Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

poczatkujacy Pytanie o dom maklerski

poczatkujacy Pytanie o dom maklerski

lukasz23 / 2008-01-04 00:49
Witam. Powiedzmy, że zamierzam zacząć grać realnie na giełdzie lecz kwota jaką mam zamiar na to przeznaczyć na poczatek to 1000 zł.
Planuje grać dość aktywnie, tzn często kupować i często sprzedawać (powiedzmy dwa trzy razy w tygodniu kupować i sprzedawać).
Jaki dom maklerski mozecie mi państwo POLECIC.


PYTANIA:
1. Czy dom maklerski nie ogołoci mnie swoimi opłatami jeśli będe realizował tak często
transakcje?
2. W co inwestowac taka kwota akcje , fundusze itp
3. ile kupowac za taka kwote jedna dwie (np. akcje)
Wyświetlaj:
tomzar / 2008-01-06 12:17 / portfel
1. Czy dom maklerski nie ogołoci mnie swoimi opłatami jeśli będe realizował tak często
transakcje?
Niestety ale tak, np. w moim biurze jest to 10 zł za transakcje, czyli kupując i sprzedając płacisz 20 zł. Czyli 20 zł z 1000 zł to masz już 2 % !
2. W co inwestowac taka kwota akcje , fundusze itp
za mało na to i na to , chyba , że coś będziesz mógł dokłądać co miesiąc ?
3. ile kupowac za taka kwote jedna dwie (np. akcje)
żeby obniżyć prowizję to polecałbym kupować jeden walor, z tym , że odpada wtedy dywersyfikacja :-(

Napisz po co ci to , na emeryturę, na samochód za 3 lata, a może chcesz straciić pieniądze ?
W jakim stopniu znasz się na GPW , funduszach itp. ?
lukasz23 / 2008-01-06 23:36 / portfel
Mam troche pieniedzy. 1000 zł to taki wkład na poczatek na jakies pierwsze tranzakce i wtedy ocenie czy pchac sie w to bardziej i czy mi sie to połaca i czy mam szczescie (hehe). I wtedy zainwestuje duzo wiecej. Sledze rynek juz od jakiegos czasu i troche mam o tym wiedzy.
Jaki dom bys mi mugł polecic.

A ty od jakiej kwoty zaczełes ?
Pozdrawiam
taki sobie chlopak / 83.6.248.* / 2008-01-07 18:37
wlasnie ja tez chetnie wyslucham opinii o dom maklerski.
chodzil mi po glowie di bre?

cos z nim nie tak? bo dla studenta jest 0.22% zt tranzakcje

pozdrwiam
TRE_K / 2008-01-07 22:42
Dla studenta ING xD sam tu mam ROR nie ma opłat za prowadzenie rachunku i są niskie prowizjie :) musisz tylko miec legitke studencka albo jakas inna szkolną.
pozdro
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy