Forum Forum pracyOferty - szukam pracy

po których kierunkach nie ciężko o pracę?

po których kierunkach nie ciężko o pracę?

millla / 2011-04-27 10:27
witam, już niedługo matura, chciałabym zdać ją jak najlepiej i pójść na dobre studia, wybrałam jako przedmioty dodatkowe chemię i fizykę, wiem że po studiach technicznych łatwiej o pracę, ale moje pytanie do Was to jakie kierunki teraz są najbardziej pożądane u pracodawców? chciałabym wybrać takie po których to praca będzie szukać mnie :P
Wyświetlaj:
john_lennon / 46.113.87.* / 2011-04-27 13:20
jak szedłem na studia też myślałem, że kierunek, który skończę determinuje to kim będę potem i czym będę się zajmował. jak pokazał czas jest zupełnie inaczej. skończyłem zarządzanie i marketing i byłem pewien, że pójdę w tą stronę. tymczasem trafiłem do eniro polska. odpowiadam tam za sprzedaż reklam. interesujące jednak jest nie to, gdzie pracuje, ale jakie elementy były brane pod uwagę w momencie mojego zatrudniania. mianowicie umiejętności i doświadczenie zawodowe. dla pracodawców dzisiaj to liczy się w pierwszej kolejności. studia stanowią jeden z elementów, ale wcale nie decydujący.
grypa88 / 192.168.102.* / 2011-04-28 12:48

ończyłem
zarządzanie i marketing i byłem pewien, że pójdę w tą stronę

Problem w tym że marketingu nie nauczysz się ma studiach, studia są kompletnie oderwane od rzeczywistości, przynajmniej w Polsce.

Najnowsze wpisy