Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poczta Polska tnie zatrudnienie. Walczy o przetrwanie

Poczta Polska tnie zatrudnienie. Walczy o przetrwanie

Wyświetlaj:
rafallll / 91.208.250.* / 2016-07-06 13:45
POCZTA POLSKA ZOSTANIE ZLIKWIDOWANA I POTEM JUŻ OTWARTA JAKO niemiecka POCZTA POLSKA i już będzie wszystko OK. To jest strategiczny punkt gospodarki każdego kraju. W tym momencie chodzi o to by zmęczyć opinię publiczą. Żeby jak już będzie to niemiecka firma to klient powiedział: "a niech to, LEPIEJ jednak jak to jest niemieckie bo wszystko sprawnie działa" - i opinia publiczna kupiona
Tomasz As / 46.169.37.* / 2016-05-31 10:18
To co się dzieje w ostatnich miesiącach na Poczcie to jakiś dramat. Tzw. "reforma" Poczty spowodowała to, że zastanawiam się czy w ogóle z niej korzystać. Wysyłam i odbieram po kilkaset przesyłek krajowych i zagranicznych co mnie obliguje do takiego komentarza. Przenoszenie placówek do tzw "kurników i to na dużych osiedlach to już skandal. Do takiego pomieszczenia wchodzą 3-5 osoby , gdy kolejki sięgają zazwyczaj kilkanaście osób. Na potęgę giną (są kradzione) przesyłki zagraniczne i to zaraz po przyjęciu przez WER Warszawa, na co Poczta tylko wzrusza ramionami. Na każda skargę odpisuje wklejając ten sam szablon, niczego nie wyjaśniający. To już sprawa do prokuratora.
parry william / 23.19.120.* / 2016-05-25 21:25
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, kredyt dług? Kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%, bez zabezpieczenia. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższym information.parrywilliamloanfirm@outlook.com
parry william / 23.19.120.* / 2016-05-25 21:16
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, kredyt dług? Kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%, bez zabezpieczenia. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższym information.parrywilliamloanfirm@outlook.com
zaba831 / 178.203.198.* / 2016-02-06 19:36
ja bylem listonoszem dzwigalam wszystkie listy dostarczalam wykorzystywano mnie mowili ze niemam dzieci to moge wecej robic bylam zmeczona wiec sie zwolnilam sama nie polecam za te grosze teraz jestem w niemczech i mam dobra prace uciekajcie z tego badziewia naczelnik byl okropny
Koprowicz / 82.168.243.* / 2015-05-08 21:51
Poczta Polska, PKP i Zus to nasza święta trójka bankrutów, wiecznego ratowania, dofinansowywania i afer oraz ciemnych interesów. Niech się skończy era poczty Polskiej. Liczyłem na to, że In Post zastąpi ich w większym stopniu i PP odejdzie do skansenu, muzeum PRL czy coś takiego. A tu się okazuje, że dziwnie cały czas są faworyzowani:
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/ke-podejrzewa-ze-nasz-kraj-faworyzuje-w-przetargu-poczte,2120447,4199#pst89045336
pablo785 / 178.43.10.* / 2015-05-07 19:19
Witam jestem pracownikiem Poczty Polskiej S.A. , pracuje na stanowisku kierowca obsługujący urzędy pocztowe 0,3 etatu i listonosz paczkowy 0,7. Moje wynagrodzenie do tej pory wynosiło ok 3000 netto. Brało się to z tego że za pracę w ramach 0,3 etatu dostawało się stałe pieniążki ok 400 netto a praca na 0,7 etatu była naliczana akordowo (zależna od ilości doręczonych przesyłek) płacono nam za doręczone paczki, listy do firm, poczteksy, odbiory z siedziby klijenta.
Około 4 lata temu dostaliśmy umowy w których znikły zapisy o akordzie wyżej wymienionych rzeczy pozostały tylko w stosunku do paczek, gdy ludzie nie chcieli podpisać takich umów (co skutkowało w tamtym czasie strajkiem) kierownictwo obiecało że dalej będzie nam za te składniki akordu płacić. Mimo to przez te lata żyliśmy w niepewności czy nam zapłacą czy nie za wykonaną prace, bo co chwila dochodziły nas słuch ze mają nie płacić, jednym słowem nasze kierownictwo znęcało się nad nami psychicznie. Myśleli jak zabrać ludziom którzy zarabiali w przedziale 1500-3000 netto, a nie przeszkadzały im miliony które wyprowadzali sami z firmy. Dziwiło nas to jako pracowników że w mediach roi się od rozmaitych afer a o poczcie ani słowa. Wszystko zaczeło się od zakupu nowych samochodów marki Peugeot/Citroen (PSA). Dyrektor za wykonanie tego zadania dosał niebotyczną premię bo czemu i nie za dobrze wykonaną pracę mimo iż większość tych pojazdów nie nadaje się do pracy na poczcie z powodu zamontowanego w nich filtra FAP który nieustanie zapycha się wskutek jazdy po mieście z małymi prędkościami. Oczywiście kierowcy straszeni byli że jeżeli taki filtr zostanie uszkodzony będą obarczeni kosztami jego wymiany tj. 25 000 złotych. Następnie Dyrektor nakazał montaż we wszystkich pojazdach systemu GPS usługę tą wykonała firma wskazana przez pana dyrektora która po montażu wzięła pieniążki i tyle ją widziano żadnej gwarancji ani serwisu, nie wspominając że system obsługi nie działał. Następnie okazało się żę montaż GPS-u nie był uzgodniony z producentem aut i wszystkie straciły gwarancję (mówię tu o warszawskim oddziale poczty kilka set nowych aut), co prawda dyrektor pożegnał się z pracą ale nie przeszkodziło mu to wziąć pół milionowej odprawy. Poczta posiadała swoją bazę z warsztatem w Warszawie ulica Sowińskiego 28 niestety zwolniono ludzi zlikwidowano warsztat a plac na sprzedaż niestety na co poszył pieniądze ze sprzedaży lub pójdą niestety jako szeregowy pracownik nie wiem. Ja można wywnioskować poczta posiada swoich kierowców i samochody, tak więc niezrozumiałe dla nas było gdy około 1,5 roku temu poczta ogłosiła przetarg na obsługę rejonów paczkowych, dziwnym trafem przetarg dla POCZTY wygrała firma pana Oryla (Rodzina z Dyrektorem) a nie Pion Operacji Logistycznych Poczty Polskiej. Po licznych Skargach przetarg unieważniono. Obecnie znowu po cichu odbył się przetarg który wygrał pan Barański były dyrektor Poczty Polskiej ( Uznał zapewne z którymś obecnie panującym dyrektorem że można jeszcze sporą kasę wyprowadzić z poczty), doszły nas słuchy ze pan Barański przejąc ma część pracowników poczty i świadczyć usługi samochodami należącymi do Poczty).
Na koniec wspomnę o pracownikach urzędów pocztowych (ekspedjęci, asystęci, pracownicy na okienkach, kontrolerzy itd.) są to ludzie zarabiający naprawdę małe pieniążki, jednak nieustannie padają ofiarą mobingu i szeroko rozumianego dręczenia. Karze się im żeby były wyniki brać kredyty w banku pocztowym, sprzedawać różnego rodzaju rzeczy niezwiązane z pocztą jak słodycze czy książki kucharskie (a jak ma to zrobić ekspedient nie mający przez cały dzień styczności z ludźmi). Pisze to bo wróciłem dziś do domu i na koncie zobaczyłem 1389 zł więc nic mnie już tu nie trzyma, przestali straszyć tylko zrobili to czym straszyli czyli nie zapłacili.( Przepracowałem na poczcie 8 lat z czego pierwsze 4 były naprawdę miłe szkoda że to już koniec) Mam nadzieję że ktoś się tym zainteresuje i zrobią coś z tą złodziejską bandą hien rządzącą Pocztą Polską (Gdzie są związki zawodowe gdzie Pan Piotr Duda co dba tak o pracowników PO, PIS, PSL, SLD jedna klika jedna złodziejska krew.)
klient 196900 / 83.29.148.* / 2015-02-23 20:16
jakie przetrwanie! DO LIKWIDACJI1!!!!!!!!!!!!!!!!!
To jest jakieś nieporozumienie.
danusia44 / 31.61.138.* / 2015-01-10 20:34
Kiedy bym nie poszła na pocztę
( rano czy wieczorem ) kolejka jest ok 30- 40 osób .Na poczcie na Dworcowej w Szczecinie czynne 2 okienka . Jedna wielka awantura . Panie uwijają się jak w ukropie , ale niestety mają jeszcze plan do zrealizowania bo jeśli tego nie zrobią to straszą je wywaleniem z pracy . Muszą jak usłyszałam sprzedać określoną ilość znaczków , ubezpieczeń , gazet i innych bzdur . Do tego teraz nasza mądra poczta handluje ciastkami. BRAWO BRAWO BRAWO
Bardzo się cieszę , że ten durny twór pokomunistyczny rozpada się na kawałki.
frank 1 / 178.43.224.* / 2015-05-31 14:32
bo jak moze byc dobze w firmie ktura trzyma pracownikow postwionych niewidomo doczego bo przyjezdza taki na urzad siedzi caly dzien niewidomo poco akasa mu wpada i w cale niemala a lstonosz za najnisza krajowa niewazne na stz czy 16 = 20 lat wazne tylko ko0nta i inne p******* jak uslugi pocztowe do czego ta firma jestr powolana
adam 542 / 178.43.224.* / 2015-05-31 13:56
guzik prawda pozwlniaci wiencej w biurach adolozyc dla fizycznych llistonoszy ekspedjentow i skonczyc z tym bankiem pocztowym co psuje wizerunek poczty
KLIENT B2B / 46.205.230.* / 2015-01-07 02:12
Ten twór rozkłada się bo decydenci sami o to zadbali .Jako przedsiębiorca mam dość ich usług z których korzystałem przez kilka lat dlatego ze mają tam jakiś magików co jak by się wydawało zamiast klarownej oferty dla firm np. za nadawanie paczek potrafią ową ofertę podzielić na kilkanaście dziwnych tworów gdzie np. u konkurenji jest standardem dostarczenie na kolejny dzień to oni serwują paczki 24,paczki 48,paczka ekstra , paczka firmowa , pocztex 2013, pocztex expres, pocztex kurier 48, serwis kurierski, och ręce opadają ... do tego przedziały gabarytowe kilka..naście różnic dosłownie po kilka centymetrów różnicy , ileś tam przedziałów cenowych i na to wszystko zmiany umów(aneksy chyba co rok) bo jakiś magik znowu wymyślił jakies beznadziejne podziały jak nie usługi to spółki czy czego tam , w dzisiejszych czasach standardem ofert dla poszczególnych firm od firm kurierskich jest np. 2 lub 3 przedziały wagowe , dwie granice gabarytowe i koniec wszystko ma dotrzeć następnego dnia .Od nowego roku znowu coś pozmieniali ,znowu nie wiadomo jaką forą wysłać i ile się za to zapłaci . Moje zdanie jest takie DECYDENCI POCZTY POLSKIEJ MAJĄ TZW. NIE RÓWNO POD SUFITEM ,SZCZEGÓLNIE CI CO BIORĄ NAGRODY ZA TAK IDIOTYCZNE WPROWADZANIE BAŁAGANU NA POCZCIE I STRATE KLIENTÓW BO CZYM WIECEJ KOMBINUJECIE TO TYM WIECEJ KLIENTÓW TRACICIE BO WASZE USŁUGI SĄ W OGÓLE NIE KONKURENCYJNE W STOSUNKU DO INNYCH FIRM.
pocztylion / 88.156.227.* / 2014-04-27 22:45
Nareszcie słyszę dobre wiadomości, że firma darmozjadów rozkłada się. Szkoda tylko, że zwolnienia nie zaczęli od nierobów na górze. To tam jest siedlisko rozpasania. Jaki wpływ na firmę ma listonosz. Do mnie przychodzi listonosz, bardzo sympatyczny pan ok. 55 lat. Współczuję mu jak ciężko pracuje. Proponowałbym takiego Prezesa Poczty Polskiej raz na miesiąc uwiązać do torby, kopnąć w dupę i wygonić na rewir. Może by to coś dało. Chociaż prawdę mówiąc to by nic nie dało. Oni przyszli nachapać się i rozpieprzyć firmę. Tej firmy nic nie uratuje. Dobrze, że w kolejce po nich stoją prywatne lepiej zorganizowane podmioty. Czekam jak zmiłowania.
itakinie / 91.192.165.* / 2014-10-18 18:12
Och! Nareszcie! Ci złodzieje są już od dawna zdemaskowani. Są bez honoru. Powinni już dawano odejść, poddać się bez walki.
Sopri / 217.153.146.* / 2014-08-27 12:04
Trudno żeby było dobrze u nich skoro nie chce się im pogłówkować. Wczoraj wróciła do mnie paczka którą nadałem do znajomego. W całym adresie łącznie z imieniem i nazwiskiem była 1 pomyłka. Nr domu we wiosce zamiast 19 wpisałem 16. Musiałem zapłacić za zwrot. Ciężko mi uwierzyć, że dostawca paczki nie trafił do 1 domu dalej po drugiej stronie drogi. We wiosce każdy się zna i po nazwisku łatwo jest pokazać gdzie mieszka sąsiad. Zamiast wykazać minimum chęci, zwraca się paczkę do nadawcy. Zgroza. Tak firma musi zginąć. Każda firma prywatna jest lepiej zorganizowana niż Poczta Polska. Dlatego firmy prywatne zabierają im klientelę. Potem na poczcie próbują sprzedawać rożne p********. Co to za głąb wymyślił?
amentana / 188.146.134.* / 2015-10-31 01:10
nie umiesz zaadresować przesyłki i jeszcze masz pretensję.Ogarnij się trochę i pomyśl zanim napiszesz bzdury.Jak wsiądziesz do nie tego pociągu co trzeba to też zdziwiony jesteś że nie domyślił się maszynista ze chciałeś jechać do innego miasta,i pojechał zgodnie z rozkładem jazdy.Z Tobą jest coś nie tak.
retyb / 91.231.123.* / 2014-09-28 19:43
No tak, każdy widzi tylko siebie. Jak myślisz dlaczego tak się stało? Dlatego, iż albo był to nowy listonosz który uczył się rejonu i nie znał ludzi,albo kurier, który prawdopodobnie w tym dniu miał nie 10,20 czy nawet 100 paczek a kilkaset i za 1400 zł miesięcznie nie rozgryzł Twoich kalamburów. Przykro mi ale zgodnie z prawem pocztowym zachował się prawidłowo. Swoją drogą kiedyś zostałem poinformowany, że adresat sprzedał mieszkanie i już tu nie mieszka i nikt nie wie gdzie przebywa, była to prawda z jedną małą niespodzianką, przeprowadził się z 19 do 19a na tej samej ulicy.Jak działa prywatny operator można się już przekonać. Oni doręczają rachunki, my ponaglenia gdyż te pierwsze nie dotarły. Jak czekasz na taką pocztę to gratuluję. A pani na poczcie wciska konto i inny szajs bo ciśnie ją naczelnik tego dyrektor a dalej prezes. Właśnie ten głąb co to wymyślił powinien być zredukowany wraz z połową administracji. Twój listonosz
jimenez / 188.33.175.* / 2015-01-27 21:54
dokladnie... jak zwykle za wszystko obrywaja Ci najmniej winni... kurierzy na ogol maja rejony miejskie i faktycznie jezdzac jakis czas zna sie ludzi w wiekszosci ale wystarczy ze przyjdzie jakas paczka na wioske ktorej terminowosc wypada w danym dniu i trzeba naginac... a my nie jestesmy jasnowidzami... dla nas adres to rzecz swieta. pomylic 16 z 19 owszem mozna.... tylko ciekawe gdybym ja pomylil a zyczliwy sasiad odebral by taka paczke?
Nin / 83.28.187.* / 2014-04-09 12:28
Niedowład w zarządzaniu PP, nie jest dziełem przypadku. Spytajcie o to pana Brzóska ze spółki Integer.
Obywatel1977 / 83.11.36.* / 2014-04-03 10:03
Powinni wyrzucić Emilię K. z Poczty Polskiej w Bytowie. Ta baba to katastrofa, flirtuje z facetami, mało co w d.. im nie wejdzie, a kobiet chyba nie znosi, bo co podejdzie do okienka kobieta to ta się drze jak nienormalna. Ktoś taki nie powinien pracować przy okienku skoro nie potrafi opanować swoich emocji do kobiet. Wszyscy ludzie w kolejce słuchają jak ona się wydziera, nie potrafi pomóc kobiecie tylko się drze, że klientka nie wie dokładnie jak wypisać druk.
huleidord / 79.186.84.* / 2014-04-01 19:11
To nie ta poczta co kiedyś obecnie na gminie giną przesyłki paczki zwykłe jakbyś nie opakował w uszkodzone jak umyślnie żeby płacić duże pieniądze za wysyłkę na szczególnych warunkach, duże paczki wysyłam kurierem za 1/2 ceny na poczcie dzisiaj doszły płyty w potrójnym kartonie i też połamane świństwo ze strony pracowników, jestem emerytem pocztowym a dzisiejszych pracowników na zieloną trawę słusznie.
berti / 31.175.126.* / 2014-03-19 00:46
W pierwszej kolejności należałoby zwolnić tępych nic nie umiejących naczelników,którzy kompletnie nie nadają się do pracy i tylko zajmują stanowiska pracy i tworzą martwe etaty cymbałów,na okienko to nie usiądzie w razie braku pracownika bo nie ma pojęcia co się tam robi.Banda tłuków którą musimy utrzymywać
Pocztówka / 5.172.248.* / 2014-03-21 08:44
Sami takich zatrudniliście, asystenci też są nie lepsi,są takie aparatki, że nie wiedzą gdzie jest Berlin a teraz krytrium oceny pracownika to wypracowany plan- śmiech na sali jedni się starają jedni wszystko mają gdzieś i kto poleci ten co sią stara ale planu nie zrobi bo przcież nie wyciągniemy ludzi z domów żeby przyszli na pocztę nadać przesyłki czy opłcić rachunki.Poczto obudź się, wasz plan naprawczy jest żałosny, nie wiem kto to wymyślił ale chyba naoglądał się flmów fanatastycznych.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy