Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

po co dźwignia na rachunku foreksowym?

po co dźwignia na rachunku foreksowym?

qtasse / 87.207.243.* / 2011-09-26 11:55
czy mógłby ktoś wytłumaczyć mało błyskotliwemu studentowi FiRu, po co na rachunkach foreksowych u brokerów np. przy dźwigni 100:1 za każdy wpłacony 1000zł dostaję wirtualne 99000zł, choć i tak żadnej korzyści z tej pseudokasy nie mam?
Wyświetlaj:
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-26 12:29
Qtasse witaj !
Dajesz sobie nie poważnego nika , a chcesz duskutować.
Piszesz:
dostaję wirtualne

czy to na pewno wirtualne ?
tym razem nick bardzo poważny / 87.207.243.* / 2011-09-26 12:43
dla mnie wirtualne, bo przy ewentualnej chęci wypłaty i tak stan konta jest odpowiednio zmniejszany, więc po co mi ta kasa z dźwigni?
Ciułacz / 2011-09-27 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !
piszesz:
przy dźwigni 100:1 za każdy wpłacony 1000zł dostaję wirtualne
99000zł,

Nie znam twojego rachunku, ale zazwyczaj dźwignia to tak jak kredyt na określony cel, ale go nie możesz wypłacić ale go możesz użyć w określonym celu tz na grę na foreksie, a owoce z tej gry to twoje a jak strata to dopłacasz.
Wkleję Ci wypowiedz innego forumowicza:
Najlepsza Polska platforma do forex Xtrade Brokers http://www.xtb.pl. Mozesz tez inwestowac uzywajac zagranicznych platform http://www.oanda.com Co wyroznia forex? Jest to rynek doskonaly obroty dzienne zblizaja sie do 2 bln USD wiec nawet mocni gracze jak duze banki nie moga sterowac kursem. To co sprawia ze mozna zarobic naprawde duze pieniadze to dzwignia. Najczesciej wynosi 1:100. Czyli dla uproszczenia jezeli masz 10 tys obracasz 1 mln zl. Jesli wiec kurs zmieni sie o 0,5 % zarabiasz 5 tys czyl 50 % tego co zainwestowales. Wydaje sie proste ale proste nie jest. Rownie dobrze mozna szybko stracic. Xtrade zamyka ci automatycznie pozycje jesli wartosc twojego portfela spadnie ponizej 30% wymaganego depozytu początkowego. Pocwiczyc mozesz sobie wirtualnie grajac. Ale tylko po to zeby poznac obsluge od strony technicznej. Forex to przede wszystkim psychika. Jesli grasz wirtualna gotowka strata nie boli. Jak najczesciej ludzie zaczynaja przygode z forex. Przeczytaja ze mozna zarobic duze pieniadze. Zakladaja rachunek demo i zarabiaja 1000% wirtualnej gotowki przez miesiac. Potem wplacaja pieniadze zachecieni sukcesem i koncza swoja przygode przy pierwszej stracie czyli bardzo szybko. Jesli jednak masz silna psychike mozesz odniesc sukces.
Pozdrawiam
qtasse / 87.207.243.* / 2011-09-27 17:20
Rozumiem działanie dźwigni, ale moje pytanie brzmi: PO CO jest mi ta dźwignia? Jaką różnicę czyni dla mnie to, czy mogę grać wpłaconymi 10 tysiącami, czy milionem, skoro i tak moje namacalne (i wypłacalne) zyski są liczone od tych 10 tysięcy?
Ciułacz / 2011-09-28 00:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że ten NIK ci się spodobał ? ? ?
Jak siebie nie bierzesz na poważnie to kto Ciebie będzie brał na poważnie ?
Mniejsza z tym.
Widzę że jesteś w punkcie wejściowym o dalej pytasz :

PO CO jest mi ta dźwignia?
Jaką różnicę czyni dla mnie to, czy mogę grać wpłaconymi 10 tysiącami, czy
milionem, skoro i tak moje namacalne (i wypłacalne) zyski są liczone od tych 10
tysięcy?

Hmm chyba robisz sobie...
Ale powtórzę jeszcze raz:

Najczesciej wynosi 1:100. Czyli dla
uproszczenia jezeli masz 10 tys obracasz 1 mln zl. Jesli wiec kurs zmieni sie o 0,5
% zarabiasz 5 tys czyl 50 % tego co zainwestowales

Do tego dodam że bez dźwigni byś tylko zarobił 50 zł a dzięki dźwigni zarobiłeś 5000zł, i te pieniądze zostaną Ci wypłacone.
Nie zapomnijmy że to się też dotyczy strat, dźwignia też ci pomnoży straty.
Pozdrawiam
gallez / 2011-09-28 12:06
Tu qtasse, tym razem na normalnym nicku, byłem na innym komputerze i nie mogłem się zalogować.

Widzę że ten NIK ci się spodobał ? ? ?
Jak siebie nie bierzesz na poważnie to kto Ciebie będzie brał na poważnie ?

Nie bądźmy tacy sztywni ;]

Do tego dodam że bez dźwigni byś tylko zarobił 50 zł a dzięki dźwigni
zarobiłeś 5000zł, i te pieniądze zostaną Ci wypłacone.

Aaaa, to zmienia postać rzeczy.

Nie zapomnijmy że to się też dotyczy strat, dźwignia też ci pomnoży
straty.

Czyli jeżeli po otwarciu przeze mnie pozycji kurs spadnie o gazylion procent to będę musiał dopłacić gazylion zł?

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;]
ggjyhh / 178.107.7.* / 2011-10-04 21:13
nie musi być gazylion. 2 procenty sprawią, że narobisz w portki. A propos, ma ktoś czyste pożyczyć? Właśnie zużyłem swoje na parze eurusd.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy