Forum Forum emerytalneOFE

Platforma przekreśli szansę na ratowanie IKE?

Platforma przekreśli szansę na ratowanie IKE?

Wyświetlaj:
socrates11 / 178.73.48.* / 2011-01-24 10:24
Won od praw nabytych! Jak się nie podoba komuś obecne IKE to niech sobie zrobi IV filar SRIKE, ale wara od moich praw nabytych w IKE! Stabilności na litośc...
hipcio500 / 77.114.218.* / 2010-12-21 12:48
wolę nie odliczać wpłat na IKE, chcę żeby mi od IKE nie zabrali podatku tak jak dotychczas, poza tym kto dożyje do 67 roku życia i kogo będzie stać na wpłaty, chyba tylko tych którzy mają tak chore pomysły i nic nie robią w sejmie, bo nie ludzie, którzy żyją w stresie i zarabiają po 1000zł netto
Bartosz Klimek / 193.111.41.* / 2010-11-29 12:50
9.50 zł rocznie... To spojrzenie od tzw. d*** strony. Jak ktoś nie wie, co to procent składany, to tak właśnie sobie kalkuluje. Te 1.000 zł po 30 latach zmieni się w ok. 4.000 zł. Czyli wychodzi 3.000 zł zysku. Z tego belka to ok. 600 zł. Piechotą nie chodzi.
paulbociek / 2010-11-15 19:34 / Bywalec forum
W czasie gry nie wolno zmieniać jej regół. Pomysł z nową formułą IKE może być do przyjęcia tylko pod warunkiem, że będzie alternatywą do wyboru a nie zmianą dotychczasowych zasad.
audi43 / 2010-09-29 21:20 / portfel / Bywalec forum
brawo dla POmyleńców...zrobią porządek z IKE!!!!!!!!
lezdrub@interia.pl / 79.185.84.* / 2010-09-30 00:31
Audi43. Najpierw przeczytaj artykół, bo się tylko ośmieszasz.

Nić nie bedą grzebać w IKE. Nie ma takiej potrzeby.
eme / 83.22.28.* / 2010-10-02 09:10
Lezdrub
Najpierw przeczytaj artykół,


A co to jest ten "artykół"???

Maatko kto ci dał licencje agenta. Juz widze jak wypisujesz wnioski:):):)
Przyznaj sie ze jestes dyslektykiem, dysgrafem,dysortografem, masz dyskalkulie, dysmusje wtedy ci dam spokój, to cie usprawiedliwi.
lezdrub@interia.pl / 79.185.74.* / 2010-10-02 13:45
Wniosek o ubezpieczenie składa klient. Nie wiesz o tym ??? Wówczas on lepiej pamięta o co wnioskował.

Ja mam się tylko podpisać za zgodność danych i że we wniosku jest podpis klienta wnioskującego o dane ubezpieczenie, a nie innej osoby.
audi43 / 2010-10-09 13:11 / portfel / Bywalec forum
...a ty w ogóle umiesz się podpisać wtórny analfabeto?
lezdrub@interia / 79.185.99.* / 2010-10-10 21:36
audi 43. W telewizji słyszałem, ze sklepy z dopalaczami już POzamykali wszystkie.

To gdze ty się teraz zaopatrujesz ???

Ndal agrezja zboka i zero konkretów.
audi43 / 2010-10-11 15:18 / portfel / Bywalec forum
agresja a nie agrezja i nie zboku ty wtórny analfabeto...jak ty szkołę skończyłeś dupku...za masło?
audi43 / 2010-09-30 14:47 / portfel / Bywalec forum
w OFE też nie było potrzeby grzebać a jednak grzebią i co najlepsze bez twojego udziału...pozostanie ci tylko przyjąć to za dogmat i nie dowodzić
lezdrub@interia.pl / 79.185.96.* / 2010-10-02 00:09
W OFE grzebią, bo klienci z OFE Aviva uciekają. Chcą zrobić zakaz akwizycji, aby Aviva miała sie dobrze.
oborowy / 79.185.98.* / 2010-09-06 18:33
Platforma nic nie musi ratować. Obecna ustawa o IKE jest dobra.
To przyszli emeryci powinni się poduczyć,ze inwestycja w programach IKE, to droga do dobrej emerytury.
audi43 / 188.47.145.* / 2010-09-09 08:01
...to idz tą drogą a ludziom d...py nie zawracaj jakims IKE
Lezdrub@interia.pl / 79.185.92.* / 2010-09-09 15:12
Audi43. Przeczytaj sobie wpisy inych jakie mją zdanie o IKE.
Możesz podać choć kilka konkretów w czym IKE jest dla Ciebie złym programem do budowania kapitału na emeryturę??

Zawsze licza sie argumenty, a nie bicie piany.
audi43 / 188.47.145.* / 2010-09-09 15:15
...choćby roczny limit wpłat
lezdrub@interia.pl / 79.185.104.* / 2010-09-11 14:04
Audi 43. Powiedz jaki procent osób przeznacza rocznie na dodatkowa emeryturę wiecej Niż 3 razy srednia płaca w Polsce. Zalecam raport KNF przeczytac na ten temat.

Po drugie, nawet taka osoba może oprócz IKE mieć drugi inny program inwestycyjny i inwestować więcej. Może też nawet w ramach IKE, to robić, ale nadwyżka zostanie opodatkowana.
Wiec jaka to wada???
audi43 / 2010-10-17 13:42 / portfel / Bywalec forum
Zdaniem Sankowskiego ulgi podatkowe powinny być proste i odczuwalne. - W tej chwili działa zwolnienie z podatku Belki co oznacza, że dla inwestycji 1000 zł zamrożonej do wieku emerytalnego, przy zysku około 5 procent, rocznie mamy korzyść podatkową na poziomie 9,50 zł. Nic więc dziwnego, że program IKE, który działa od 5 lat nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród obywateli – mówi Sankowski.
lezdrub@interia.pl / 79.185.78.* / 2010-10-17 16:21
Audi43 Mnie nie interesuje poczatkowa korzyść z inwestowania w IKE.
Mnie interesuje końcowa korzyć z nie zapłacenia podatku od zysku.
I tu korzyść jest o wiele większa, niż zwolnienie wpłat od podatku.

Jezeli jakiś Sankowski liczy na zysku lokaty bankowej, to jego sprawa.
Ja za ostatnie 1,5 roku mam prawie 80%.( od całośći uzbieranej wcześniej)

Rzecz druga. Wariant zwalniania wpłat jest bardzo trudny w praktyce.
Jezeli klient nie dotrzymał by terminu inwestycji musiał by zwracać owe zwolnie podatkowe. Robił by sie galimatjas.

Obecnie sprawa jest prosta. IKE mozna mieć tylko jedno. Jeżeli klient nie dotrzymał terminu inwestycji (wiek - 55lat kobieta, 60 lat mężczyzna) Instytucja w której zbierał kapitał nalicza podatek od zysku i wyplaca kapitał KLIENTOWI.

Jest jeszcze jeden przypadek w IKE. kiedy klient może mieć wyplacony cały kapit bez podatku, to wczesniej nabyte prawa emerytalne.

Ten wariant, o ktorym pisze owy Sankowski taich jak ja nie interesuje.
Taki wariant jak pisze owy Sankowski jest dla debili, którzy nie potrafią liczyć.
małt / 91.193.40.* / 2010-08-25 21:34
Jest to długoterminowa inwestycja (IKE) i nie można zmieniać reguł. Tylko zachęcać ludzi do oszczędzania. A nie zniechęcać. To w końcu od czego jest rząd, od czego płaci się podatki i ciągle mało. A może tak powiedzieć KTO jest dla KOGO !!!
rbg000 / 2010-09-01 12:51
Przecież nawet jesli zaczną zmieniać zasady gry w jej trakcie, to od czegoś mamy Trybunał Konsytucyjny.
paulbociek / 2010-11-15 18:46 / Bywalec forum
Tak. Ale rząd nie powinien produkować bubli prawnych bo się ośmiesza!!!
eme / 83.22.20.* / 2010-07-29 10:34
No poplecznicy i fani PO. Teraz sie zacznie. Teraz bedzie mozna zobaczyc na kogo glosowaliscie. Bronio klepnie to co powie rudawy.
Alfista nielogo / 95.49.117.* / 2010-07-26 16:40
Mam nadzieję, że reforma zostanie zablokowana.
Obecna forma IKE jest znacznie lepsza. A marchewka w postaci odliczenia od PITu jest dobra propagandowo ("podatnik czuje ulgę tu i teraz"), ale nie pokrywa strat z pozostałych zmian.
Lezdrub@interia.pl / 79.185.109.* / 2010-07-26 11:52
Ustawa obecna IKE jest dobra i nie wolno w niej grzebać.
Ustawa o OFE jest do Poprawy. Należy zrobić subfundusze o różnej strategi inwestycyjnnej i nic wiecej nie wolno grzebać w tym temacie.

Należy wreszcie napisać ustawę wypłaty emerytur z OFE.
I zakres dziedziczenia tej emerytury z OFE.

Przypominam,ze zostało już tylko 3 lata i mężczyzni wejda w ustawowy wiek emerytalny.

Czy aby nasz Parlament zdąży uchwalić ta ustawę???
Napomne tylko, ze minęło już 11 lat, jak OFe zaczely inwestować pieniadze na rynku finansowym.

Prosze,aby nasz parlament zabrał sie za robotę i przestał męcic ludziom w głowach.
strzelec / 2010-07-26 00:45 / Bywalec forum
Mam nadzieję że ten pomysł nie przejdzie jak bym miał tym złodzieją jeszcze oddawać co kolwiek i do tego Panstwo z moich pieniędzy miało by komus dawać ulgi. Oddaję już tyle że bym chyba zwariował, jeżeli bym miałim coś jeszcze płacić. Jak mam tym złodzieją płacić to wolę wpłacac rocznie po 5000,00 na konto nawet przy najmarniejszym oprocentowaniu 4% to jest 5200,00 bez większych kombnacj przez 30 lat mam 156000,00 i z tego jak bym wypłacałsobie co miesiąc kwotę na suchy chleb i masło to myślęze 20 lat by mi wystarczyło a w razie mojej śmierci przynajmniej dzieci się pocieszą a nie złodzieje z OFE, któzy zdzierają już teraz z nas w II fiaże tak jak ZUS. Lepiej niech takim osobą dają ulgi i nie odbijaja z konta podatku Belki, niż motywować do wpłacania OFE to są studnie bez dna jak ZUS tylko inaczej nazwane. Uszczelnijcie najpierw ZUS i OFE zabierzcie część kasy z której prostych ludzi okradają. Te reklamy z HAWAJAMI to mówią o prezesach tych firm nas nawet na wczasy w Bieszczadach nie będzie stać na emeryturze o lekach nie wspomnę
paulbociek / 2010-11-15 19:08 / Bywalec forum
Nie wiem jakie masz pojęcie o procentach ( w tym o procencie składanym) ale muszę Cię uświadomić, że przeciętny zysk z inwestycji w OFE wynosi ok 10% średnio rocznie. Przelicz jeszcze raz te kwoty to może się trochę zdziwisz... Pieniądze odkładane w OFE są dziedziczone. To w ZYS nie ma dziedziczenia. A artykół, który komentujesz dotyczy IKE. Tam też jest dziedziczenie. Może IKE nie jest najlepszym rozwiązaniem ale dobrze, że jest ponieważ stwarza dodatkową możliwość odkładania na swoją przyszłość - to wymusza konkurencję i dobrze. Zgadzam się tylko co do reklam.....
paragra1 / 83.6.27.* / 2010-07-25 22:43
i dobrze.Bo od 2005 wpłaciłem 12 tys a mam 7 tys. Co wy na to?
Gdy bede jeszcze wpłacał to mi wszystko straca cwaniaki z funduszy. Nie dajcie sie nabrac i przestańcie dawać sie kiwać. Wiecie tez dlaczego ludzie wypłacaja swoja kasę nawet ze stratą.
Oborowy / 79.185.109.* / 2010-07-26 11:38
My na to,ze jesteś baran finansowy. Nic poza tym.

Najpierw trzeba się trzeba chociaż srednio dokształcić z rynku finansowego,a pózniej dopiero zakladać inwestycję.
Lub poszukać doradcy finansowego, który nie tylko posredniczy w zawarciu umowy,ale cały czas czuwa nad tą inwestycją i odpowiednio reaguje na zmiany na rynku finansowym.

Aby mozna jeżdzic samochodem, wpierw trzeba zdać egzamin na prawo Jazdy.
Lub trzeba wynająć kierowcę i byc pasażerem
rbg000 / 2010-09-01 12:40
ja bym nie przesadzał z tym baranem, ale rzeczywiście trochę nierozważnie byłoby wypłacać pieniądze z IKE. już się co najmniej jeden taki mądry znalazł. nie chce mi się opisywać po kolei. możesz przeczytać sobie tutaj http://www.alertfinansowy.pl/alerty/news/2966-gdy-ike-traci.html
nie wiem na ile ta historia jest prawdziwa, ale sam rozmawiałem o tym z kumplem, który trochę siedzi w temacie i mi powiedział, że tak się właśnie dzieje. nie ma co panikować.
Jerry83 / 94.196.160.* / 2010-07-25 14:51
No tak, jak brać to się wszyscy zgłaszają, jak się składać... nie ma komu... Lenie!!!!!!!! Co do podwyższenia wieku emerytalnego zgadzam sie że jest to kiepski pomysł. Ale co do podatku to powiem zę normalnie spoko, "podatek Belki"???? Oczywiście powienien i musi funkcjonować Sorry mates, jak sobie wyobrażacie, najprostrzy i najtańszy sposób na zarabianie pieniędzy ma być wolny od podatku, mam na myśli giełde... KPINA!!!!! Podatki muszą być!!! nie mamy podatku drogowego, nie mamy abonamentu RTV, Dla przykładu chociażby w UK, nikt nie protestuje, tylko płacze i płaci, (chociaż płaczu nie ma, szczerze mówiąc) a Polsce jeszcze dobrze nie zarobili już Nie nie nie... nie podatki nie, no podatki przecież my biedni, ubodzy. Pewnie lepiej sprzedać państwowe, niż płacić podatki.
niewierzący ateusz / 83.8.115.* / 2010-07-25 21:45
nie mamy podatku drogowego ?! chłopie ile ty masz wiosen ? 27 może? w bodajże 1997 roku kiedy miałeś lat 14,podatek drogowy został zastąpiony opłatą paliwową , naprawdę nie mam ochoty płacić i opłaty paliwowej i podatku drogowego, tylko dlatego,że 20 kilku letnie smyki nie pamiętają ,że kilkanaście lat temu jeden podatek zastąpiono innym, i teraz ze zrozumieniem dla trudnej sytuacji budżetu nie mieliby nic przeciwko płaceniu dwóch podatków za to samo

ps, mam nieśmiałą nadzieję,że ironizowałeś Jerry83
ojro / 91.193.208.* / 2010-07-25 14:32
Do 67 roku życia? Czyli obywatele zostali już postawieni przed faktem dokonanym, że mają harować do 67 lat, a posłowie próbują to teraz tylko zatuszować kolejnymi ustawami. I chyba się udaje, bo nagle wszyscy zaczęli dyskusję o IKE i podatkach, a zapomnieli o podwyższeniu wieku emerytalnego.
ślepo i bezmyslnie / 89.200.162.* / 2010-07-25 14:03
Ten system jest chory. A my ślepo idziemy zmuszając kobiety do pracy do 60 roku a może i dłużej i odkładania na swoją emeryturę. ( Zamiast wzmocnic urlopy wychowawcze płatne i prawa do emerytur po mężu).
Jak już wszystkie kobiety będą pracowac na swoje emerytury, dzieci w żłobkach i na ulicy , starsi rodzice w domach pomocy społecznej to wtedy będą pisac głupio: dlaczego nie mamy dzieci? Albo, dlaczego rodziny nie opiekują się swoimi rodzicami? itp.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy