Forum Forum emerytalneOFE

Planowany zakaz akwizycji

Planowany zakaz akwizycji

audi43 / 2010-09-30 20:17
Około 117 tys. osób zajmuje się pozyskiwaniem klientów dla funduszy emerytalnych (akwizycją) – wynika z rejestru Komisji Nadzoru Finansowego. Zgodnie z zapowiedzią zmian w prawie niebawem stracą oni możliwość wykonywania tej pracy. Rząd planuje wprowadzić zakaz akwizycji. Od przyszłego roku na rynku wtórnym, a następnie od 2014 roku także pierwotnym. Powód? Akwizycja to niepotrzebny wydatek (w latach 2000 – 2009 towarzystwa wydały na nią ok. 3,5 mld zł) podnoszący koszty systemu emerytalnego. Jej likwidacja pozwoli obniżyć wysokość opłaty od składki o 0,7 proc.

Planowany zakaz pozyskiwania osób do funduszy wywołał protest osób, które zarobkowo zajmują się akwizycją. Ślą listy do posłów, resortu pracy, organizacji pracodawców, a nawet premiera. Przeciw całkowitemu zakazowi akwizycji protestuje też większość towarzystw.

Z największą liczbą akwizytorów współpracuje Axa – z ponad 21 tys., a z najmniejszą Polsat, bo zaledwie z 99 osobami. Większość akwizytorów to agenci ubezpieczeniowi, pracownicy banków czy Poczty Polskiej. Jest jednak kilka tysięcy osób, dla których praca dla OFE to jedyna forma zarobku.

Towarzystwa emerytalne w sytuacji, gdy nie ma jeszcze uchwalonego nowego prawa, nie chcą wyrokować, czy będą rozwiązywać współpracę z akwizytorami. – Dla znacznej części naszej sieci własnej OFE jest priorytetem. Ewentualną zmianę strategii będziemy rozważać po ogłoszeniu ostatecznego zakresu proponowanych przez rząd zmian – mówi Cezary Burzyński, prezes PKO BP Bankowy PTE.

Za zdobycie od konkurencji klienta, który ma uzbierany na koncie znaczący kapitał, towarzystwa płacą najwięcej. Prowizja może dojść nawet do ok. 2 tys. zł od jednej umowy. Na rynku pierwotnym prowizje są znacznie niższe, zaczynają się nawet od kilkunastu złotych do maksymalnie kilkuset.
Rzeczpospolita
.....koniec partyzantki już bliski
Wyświetlaj:
oborowy / 79.185.98.* / 2010-10-01 23:50
Likwidacja akwizycji OFE nie zwiekszy wyników, zysków dla klienta, lecz nastapi pogorszenie zysków.

Na rynku najważniejsza jest konkurencja.
Ludzie w Polsce maja zbyt mła wiedzę, aby mogli samodzielnie dobrze ocenić OFE.

Jeszcze przez ostatnie dwa lata media mocno krytykowały OFE, toteż ludzie nie będą przywiązywać uwagi do wyników (zysków ) OFE.


Po latach okaże się, że wyłaczenie akwizycji było błędem.
Ale obecny rżąd, to same błędy.Kolesiostwo i nic wiecej.
Jedno co POtrafi, to wciskać ludziom ciemnotę.

Jezeli ktoś mysli,że zniesienie akwizycji przyniesie wieksze zyski klientom OFE, to jest w grubym błedzie.
To przyniesie tylko wieksze zyski akcjonariuszom OFE, które do tej pory maja najwiecej klientów. ( akcjonariuszami OFE są w wiekszośći podmioty zagraniczne)

I to z ich lobbingu powstaje ta ustawa. Coś jak hazardowa.

A reklama też zostanie zakazana??? Nie będzie zmniejszać zysków ??
Jakoś nic na ten temat nie mówią ???
eme / 83.22.28.* / 2010-09-30 20:44
Skonczy sie dzicz.

est jednak kilka tysięcy osób, dla których praca dla
OFE to jedyna forma zarobku.


To akwizycja , nic prostszego jak sie przebranżowic na podpaski, perfumy czy wkladki do butów.
hamulec postępu / 83.27.29.* / 2010-10-02 18:01
Jak cu płacił 1000 zł za klienta z pokaźną składką i kapitałem na koncie, to nie była dzicz.
Teraz jak płaci 2 zeta za umowę - to dzicz. Ot logika agenciny avivy, dawniej cu.
eme / 83.22.30.* / 2010-10-02 18:42
A które OFE nie płaciło?? A moze zdradzisz które OFE rozpoczęło transfery na rynku wtórnym?? Które OFE namawiało zeby kupowac tańsze jednostki?Które OFE swiadczyło usługi z odzyskaniem składek z ZUS-u i inne bajery??. Otóż powiem ci.Te OFE ktore przoduja i przodowaly w transferach.
Lezdrub@interia.pl / 79.185.96.* / 2010-10-02 00:01
Dzicz, to jest Nowa perspektywa. Koszty nawet do 90 % i agenci twierdzą, ze klient zbira kapitał na emeryturę. Ze ma III filar.
eme / 83.22.30.* / 2010-10-02 11:59
Józek myśl jak chcesz, a myślenie i pojmowanie wiedzy przychodzi ci z trudem. Wydaje mi sie ze lepszy byłby z ciebie pożytek na tej twojej elektrowni atomowej.
lezdrub@intetia.pl / 79.185.88.* / 2010-10-04 00:19
Elektrownia Już dawno pracuje.
Teraz zajmuję sie ubezpieczeniami.
W Polsce jeszcze atomowych nie budują.

Co eme przeszkadza ci moja krytyka badziwi ubezpieczeniowych, które sprzedajesz???

Jaka, to tajemna wiedza stwarza mi trudnośći?? Może konkretnie powiesz.
Mówisz coś, jak palikot.

Ciekawe, czy ty wogóle wiesz jakie produkty to III filar zgodnie z ustawą emerytalną.
audi43 / 2010-10-05 11:45 / portfel / Bywalec forum
...a to ustawa "emerytalna" określa jakie to produkty są III filarem?...pierwsze słyszę....ja od zawsze myślałem, że to ode mnie zależy w jaki instrument finansowy zainwestuję żeby mieć własną emeryturę
lezdrub@interia.pl / 79.185.84.* / 2010-10-05 18:32
To źle myślisz. Mówiłem ci ,że masz wielkie braki wiedzy z tej dziedziny.

To firmy ubezpieczeniowe tak sobie to nazwały.
Ustawa emerytalna jasno określa III Filar. Spenienie warunków inwestowania w myśl ustawy o III filarze zwalnia z podatku belki. Koniec tematu.
audi43 / 2010-10-05 18:50 / portfel / Bywalec forum
...ha ha ha aleś mnie rozbawił lezdrub...fajny z ciebie facet...jak będę wyprawiał imprezę to cie zaprosze i będziesz obiektem śmiechu moich znajomych
audi43 / 2010-09-30 20:58 / portfel / Bywalec forum
...jeszcze tylko powinni zrobić porządek z pseudoagentami ubezpieczeniowymi....sprzedającymi przez internet najlepsze produkty ubezpieczeniowe
oborowy / 79.185.74.* / 2010-10-02 13:58
Audi 43.
Ty jesteś niezwyky przypadek. Przypadek beznadziejny.

Wiele firm ubezpieczeniowych sprzedaje ubezpieczenia przez internet.
Wiele firm sprzedaje rózne produkty przez internet.

Czy to są pseudo firmy ???

Widze,że jesteś opózniony w rozwoju.
Jesteś przeciwnikiem internetu???

Tusk też próbował ograniczyć niektóre strony internetowe, ale mu to wybili z głowy.

Gdzie ty sie uchowałeś ???
Gdzie byli twoi rodzice ???
audi43 / 2010-10-02 19:56 / portfel / Bywalec forum
bez komentarza

Najnowsze wpisy