Forum Polityka, aktualnościKraj

PO i SLD za zamrożeniem subwencji dla partii

PO i SLD za zamrożeniem subwencji dla partii

Money.pl / 2010-10-21 18:21
Komentarze do wiadomości: PO i SLD za zamrożeniem subwencji dla partii.
Wyświetlaj:
ha ha ha / 89.228.24.* / 2010-10-21 22:21
można się nieźle ubawić . . zapraszam do obejrzenia "szkła kontaktowego" na tvn24 . .
dwóch pedałów - jeden łysy w okularach, drugi zarośnięty w okularach . . tak se kadzą,
przy wtórze innych pedałów i lisbijek . . haha - niezły ubaw :)))
płyną dalej? / 213.134.41.* / 2010-10-21 21:33
a jak tam z ewentualnym zamrażaniem tzw, subwencji, płynących od pewnego Niemca do naszego złotoustego, przy czym nieco czerstwego od grabienia liści na wietrze, który wywołuje czasami burze ciecia?
tesa1959 / 2010-10-21 18:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jestem jak najbardziej za. Nie rozumiem jednak, dlaczego subwencja dla partii jest waloryzowana, jeśli inflacja przekroczy 5% od ostatniej waloryzacji, a nie tak jak waloryzacja rent i emerytur - gdy przekroczy w danym roku. A więc najbiedniejsi mają nawet podwyżki rzadziej i stają się jeszcze biedniejsi, a partie mają pieniądze na spory, obrzucanie się nawzajem oskarżeniami, pomówieniami itp.
EURO STUDENT / 2010-10-21 18:48
ja w ogóle jestem zdania że jeżeli podnoszą podatki to subwencje trzeba obniżyć. zamrożenie to średnia decyzja.
tesa1959 / 2010-10-21 21:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Moim skromnym zdaniem partie powinny same się finansować. Niezależnych nikt nie finansuje, jeśli się nie podczepią pod jakąś partię i nie mają szans na wygranie. Byłyby równe, no, może bardziej wyrównane szanse i ktoś ze zdrowym rozsądkiem doszedłby do władzy.
jt / 78.8.48.* / 2010-10-21 22:20

partie powinny same się finansować.

Jest w tym jednak jakieś zagrożenie(wypaczenie)demokracji.A mianowicie takie że tylko te partie będą w Sejmie,które będą miały bogatych sponsorów,a więc będą ich interesy lansować.
Niestety demokracja kosztuje.Trzeba tylko znacznie ograniczyć te subwencje,w zależności od stanu finansów państwa oraz zarobków obywateli.Ciekaw jestem jak to jest w innych państwach?.
tesa1959 / 2010-10-21 22:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Być może masz rację, a więc nie ma idealnego rozwiązania, bo przy subwencjach też mogą dodatkowo występować sponsorzy. No właśnie, jak to jest w innych państwach.

Najnowsze wpisy