Forum Polityka, aktualnościPolityka

Płażyński: Tusk pomocnikiem Kwaśniewskiego

Płażyński: Tusk pomocnikiem Kwaśniewskiego

Money.pl / 2007-09-29 21:09
Wyświetlaj:
Zdzich / 2007-09-30 09:58 / Bywalec forum
Nie wierzę w żadną koalicję PO-LiD. Po pierwsze LiD już się odciął od PO, po drugie rząd od samego początku byłby skazany na niepowodzenie. Ale coraz bardziej nie wierzę w powrót koalicji PiS-SO-LPR. Te dwie ostatnie partie najprawdopodobniej znajdą się na śmietniku historii i nie wejdą do sejmu. Ze wszystkich wypowiedzi jakie słyszę w mediach o koalicji, której nie ma i nie będzie czyli PO-LiD ma by gorsza od koalicji PiS-SO-LPR. Mieliśmy przez ostatnie dwa lata taką koalicję i dobrze wiemy co z tego wyszło same kłótnie. Cały czas pan premier wmawia nam jakie to będzie zło jak wygra PO. Wszystkie sondaże wskazują na wygrane małym procentem raz jednej raz drugiej partii. To nie wystarczy do samodzielnego rządzenia żadnej z wiodących partii. Teraz niech ktoś taki mądry z PiS-u się wypowie jak będą wyglądać rządy ich, gdy nie będą mieć większości parlamentarnej. Jak tu się wypowiedział „Elendir” już przerabialiśmy glosowanie na PO-PiS, gdzie nie wielką przewagę miało PiS, a chciało lwią część władzy. Takimi manipulacjami, że najlepiej dla Polski będą rządy PO-PiS-u ludzi otumaniono i teraz próbuje to robić pan Płużyński. Z PiS-em może tylko rządzić SO i LPR natomiast nikt logicznie myślący.
UPS / 198.172.201.* / 2007-09-30 10:19
Nie wiem czy pamietasz kryzysy rzadowe we Wloszech? Wtedy rzady zmienialy sie tam nawet co 3-4 miesiace. Mafia miala swoje uklady wszedzie, gineli prokuratorzy, sedziowie, byla afera z premierem o wspoldzialanie z mafia, zostal zdymisjonowany, przyszedl Berlusconi itd., itp... Role mafii spelniaja w Poolsce komuchy i zawoaluowani komuchy w roznych innych partiach, m.in. PO, powiazani ze saba grubymi pieniedzmi, biznesem i skomplikowanymi wspolzaleznosciami. Dopoki beda oni czuli sie zagrozeni ze strony rzadu (niewazne jakiego), dopoty beda kryzysy rzadowe w Polsce. Nadal nie wierzysz? Przekonasz sie od pazdziernika za pol roku. Niezla zawierucha sie nam zapowiada w Polsce.
Elendir / 2007-09-29 21:09 / Łowca czarownic
Gratulacje Panie Płażyński. Jest Pan lojalnym wykonawcą planu strategicznego PiS. Skojarzenie, że głosowanie na PO to tak na prawdę głosowanie na LiD. Co za bzdura.

Głosowanie na PO to głosowanie dające PO większą siłę w koalicji którą będzie tworzyć. Jeśli dobrze pamiętam to po poprzednich wyborach PiS który nie miał w wyborach jakiejś miażdżącej przewagi uznał, że należy mu się lwia część władzy. Doprowadziło to do fiaska rozmów koalicyjnych.

Może jak PO będzie miała więcej głosów to nie natrafimy na ten sam problem? Może wtedy nie będziemy mieli powtórki sprzed dwóch lat?
Grass / 87.205.59.* / 2007-09-29 21:57
Pamietam Goscia jak za czasów AWS został marszałkiem sejmu,ubaw po pachy,ani be ,ani me,miał suflera do prowadzenia obrad.Taki mądry,chyba u Tymochowicza brał lekcje jak Leper. Meczenik jak Jarek,Michnik 6-lat siedział, a Ci w domku w stanie wojennym w szachy grali.Bohaterzy .Tusk to chociaż bramy pilnował.
KoP / 2007-09-29 21:51 / Bywalec forum
PO nie ma możliwości stworzenia innej koalicji jak z SLD, a to dla ludzi rozumnych i myślących troche za wiele. To jest powód, dla ktorego PO tych wyborów nie wygra.
Elendir / 2007-09-29 22:08 / Łowca czarownic
SLD? Taśma się urwała jakiś czas temu? Małe uaktualnienie: Taka partia nie bierze udziału w wyborach. A Miller startuje razem z Samoobroną z którą PiS tak dzielnie rządził w czasie tej kadencji sejmu.

Kto zabrania stworzenia koalicji PO z kimś innym niż LiD? Czy to może jakiś przeciek z PiSu, że ten nie zamierza prowadzić rozmów koalicyjnych z PO? Pewnie woli rozmawiać z innymi partiami które będą bardziej ustępliwe w kwestii podziału władzy...
KoP / 2007-09-29 22:18 / Bywalec forum

SLD?

jak zwał tak zwał, wiadomo o kogo chodzi.

Kto zabrania stworzenia koalicji PO z kimś innym niż LiD?

Nikt nie zabrania, ale raczej nie bedzie takiej możliwości. PSL, Chamoobrona i LPR są pod kreska.
Elendir / 2007-09-29 22:26 / Łowca czarownic

jak zwał tak zwał, wiadomo o kogo chodzi.

Ja jednak zapytam. Jakie nazwiska kojarzą Ci się z SLD? Ile osób które sprawowały władzę za czasów SLD aktualnie startuje z listy LiD? A ile osób startujących z listy LiD nie brało udziału w rządach SLD? Jak chcesz możesz podać nazwiska. Chyba że u Ciebie na ogólnikach się kończy...

Nikt nie zabrania, ale raczej nie bedzie takiej
możliwości. PSL, Chamoobrona i LPR są pod kreska.

Wielka szkoda dla PiS, nieprawdaż? Być może by sięgnąć po władzę trzeba będzie się ugodzić z kimś innym. Ale czego się nie robi dla dobra Polski...
KoP / 2007-09-30 09:08 / Bywalec forum
czy Ty jesteś aż tak prymitywny czy nie rozumiesz co sie mówi. ? Wybacz, ale na tak niskim poziomie nie da się dyskutować. Twoja beznadziejnośc bierze się stąd, że chyba już sam nie wierzysz w sukces swoich idoli: zapijaczonego Kwaśniewskiego i niegramotnej memeji Tuska.
Elendir / 2007-09-30 09:21 / Łowca czarownic
No tak, po raz kolejny udowadniasz, że do poziomu konkretów to nie będziesz się zniżać. Lepiej walić ogólnikami i epitetami. To jest tak żałosne, że aż śmieszne...
UPS / 198.172.201.* / 2007-09-30 09:47
Czlowieku; w kazdym nastepnym ogolnikowym posciku sam sobie zaprzeczasz.
Najswiezsze zaprzeczenie: "....że do poziomu konkretów to nie będziesz się zniżać. Lepiej walić ogólnikami i epitetami. To jest tak żałosne, że aż śmieszne..."

- Wymagasz konkretow sam nie podajac ani jednego (np. nazwisk politykow SLD/LiD),

- Konkrety uwazasz za znizanie sie (!),
- Wolisz walic ogolnikami i epitetami (to widac, szczegolnie te ogolniki),

no i: "...zalosne, ze az smieszne..." Do czego mialo sie to odnosic? Do ktorego twojego zdania? A moze do wszystkich?
Elendir / 2007-09-30 11:24 / Łowca czarownic

- Wymagasz konkretow sam nie podajac ani jednego (np. nazwisk politykow SLD/LiD),

A Miller to nie nazwisko? W dodatku chyba w tym kontekście jak najbardziej adekwatne. W końcu to on rozdawał karty za rządów SLD.

- Konkrety uwazasz za znizanie sie (!),

To zdaje się że KoP napisał że nie będzie się zniżał. Ja uważam że nad konkretami należy się pochylić. I wciąż zadane pytanie o konkrety czeka na odpowiedź której Ty również nie udzieliłeś.

- Wolisz walic ogolnikami i epitetami (to widac, szczegolnie te ogolniki),

Pytanie o nazwiska, liczbę osób to ogólniki? Kwestia z kim PiS może zawrzeć koalicję to pewnie też ogólnik?

no i: "...zalosne, ze az smieszne..." Do czego mialo sie to odnosic?

Żałosne jest to że KoP nie potrafi odpowiedzieć na konkretne pytanie w obronie swojej tezy że jakoby SLD i LiD to jest dokładnie to samo. A zamiast tego wyjeżdża z prymitywizmem i beznadziejnością po czym przypisuje mi uwielbienie np. niegramotnej memeji Tuska . A jak na mój gust, to jeśli chodzi o "gramotność" to znacznie więcej jej brakuje KoP niż Tuskowi (pomimo że i ten daleki jest od ideału)
Na pytanie co było śmieszno to już postaraj się sobie odpowiedzieć samemu.
KoP / 2007-10-01 17:28 / Bywalec forum
rzeczywiście zniżanie do twego poziomu to przykrość, ale jeszcze raz spróbuję.
Piszesz:
Żałosne jest to że KoP nie potrafi odpowiedzieć na konkretne
pytanie w obronie swojej tezy że jakoby SLD i LiD to jest
dokładnie to samo.

a ja nic takiego nie powiedzialem, Wyraziłem się inaczej i chyba dość prosto i zrozumiale:

SLD?

jak zwał tak zwał, wiadomo o kogo chodzi.


co tylko człowiek zaślepiony nienawiścią może odczytać jakoby SLD i LiD to było to samo. Prawdą jest natomiast, że SLD w tej koalicji ma zdecydowanie najwięcej do powiedzenia.
Piszesz:
Kwestia z kim PiS
może zawrzeć koalicję to pewnie też ogólnik?

większych bzdur nie slyszałem, nie czytasz gazet, nie słuchasz telewizji i radia? Wystarczy pomyśleć i troche wytężyć umysł.
Piszesz:
A Miller to nie nazwisko? W dodatku chyba w tym kontekście jak
najbardziej adekwatne. W końcu to on rozdawał karty za rządów
SLD.

nie bardzo wiem ,o co Ci chodzi, Miller to czlowiek skonczony, nie ma już żadnych wpływów, więc to żaden konkret.
A Twoje uwielbienie dla Kwaśniewskiego i jego pijackich zwyczajów jest mi znane.
Elendir / 2007-10-02 06:59 / Łowca czarownic
Są ludzie z którymi nie warto dyskutować. Ponieważ nie traktują rozmowy jako wymiany poglądów a jedynie są nastawieni na głoszenie własnych i obrażanie tych z którymi się nie zgadzają. A jeśli chodzi o wyjmowanie z kontekstu i aplikowanie interpretacji która akurat im pasuje to w tym celują. Szkoła Kaczyńskich.

Oczywiście można wytykać im gdzie się mylą, gdzie przypisują innym swoją własną, spaczoną interpretację. Tylko po co? Na prawdę szkoda czasu.

Najnowsze wpisy