczki. Więc wara urzędnikom od tego!
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-09-29 13:30
No właśnie mylisz się. Podpisy pod listami partii rządzących sprawdzano 2 godziny, podpisy pod Nową Prawicą np.w Warszawie - 6 dni. Bardzo wygodny sposób pozbycia się konkurentów, Niemcewicz wyraźnie mota się w zeznaniach, natomiast tekst że nie słucha się wykładni konstytucyjnej - która mówi wyraźnie że pesel ma byc wyraźny, reszta danych nie musi - jest bezczelnością.
Entuzjasta SLD / 83.25.20.* / 2011-09-29 12:33
To furtka tzw"prawna",ponieważ ,Sąd "wypowie" się po wyborach.A uzasadnienie PKW było ,że nie można składać protestu ponieważ wybory się jeszcze nie odbyły.Jak się odbędą i wygra PO to taki stan pozostanie ,jak wygra PIS to "uwzględnią" protest i unieważnią wybory.
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-09-29 13:32
Dokładnie też tak myslę. Zostawili sobie furtkę otwartą do unieważnienia wyborów gdyby cos poszło nie po myśli rządzącej oligarchii.
sceptyk / 2011-09-29 15:55 / Tysiącznik na forum
Oligarchii????
ZŁODZIEJI, OSZUSTÓW i BANDYTÓW strzelających do przeciwników politycznych.
Nazywajmy sprawy po imieniu!
Złodzieji - bo okradli mnie z emerytury (przywłaszczenie MOICH składek w OFE); żadne wyroki posłusznych i służalczych sędziów, że składka emerytalna NIE jest własnością ubezpieczonego nie mają mocy prawnej, bo żadne prawo nie może sankcjonować ROZBOJU i GRABIEŻY;
Oszustów - bo obiecywali wzrost gospodarczy po 10% rocznie, a rozpaczliwie bronimy się przed recesją;
a bandycie - wiemy, że był "spełna rozumu" i zabił z powodów politycznych.
I niech mnie tuskowniarze pozwą do sądu!
najlepiej w trybie wyborczym!
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 109.150.15.* / 2011-09-29 12:31
POlska to najbardziej NIE lub ANTYOBYWATELSKI kraj bezprawia i mafijnych powiazan, gdzie nie dziala nic chocby w polowie jak powinno,ani policja, ani sluzba zdrowia,ani szkolnictwo, ani sadownictwo, ani prawodawstwo,ani urzedy z bezmogimi urzednikami,ale kazdy niby o tym wie i na to samo narzeka,potem idzie do roboty taki jeden z drugim i robi to samo a narzeka na drugiego, co zle to nie ja. Chamstwo szefow w odnoszeniu sie i traktowaniu pracownikow, tanie szpanerstow byle g...em,i wielkie NIC.Tak bylo, a jest jeszcze gorzej a bedzie jeszcze gorzej niezaleznie kto wygra te wybory, a jak wiadomo ci ktorzy mogliby zrobic w tym kraju jakis porzadek i zasady spoleczne jak KNP i RPP nie wygraja tych wyborow. Wiec po grzyba siedziec w tym kraju bez przyszlosci, bo przyszlosc bedzie moze za 100 lat, ci co sie juz przyzwyczaili i nie zaznali normalnosci prawdziwej beda wyczekiwac albo wiesci na temat ile im to prezes narozdaje i bedzie pieknie albo jaki to tygrys gospodarczy Polska (hehehe) i jak pieknie jest i bedzie za PO. Starczy tego kitu, bo jak jest i jak to sie ma do innych w Europie to kazdy kto bywa,widzi,slyzszy i czuje.
marynarz098 / 2011-09-29 13:01 / Tysiącznik na forum
Witaj.

Pewnie slyszales o tym ( ja wiele razy) ze kazdy kto pracuje za granica jest tylko sluzacym albo popychadlem u Niemca lub Krolowej. I zebrakiem i niedojda ........ect.

Dla wielu z rodakow z nad wisly, Polacy to narod wybrany.......i tak jak Chinczycy mowia o sobie ze sa panstwem srodka......tak i wielu patriotow zwlaszcza z PIs, mysli ze Polacy to narod srodka lezacy pomiedzy Krolestwem Niebieskim a reszta swiata.

pozdrawiam.
Damaris11 / 2011-09-29 13:17
Widocznie Nowa Prawica mogłaby zaszkodzić starek gwardii!!
zdziwiony / 85.222.86.* / 2011-09-29 12:20
Urzędas ponad prawem. Kto wybiera tych cwaniaków do PKW? Czyżby działali na zamówienie określonych polityków?
969 / 95.48.126.* / 2011-09-29 15:48
ale dziwne że jakoś inne komitety nie miały z tym problemu. JKM pluje na demokrację, olewa procedury a jak ma przez to kłopoty formalne to krzyczy jaki to on jest poszkodowany. Jakby może trochę mniej gadał a więcej robił to by te listy zarejestrował tak jak inni

Najnowsze wpisy