Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Pora pójść za Ziobrą

Płaskoń: Pora pójść za Ziobrą

Money.pl / 2007-03-16 07:18
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Pora pójść za Ziobrą.
Wyświetlaj:
wanam / 81.190.145.* / 2007-03-18 21:47
"jeszcze kilka dni temu wymiar sprawiedliwości potrzebował na to dużo więcej czasu i znaczniej bardziej skomplikowanych procedur"
Panie Płaskoń nie ma Pan pojęcia o czym Pan pisze!
Sądy 24-godzinne wymagają zaangażowania większych środków, poświęcenia większej ilości czasu do załatwienia spraw prostych.
Do tej pory osoby złapane na gorącym uczynku, w większości pijani kierowcy samochodów bądź rowerzyści, byli karani zwykle w trybie "335". Sprawę załatwiał 1 policjant, który przesłuchał podejrzanego i spisał uproszczony akt oskarżenia. Wyrok zapadał zaś na posiedzeniu, bez udziału stron, bez zbędnych kosztów. Od chwili zatrzymania sprawcy do chwili uprawomocnienia się wyroku mijały niespełna 2 miesiące, przy czym czas pracy policjantów, prokuratora i sędziego poświęcony na załatwienie sprawy nie przekraczał łącznie kilkunastu godzin.
W tej chwili do skazania sprawcy tożsamych prostych przestępstw wymagane jest zaangażowanie co najmniej 3 policjantów [2 do konwojowania, 1 do wykonywania czynności], prokuratora, który musi osobiście przesłuchać podejrzanego [w trybie uproszczonym, "335" nie musi], adwokata [obrona jest obligatoryjna praktycznie na koszt podatnika]. Sprawa musi być rozpoznana przez sąd na rozprawie, co zajmuje odpowiednio więcej czasu niż na posiedzeniu, wymaga obecności stron.
Dodatkowo sędzia dyżurując, marnując czas na sąd 24-godzinny nie rozpozna w tym samym czasie kilku spraw w trybie "335", nie wyda kilku wyroków nakazowych, nie rozpozna kilku spraw wykonawczych.
Ilu policjantów w tej chwili zostało zdjętych z ulic i skierowanych do konwojowania?
Proszę dodatkowo przemnożyć ilość spraw, które mają z założenia być rozpoznane w postępowaniu przyspieszonym rocznie przez kwotę 360 złotych. Otrzyma Pan wydatkowaną zbędnie sumę ze Skarbu Państwa na wynagrodzenie adwokatów. Ile to będzie milionów w skali roku?
Podkreślenia wymaga jedna podstawowa kwestia - sądy 24-godzinne mają zastosowanie wyłącznie do spraw prostych. Sprawy trudne będą ciągnęły się jeszcze dłużej z uwagi na brak środków.
I vicesekretarz / 83.15.97.* / 2007-03-17 17:41
No to uważajcie Płaskoń bo już jutro możecie stanąć przed sądem a za kolejnych parę godzin już w celi. A tam ta lepszaq część homo już wyciory szykuje aby co nieco przepucować.
>>> / 213.158.196.* / 2007-03-20 14:06
Bo vice juz przepucowali -
No Duckss / 83.21.67.* / 2007-03-17 15:30
Obecny TKM - AWS wart jest poprzedniej edycji. Gwiazda Ziobry zostanie w odpowiednim momencie skutecznie zatakowana i sprowadzona na dno, Ziobro ma juz sporo za paznokciami.
I co zostanie PiSiorkoi - rozpaść sie , tak Jak AWS.
Następne edycja TKM bedzie sie nazywała Niezłomni Pogromcy Układu.
antyklon / 83.23.145.* / 2007-03-17 13:57
jedna poprawka z Wałęsą nic go nie łączy.Wałęsa nigdy nie zniżył się do jego poziomu.
pytajnjik / 83.24.251.* / 2007-03-17 19:34
a kto to jest Wałęsa?
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2007-03-17 08:43
Popieram Pana Płaskonia. Ma A B S O L U T N Ą rację.
TKJ, a co powiesz na działalność sądów w USA, karzących za przestępstwa porównywalne do osądzanych w trybie 24-godzinnym? Też mają rodowód w PRL?
"Sądy doraźne nienajlepiej zapisały się w historii. Trzeba było wielu lat i przemian w Polsce aby wyroki
tych sądów odkręcić." Wszystkie wyroki? Większość wyroków? TKJ: łżesz po prostu, piszesz byle co.
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów
loop / 83.15.97.* / 2007-03-16 18:16
Regulamin forum
prażanin / 83.6.252.* / 2007-03-17 13:34
DAWNO MNIE TU NIE BYŁO.
CZY NIE OBRAŻE PANA PŁASKONIA PROSZĄC GO O NIE SKŁADANIE OŚWIADCZENIA LUSTRACYJNEGO?
TWARZYCZKA NA ZDJĘCIU MOŻE MYLIĆ!!!
TEKSTY ŚWIADCZĄ, ŻE DZIENNIKARZEM TO CHYBA NIE JEST?
TKJ / 62.121.118.* / 2007-03-16 21:44
Wszystkiemu co złe w IV ciemnogrodzie winni nsą żydzi , masoni i cykliści. Ale ponieważ żyjemy w klerykalnym zascianku Europy rządzonym przez wyjątkowych matołów kierowanych z tylnego siedzenia przez ojca dyrektora więc nie dziwią mnie wypowiedzi w stylu loop czy waszeć. Popłuczyny faszyzmu dostały ostatnio swoje 5 minut więc starają się być zauważeni. Nawet nie zdają sobie sprawy , że są opóźnieni w rozwoju o kilkaset lat .
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-16 22:37
Nie mogę się z Tobą zgodzić w pełnej rozciągłości problemu. Bowim z tego co można zaobserwować to ci pierwsi są w natarciu. Bo co powiedzieć o nacz. redaktorach GW, NIE, o Grossie o Naczelnej Radzie Żydowskiej i ich zarzutach i żądaniach w stosunku do Polski?
loop / 83.15.97.* / 2007-03-16 22:04
Regulamin forum
waszeć / 83.6.24.* / 2007-03-16 19:46
Regulamin forum
DA-old / 195.225.71.* / 2007-03-16 18:15
... i 24godzinny rozum ... dla pismaków... w tabletkach lub w płynie...
TKJ / 62.121.118.* / 2007-03-16 17:18
Nie wiem jak wielele osób w w IV ciemnogrodzie zdaje sobie sprawę, że sądy 24 h wprowadzone ostatnio mają swój rodowód z czasów PRLu a nawet wcześniej w sądownictwie naszego sąsiada obecnie przyjaciela. Kiedyś były to tzw sądy doraźne, które nie najlepiej zapisały się w historii szczególnie w burzliwych okresach. Trzeba było wielu lat i przemian w Polsce aby wyroki tych sądów odkręcić.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-16 15:09
"Zamiast uzbrajać fiskusa w oręż do tropienia małych czy rodzinnych przedsiębiorstw, wystarczy zapewnić firmom warunki swobodnego działania. Zamiast debatować przez kolejną kadencję o reformie ZUS, trzeba tę reformę po prostu przeprowadzić. Zamiast powoływać dziesiątki komisji zajmujących się uproszczeniem system podatkowego, najlepiej ten system zwyczajnie uprościć. "

Ponieważ pod tym podpisuję się obiema rękami, to dziś będzie taryfa ulgowa. Nic nie wskazuje na to, by termin "wykształciuch" pasował do Gronkiewicz, Tuska czy Rokity. Proponuję doczytać o genezie tego sformułowania. Nie każdy inteligentny człowiek z wyższym wykształceniem aspiruje do tego pejoratywnego określenia. Dla przykładu - pretenduje do niego szalejący tu pseudointeligent Maa, któremu wydaje się, że "precyzyjnie formułuje myśli", a traktuje swych rozmówców takimi "perełkami":

"Wyślij (..) swoja córke, matkę, siostrę(? przynajmniej matkę masz na pewno) do "burdelu na zarobek, a potem tłucz ją, bo dziwka."

Pozdrawiam ;-)
potnaczole / 83.6.24.* / 2007-03-16 20:40
uwielbiam te czule spływajce na klawiaturę myśli o konieczności stwarzania warunków do swobodnego działania i natychmiast pojawiającego się ale. Skoro ma być swobodnie, to dlaczego np. w przypadku "maa" jego inteligencja ma być limitowana. Jeżeli "maa" uważa się za wykształciucha, to po co uzbrajać się w oręż do tropienia jego dobrego samopoczucia? A jeżeli mały przesiębiorca lub wręcz tzw. rodzinny chce toszeczkę pochulać przy płaceniu podatku to co nie może, czy w końcu może ? i czy wtedy trzeba interwnieniować, jak z tym "maa" cz też stanowczo nie?
maa / 2007-03-16 16:26 / Tysiącznik na forum
Do czytających wpis tego forumowego spamerka-upeerka.
Jego cytat z majego wpisu:
"Wyślij (..) swoja córke, matkę, siostrę(? przynajmniej matkę masz na pewno) do "burdelu na zarobek, a potem tłucz ją, bo dziwka."
odnosił się nie do forumowiczów, czy felietonistów portalu, lecz do kolejnych rządów, które najpierw ograbiają pracowników służby zdrowia, potem jak Pisuariat karzą za łapownictwo. Dla jest to nie do pojęcia.

Mam nadzieję, że to wyjaśnienie na jakiś czas wystarczy innym forumowiczom, gdy NoDick będzie powtarzał swą mantrę.

Do Pana Płaskonia: Miałem chyba rację krytykując ten felieton. Wprawdzie NoDuck napisał całkowicie nie na temat pańskiego felietonu, ale czy nie czuje się Pan jego pochwałą dotknięty? Ja czułbym się.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-16 17:13
Oczywiście, że nikt nie twierdzi, że ten cytat miał za cel kogoś obrazić. Ponadto jego znaczenie jest równie trywialne co ordynarne, więc doprawdy nie mogę wyjść z podziwu, że bronisz go próbując objaśniać jego znaczenie.

Tu przecież chodzi jedynie o godny prawdziwego wykształciucha DOBÓR SŁÓW do zobrazowania jakiegoś zjawiska.
Podsumowując: zatem twój mikroskopijny móżdzek uważa, że podejmując decyzję o puszczeniu bąka podczas imprezy u cioci też nie masz intencji nikogo obrazić.
;-)

BTW: Pochwaliłem jeden akapit w ramach taryfy ulgowej. Bo nie będę hipokrytą, skoro napisał parę zdań do rzeczy.
skcuDoN / 149.9.0.* / 2007-03-16 15:34
Aż serce się kraje! NoDucks stosuje taryfę ulgową. Tyle, że nie na temat. Szybko się wyśliznąłeś. Podpisujesz się pod czym? Pod tym, że Kaczyński i PiS to lewusy bez pojęcia i pomysłu na rządzenie. Bądź odważny i napisz to wprost. bo o to chodzi w tym felietonie.
ŁowcaWykształciuchów / 213.158.197.* / 2007-03-16 15:44
Podpisuję się pod cytatem, którego użyłem w mojej wypowiedzi. Jak myślisz - po co go tam umieściłem? ;-)
Zastanawiam się, czemu ma służyć używanie mojego pseudonimu, ale wspak? (to takie drobne udokumentowanie mej niesłychanej inteligencji i spostrzegawczości :-)

NoDucks aka
Venusniejestem / 199.77.130.* / 2007-03-16 16:21
Ciężko Ci to idzie. Nie chce przejść przez gardło. Przecież ten cytat to właśnie nieudolność PiS do stworzenia czegoś pożytecznego. Wymachiwanie szabelką z Giertychem i bicie przedsiębiorców z Lepperem nic na to nie pomoże. Jedną ręka się podpisujesz w drugiej trzymasz na wszelki wypadek flagę PiS. Jesteś mało wiarygodny.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-16 17:02
Oczywiście - jeśli jakakolwiek partia (w tym PiS) nie potrafi w skończonej perspektywie:
a) wprowadzić wolnego rynku i swobód gospodarczych
b) znieść przymus ZUS (w moim przypadku to likwidacja pasożyta w części mnie dotyczącej)
c) wprowadzić niskich prostych podatków

- to taka partia (w tym PiS) jest dla mnie g...no warta. O to chodziło?

Tylko UPR stwarza realne szanse na takie reformy. Niestety, motłoch kocha socjal i nie zamierza na UPR głosować.
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-16 10:00
Znowu Chytrusie prowadzisz swą agitkę co prawda niudolną ale namolną. Także tym razem chcesz ludzim zrobić wodę z mózgu. Ceny mieszkań kształtuje wolny rynek. Wszak od 3 lat jesteśmy decyzją obywateli w UE więc bogatsi jej członkowie podbijają ceny w naszy kraju. Czemu nie dodałeś jeszcze, że rząd odpowiedzialny jest za wzrost cen działek budowlanych bo nie rzucił na rynek dostateczną ich ilość. Stwierdziłeś, że to za duże przegięcie pały i czytający się zorientują? Ty podobnie jak i Twoi ulubieńcy pseudoliberałowie, Tusk i HGW, zawsze krzyczycie co jest złe, co należy naprawić i kto za to jest winny. Nigdy natomiast jak należ tego dokonać. Powiesz zaraz, że opozycja nie jest od tego, żeby tworzyć rozwiązania, wybrana została do tego aby prowadzić "kontruktywną krytykę". Ale i to nie jest prawda, bo w czasie przedwyborczym gdy mieli obowiązek przedstawić swój projekt gospodarczy poprzestali tylko na 3 x 15. Z tego hasła jasno wynikało, że wszyscy na tym skorzystają, ale w takim razie kto straci? O tym ani słowa. Dzięki temu zyskali sympatię tłumu jakiej nigdy nie uzyska prawdziwy liberał Korwin-Mikke bo mówi komu zabierze? Wy zabralibyście biednym emerytom i rencistom podobnie jak chcieli to zrobić czerwoni za planu Hausnera, po 20 zeta średnio. Natomiast gdy podniesiono kwestię niepłacenia podatków przez hipermarkety to stwierdzili, że "oni mają lepszych prawników niż resort finansów". Ponieważ emeryci mają słabszych prawników to im należy dobrać się do skóry. Także w innym miejscu fałszujesz, PiS nie jest spadkobiercą AWS bowiem ta formacja Solidarności nie była już spadkobierczynią Solidarności sierpniowej a tylko potworkiem Wałęsy. Nie wprowadzaj ludzi celowo w błąd tych którzy nie mają o tym zielonego pojęcia. Wy natomiast jesteście spadkobiercą UW ze wszystkimi ich przekrętami. I nie pisz hipokryto, że jesteś bezstronny!
hodon10 / 82.160.34.* / 2007-03-16 20:47
Scorpion: chyba chodzi o "niekonstruktywna opozycje" a nie o "konstruktywna" - niby drobiazg ale jaki wazny. pozdrawiam - hodon10
dziwak / 199.77.130.* / 2007-03-16 16:11
Przecież to PiS zabrał z ZUS emerytom 20.000.000.,- na świątynię kolego.
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-16 16:22
Ale zwróci jak zabierze UBckie emerytury. Teraz przc. emerytura wynosi 130% wynagrodzenia, więc nie jest tak żle.
Redakcja forum / 2007-03-16 15:43 / Administracja forum
A może trochę grzeczniej? Pozdrawiamy
Redakcja Forum
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-16 22:32
Podziękujcie za to autorowi tego artykułu? Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Ktoś musi bronić demokracji!
noiprocs / 18.246.2.* / 2007-03-16 15:38
Stracony. Brak samodzielnego myślenia. Co wcisną to uwierzy.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-16 12:43
"zawsze krzyczycie co jest złe, co należy naprawić i kto za to jest winny. Nigdy natomiast jak należ tego dokonać.". Więcej czytaj mniej pisz. Albo czytaj co innego niż dotychczas, a będziesz wiedział co trzeba zrobić, żeby coś zrobić.
Nie odróżniasz krytyki od żartów. Kaczyńskich już się nie krytykuje - nie ma czego, do to rząd przetrwania. Mieli swoją szansę i ją zmarnowali. Pozostaje nam mała stabilizacja, a im kolejne próby umacniania władzy.
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-16 13:13
Więc pseudoliberałowie potrafią tylko żartować, ale żadnej kontruktywnej propozycji......... A ostatnio mieli, zgodzić najdroższych prawników żeby bronili Polski przed roszczeniami Niemców (Komorowski) i zapłacenie 50% frycowego Żydom za mienie żydowskie w Polsce.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-16 13:58
A w Stanach biją murzynów. A Rosjanie piją wódkę szklankami. Nie zmieniaj tematu w czasie rozmowy.
maa / 2007-03-16 11:03 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-16 11:55
Nie wiem dlaczego zarzucasz mi jakieś chamstwo. Jeżeli nie nazywam Płaskonia per Pan wynika to tylko z utraty wszelkiego szacunku do Niego. Nie jestem takim hipokrytą jak Wy i wyrażam co mi leży na sercu. Co do chamstwa to niech każdy oceni Twoje slogany na forum gdy mających inne zdanie nazywasz, "Ciemnym Ludem", "Parobkami ZTM-powskimi", "gawiedzią"...... itp (wypowiedź poniżej). I co uważasz, że nikogo nie obrażasz bo mówisz do tłumu.... Sam stosujesz określenia z pogranicza bolszewickigo chamstwa bo jest Ci bardzo bliskie duchowo, wiele wiesz o ich ideologii i stosujesz taką samą socjotechnikę i propagandę. Nie wspomnę już o takich cytatach jak "wyślij swoja matkę do burdelu i tłucz ją bo dziwka..."
maa / 2007-03-16 13:08 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-16 13:26
Wiem to że jestem hamem, ciemniakiem, pomiotem itp. ale co powiesz o swoim hamstwie w stowunku do masy ludzi którzy mają inny punk patrzenia. Przecież tolerancja dla Was lewaków jest wpisana do Waszej hierarchii wartości. Cięzko się z Tobą dyskutuje bo jak zawsze nie odnosisz się do meritum sprawy ale czynisz z dyskutanta ostatniego łajadak. To iście bolszewicka zagrywka! Wy lewacy od razu człowieka szlachtujecie, to że powiedziałem że nie mam do niego szacunku nie oznacza od razu że mam go częstować kijem i pałą, to już należy do Waszej tradycji!
sts / 84.205.217.* / 2007-03-16 16:05
Hamem? Yoż nawet w Biblii występuje Cham!
A tak na marginesie: widać dobitnie, że nie tylko na obczyźnie jeden Polak drugiego utopiłby w łyżce wody, ale tez w kraju...
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-16 16:15
Mówisz o Polakach mających polskie obywatelstwo czy mających poczucie polskiści. Bo wielu Polków zesłanych i wywiezionych nie ma polskiego obywatelstwa a czuje się Polakami a Ci co mają nie czują się i chcieliby jak najszybciej zrzucić te jarzmo.
maa / 2007-03-16 14:53 / Tysiącznik na forum
Znowu piszesz o sobie?
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-16 16:25
Wię jak będą tak dalej pisał to Ty nie będziesz już miał o czym pisać i nie będziesz mnie komentował?
a320 / 80.48.97.* / 2007-03-16 13:59
Regulamin forum
maa / 2007-03-16 09:33 / Tysiącznik na forum
Lubię Płaskonia. Ale teraz napisał taki sobie felieton.

Po pierwsze:
ludzie, a raczej tzw. tłuszcza zawsze lubiła tych, co obiecywali skuteczne i widowiskowe wieszanie, wbijanie na pal, łamanie kołem, etc. Pod warunkiem, że im to osobiście nie zagrażało. Polityka Ziobry im nie zagraża, on robi spektakularne hucpy "wzbogaconych na na krwawicy biednych ludzi" lekarzom (więc w mordę ich!), przeciwnikom politycznym. Jest to idealnie zsynchronizowane z hasłami wyborczymi Pisuariatu.
Na korzyść Ziobry działa też jego niekompetencja. Mówi (inaczej nie umie) prostym wiecowym językiem naturszczyka, nie dołuje intelektualnie Ciemnego SLDowsko-PiSowskiego Ludu jak Zoll, czy Łętowska. Popularność Ziobry zresztą jest stała, nie ma nic wspólnego z sądami 24h

Z kolei Religa nie robi nic, ale ma opinię lekarza-łaty Przypuszczalnie nieco ją straci, gdy ludzie zaczną płacić 15-20%(?) podatku od OC. To następny auto-PR-owiec Pisuariatu.

A Tusk i Rokita? Chciałbym, żeby byłi alternatywą dla pisiorów. Myślę jednak, że ich popularność jest nieco nadmuchana przez kontrast z przeciwnikami. Rokita to etatysta, któremu nie tak daleko do poglądów Klonów, a Tusk? To polityk 2-giej linii. Bezbarwny, znakomity, by kogoś wesprzeć, ale zbyt bezbzrwny, by być skuteczny na pierwsze linii. Obaj są kulturalnymi ludźmi, których kultura drażni nasze społeczeństwo, w większości potomków ZMP-owskich parobków . Lubimy raczej bicie po mordzie, niż kulturę. E.g. "dziadek Tuska był w Wermachcie", lodówka, aresztowania lekarzy. Wolimy Ziemkiewicza niż Króla, Ziobrę od Zolla. Nie wszyscy, fakt, ale kto ma większość?

Reszta artykułu? Jak można oczekiwać od Klonów, których mentorem był W. I. Lenin, socjalistów, myślenia rynkowego. Tylko strach przed katastrofą powstrzymuje ich przed robieniem tego, o czym marzą – przed etatyzacją państwa. A może tylko „złe prawo” im to utrudnia? Sądzę, że gospodarcze marzenia Klonów chyba nie są marzeniami Pana Płaskonia.
a320 / 80.48.97.* / 2007-03-16 08:24
zostać ojcem... całego narodu.
Niestety niepokalane poczęcia zdarzają się bardzo rzadko
podsłuch / 83.6.24.* / 2007-03-16 19:51
to pamiętasz pewnie ze szkoleń prowadzonych w IV departamencie
romanas1 / 83.11.48.* / 2007-03-16 17:52
To tak jak wszyscy znani dyktatorzy - oni też tak chcieli jak pisze a320, a zawsze jakoś wychodziło odwrotnie.........narody albo się rozpierzchały, albo ginęły, ale prawnicy podobno znają dobrze tylko prawo Hannibala..
Sabre / 2007-03-16 08:17 / Tysiącznik na forum
Nie należy porównywać ministra sprawiedliwości do premiera. Ziobro jedynie wprowadza podstawy państwa represyjnego, natomiast premier walczy o elektorat.
„Będziesz wspierał Ojca Dyrektora z całego serca swego, z całej duszy swojej, z całej renty swojej i ze wszystkich sił swoich, a Rozgłośnię Jego jak siebie samego” – tej zasadzie sprzeniewierzył się Kaczyński i teraz ma problem.
Elektorat Rydzykowy stanowi trzon poparcia PiS, sól tej partii. Bez niej czeka partię intelektualna … erozja, średni iloraz inteligencji mógłby skoczyć wśród jej zwolenników do niebotycznego poziomu. Obecną ciemną babę atakującą parasolką komuchów, żydów i masonów, zastąpiłby obraz cwaniaczka kombinującego jak tu łyknąć następną alpagę. W sumie do zaakceptowania dla PiS, ale taki „elektorat” mógłby się kiedyś wykazać jakąś … inicjatywą, chęcią zarobku, poprawy jakości swojego życia, kiedyś mógłby nawet zacząć czytać książki! A to jest nie do przyjęcia!
PiS najlepiej się czuje wśród ciemnego tłumu o wysokim poziomie frustracji, tęskniącego do pegeerowskiej macierzy i dyszącego nienawiścią do tych, do których ojciec dyrektor łaskawie dyszeć im karze.
Zatem panie premierze, włosiennica na grzbiet i do Radia Maryja na spowiedź marsz! Samo obrażanie żony brata nie wystarczy by wrócić do łask.
fred / 2007-03-16 07:18 / Bywalec forum
Bat na maluczkich ( wyborców ) to najsłodsza zabawka.
Dawniej wielu BAłO SIĘ nie zagłosować na PZPR.

Najnowsze wpisy