Forum Polityka, aktualnościKraj

Plan dodatkowych ubezpieczeń. Arłukowicz ujawnia

Plan dodatkowych ubezpieczeń. Arłukowicz ujawnia

Wyświetlaj:
bukajj2 / 31.61.138.* / 2013-12-18 19:36
Jeszcze wam mało złodzieje ?????????????????
wasyl1965 / 185.17.163.* / 2013-12-09 18:35
Nareszcie! Dawno juz trzeba było to zrobić! Tylko PiS zablokował... Teraz też zablokuje, dla zasady... i w ten sposób nadal lekarze będą na nas zarabiać krocie, na niewydolności państwowej służby zdrowia :(
bookbis / 31.2.1.* / 2013-12-09 18:15
całe to ble, ble ma służyć tylko jednemu celowi aby podnieść składkę zdrowotną i nie chodzi o dobrowolność tylko o przymus. , całość i tak sprowadzi się do tego ,że oni będą mieli więcej pieniędzy, dalej będą je marnotrawili, tak jak to czynią w Zus-ie.Bo dobrowolność oznacza płacę na swoje konto i gdy potrzebuje to je wydaje i nie potrzebuje żadnego solidaryzmu społecznego.
guru122 / 77.253.232.* / 2013-12-09 15:59
Przede wszystkim uszczelnić i zinformatyzować system, wprowadzić racjonalne zarządzanie szpitalami, następnie oskładkować WSZYSTKICH pracujących obywateli składką zdrowotną JEDNAKOWO z rolnikami włącznie, następnie podnieść wysokość składki zdrowotnej (obecnie jest żenująco niska). Następnie wprowadzić dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne dla tych, których na nie stać. I tyle.
sisley / 213.77.28.* / 2013-12-09 15:25
Ten człowiek jest nienormalny. Do roboty go pogonić, takiej, z którą jest w stanie sobie poradzic !!!
ARLUKOWICZ / 195.238.227.* / 2013-12-09 14:52
ON JEST CHYBA WIECZNIE ZAĆPANY :-)
wqw / 195.238.227.* / 2013-12-09 14:50
KOLEJNA GŁUPOTA I KRADZIEŻ, u mnie w firmie mam dodatkowe ubezpieczenie np luxmed, i korzystam sporadycznie 2 razy do roku a miesięczny koszt to 50 zl i podatek który muszeod tego placić , z kasy chorych wogóle nie korzystam bo terminy są masakryczne do zwykłego rodzinnego nawet i 5 dni okresu czekania nie mówiąc o specjalistach, ojciec czeka druki rok na operację zaćmy!!, niech zlikwidują całkowicie służbę zdroweia i oddadzą nam peniądzem, my sami zdecydujemy , jak bedzie koniecznosc to prywatnie zapłacimy i bedzie uczciwie , bo kto korzysta z moich pieniędzy, rocznie z pencji strącają mi ok 3000,-zł co sie dzieje z tą kasą ???
wasyl1965 / 185.17.163.* / 2013-12-09 18:33
3 tys. zł rocznie?? toż to tyle, co nic; starczy na 3 dni w szpitalu, albo i nie... zobaczcie, ile w Stanach jest rocznie tzw. bankructw zdrowotnych, bo ludzie maja tylko prywatne ubezpieczenia, które nie starczaja na wszystko... ech...
Floyd / 2013-12-09 14:57 / Tysiącznik na forum
Tak to jest jeżeli nie widzi się dalej niż koniec własnego nosa.
dgen / 2013-12-09 14:49 / Tysiącznik na forum
Arłukowicz zaznaczył, że system dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych będzie oparty na zasadzie solidaryzmu społecznego........

pan minister albo jest idiotą albo nie wie co mówi......
otóż komunikuję panu panie arłukowicz, że prywatne podmioty, które zechcą się pochylić nad pana pomysłem będą się solidaryzować wyłącznie z kasą, jaką będą chcieli na tym zarobić.

po drugie - dostępne dzisiaj na rynku prywatne ubezpieczenia medyczne dedykowane są dla ludzi w wieku do 65 lat - nikt i będzie ponosił ryzyka ubezpieczenia osób starszych i schorowanych.

po trzecie : każdy prywatny podmiot musi na działalności ubezpieczeniowej osiągać zysk, analizuje więc na bieżąco rentowność kontraktów - w prywatnych polisach medycznych oznacza to, że osoby częściej chorujące i korzystające z lekarzy/zabiegów/badań płaca wyższą składkę.

po czwarte: gdzie pan znajdzie firmę , która za 46 zł / mc ubezpieczy schorowana osobę w wieku 75 lat ?
Błażej996 / 195.182.9.* / 2013-12-09 14:37
Nie wiem co bierze Pan Minister Zdrowia ale to musi być naprawdę mocne !
FDAS / 37.209.153.* / 2013-12-09 14:37
tak jest bartuś JESZCZE JEDNO UBEZPIECZENIE - KONIECZNIE OBOWIĄZKOWE - PROPONUJĘ KOLEJNE 20 PROCENT OD WYNAGRODZENIA WYBIERAĆ :) BRAWOOO

NIKT JUZ NIE MA WĄTPLIWOŚCI ŻE TEN RZĄD NALEZY NATYCHMIASTOWO ZDJĄĆ ZE SCENY POLITYCZNEJ I ARENY RZĄDOWEJ.. NISZCZY OBYWATELI NARÓD KRAJ!!
Chłodnooki / 213.156.113.* / 2013-12-09 14:36
Czy wiecie co oznacza to zdanie? ,,...Chodzi o to, żeby ubezpieczenia objęły procedury, które już dziś są płatne lub wykonywane za dodatkową opłatą - podkreślił minister zdrowia..." Otóż odpowiem zadajac pytanie ministrowi zdrowia. Skoro już za to płacimy to po co mamy płacić za pośrednictwo towarzystwom ubezpieczeniowym? Następny przekręt i kolejna ustawa pisana pod lobby. Teraz szykuje się tort dla TU aby otrzeć im łzy po skoku na OFE. Pan Premier za nasze pieniadze sprawił, że wilk syty i owca cała. Bajeczki o negocjowaniu i obniżaniu cen niech minister zdrowia opowiada głupszemu od siebie. Strzygą nas już w biały dzień. To zwyczajne wyciąganie pieniędzy z budżetów domowych i tak już okrojonych na maksa przez wysokie podatki! błagam tylko niech mi nikt nie pisze banialuków, ze w Szwecji podatki są wyższe. Jak Polska będzie w pierwszej piątce najbardziej innowacyjnych gospodarek świata to będzemy płacić wysokie. Chyba nikt mi nie powie, że dogonimy Szwedów podnosząc podatki. I jeszcze zdanie do redaktorów Money.pl Panowie przestaję Was czytać to pismo powinno się nazywać Dingi.ru.
fikcja / 83.11.93.* / 2013-12-09 14:28
Proponuję rozliczyć się najpierw z pieniędzy już zabieranych na NFZ a nie szykować się do kolejnego haraczu.
J1512 / 79.185.164.* / 2013-12-09 14:05
MAM pytanie a ile ludzi w tym roku zostalo zaszczepionych na zwyklą grypę ?
ODPOWIEM ZARAZ! kilka procent !! TO tak z DOBROBYTU bo szczepionka dla 4 osobowej rodziny to ponad 120 zl. to taki kamyk do ogródka '''OWEJ "" REFORMY!!!
MatkaPolka777 / 83.19.161.* / 2013-12-09 13:59
ale bo chodzi o to, ze wydajemy te 30 miliardów z własnych kieszeni nieefektywnie? A jak łapę położy organ stworzony przez państwo (z kolejną rzeszą urzędasów do opłacania), to wtedy będzie lepiej? Zgadzam się z tym. Tylko proszę jasno i wyraźnie napisać DLA KOGO będzie lepiej? Bo dla nas zwykłych szaraków z pewnością nie.
polinegri / 83.238.13.* / 2013-12-09 13:49
Jak ja to lubię!
"Połowa Polaków deklaruje" ??? a kto ich o to pytał?
Może warto byłoby napisać prawdę, że połowa pytanych Polaków deklaruje coś tam.

I niech autor napisze jasno: ci, którym pracodawca wykupuje abonament medyczny, płacą od tego podatek dochodowy.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy