Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poczta Polska tnie zatrudnienie. Walczy o przetrwanie

Poczta Polska tnie zatrudnienie. Walczy o przetrwanie

Wyświetlaj:
etiene / 87.206.208.* / 2014-02-14 15:46
Złdzieii zlikwidować.Okradają ludzi z ich pieniedzy. ZUS wysyła rente 12 drogą elektroniczna zaległosc pokazna kwota.Na decyzji nie mam napisane o terminie przekazu przez poczte.Jak sie dowiaduje,poczta ma z powietrza wyplate na 17 czego zus nie potwierdza i dokumentach nie wskazanej daty wyplaty.
bodzio1 / 213.158.221.* / 2014-11-26 20:42
chyba czytać nie umiesz weż odcinek i przeczytaj go dobrze
Irek920 / 178.43.29.* / 2014-01-23 23:33
Jak to nie dotyczy listonoszy??!!!! a Rudzie Hucie to kogo chcą zwolnić!!!???? A koordynatorzy menedzerowie kontrolerzy inspektorzy p************ oczywiście zostaną......
listonosz Pat / 83.10.18.* / 2014-03-13 21:55
Najlepsze jest to że moją kierowniczką jest osoba po technikum odzieżowym . Ja mam wykształcenie policealne , długi staż pracy i doświadczenie(Techn. Usł. Pocztowych ) i gnoją mnie na każdym kroku.Plany są do realizacji ale nawet gdybym bardzo chciał je zrealizować to niemam na to czasu.W tej firmie napewno nie da się dopracować do wymarzonej emerytury. Zdrowie i nerwy nie pozwolą.
listonosz406 / 89.191.166.* / 2013-11-09 07:33
jestem listonoszem i mam dosyć, ciekawe czy mi dadzą zgodę jeżeli nie to gdzie się odwołać
były listonosz / 89.72.113.* / 2013-11-30 06:48
byłem listonoszem 3 miesiące w charakterze skoczka to był horror -co parę dni nowe ulice klatki schodowe nie opisane ,mieszkania bez numerków,firmy nie pod tymi adresami ,rano dostawałem kartkę z ulicami i do pracy .Jak listonosz ma swój rejon to praca jest stosunkowo prosta i łatwa .Ja niestety nie miałem szans na własny rejon i zrezygnowałem z pracy
PITTT544 / 31.2.55.* / 2015-08-14 15:46
JA PRACUJE PONAD OSIEM LAT I NIE MAM NAWET NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ NA NA CAŁY ETAT
edi.były listonosz / 89.228.5.* / 2014-02-28 20:09
Dobrze zrobiłeś bo szkoda twojego zdrowia to jest obóz pracy . długo byłem listonoszem ale nie wytrzymałem nerwowo karygodne jest to na co sobie kierownictwo pozwala mobing..mobing..mobing...pracownik to śmieć tylko te p************ na stanowiskach się licz ą i tak się między sobą podgryzają.pensje mieliśmy głodowe.teraz leczę nerwy .
Pocztowka / 5.172.248.* / 2014-03-21 08:49
Mobing jest dzień w dzień,kierowniczki rugają na przy klientach jak psa a standard obsługi wprowadzają, najpierw niech utemperują naczelników i kierowników bo to co oni wyprawiają to masakra.Tak wogóle w moim przypadku w urzędzie jest więcej kierowników niż pracowników żenada.Ale kogo chcą zwolnić tych co na nich pracują.
łysik nie dlugo emerytka dzięki bogu. / 164.127.27.* / 2013-08-18 10:40
poczta przyjmuje ludzi nie nadających się do pracy,,po znajomości będzie jeszcze gorzej ,,ale my starzy już dzięki bogu odchodzimy,poczta nie zwraca uwagii na młodych którzy patrzą na to ile zaraobia, a niestety zarabiaja więcej niż my przed emeryturą; już nie długo poczta obudzi się
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
BMC / 31.0.141.* / 2013-10-22 22:53
W ciągu zaledwie ostatniego miesiąca zginęło mi 5 przesyłek poleconych pod rząd!!!!!!!
wowa52 / 150.254.22.* / 2013-01-23 13:42
Poczta to jedna z nielicznych profesjonalnych służb (firm) publicznych. Ma świetną, oddaną firmie kadrę. To jej należy pomagać,a nie LOT-om.
Jestem prawie codziennym klientem od ponad 20 lat. Widzę zdecydowany postęp i mam szacunek. Gdyby inni byli tak profesjonalni jak PP, to żadne kryzysy nam nie straszne.
No i politycy wszelkiej maści precz z łapami od Poczty Polskiej.
pocztowa seniorita / 89.228.5.* / 2014-02-28 22:53
Czuję że to napisał jakiś dyro,w obronie własnego stołka .za długo pracuję w tej firmie.Niszczycie ją krok po kroku.I zniszczycie!Ja spadam nie ma na co czekać.Wstydzę się przed klientami własnej firmy.Zajmijcie się do cholery uczciwą robotą!
wowa52 / 150.254.22.* / 2013-01-23 20:40
Pewne instytucje tworzące podstawową infrastrukturę MUSZĄ być przez Państwo subwencjonowane. Likwidacja części urzędów pocztowych uderzy ich klientów (masowych), zwiększy natomiast obroty prywatnych przewoźników i oczywiście banków. Stąd wniosek kto lobbuje w sprawie oszczędności i to nie od dzisiaj. Dziś wykorzystają kryzys i modę na oszczędzanie, która prowadzi do załamania rynku wewnętrznego. Niech lepiej zarabia Deutsche Post zamiast PP na uwolnionym rynku usług, byle paru podwieszonych w UE cwaniaków wzięło swoje, tj nasze w łapę.
anonim 777 / 83.10.25.* / 2013-08-05 22:55
A tymczasem szanowny Pan prezes , bankowiec z P.O. zarabia miesięcznie 90 tys zł. Straszny ten kryzys.
bodzio1 / 213.158.221.* / 2014-11-26 21:00
dlatego nie myśli o poczcie jako o instytucji państwowej z ponad 400letnią tradycją panie prezesie gdzie pana patriotyzm czyż nie jest pan Polakiem nie rób pan z naszej POCZTY POLSKIEJ głównie banku pocztowego ci starzy pocztowcy w grobach się przewracają widząc co pan wyprawia
Dogmarov / 2013-01-23 15:07 / Bywalec forum
No ale nie ma co się dziwić, jak widzi się w jaki sposób funkcjonuej Poczta Polska... długie kolejki do okienek w których stoi się po 45 minut... czy tego naprawde nie da się zreformować?
mala51 / 93.105.225.* / 2014-03-12 22:01
tak dalo by sie zreformowac ,trzeba dac ludziom zarobic i nie zwalniac ,bo zawsze dostaje ten na dole bo ten na gorze to ma to wszystko głeboko w d.... ,a my robimy na tych nierobow,i caly czas malo ,wykanczaja nas tymi swoimi planami ktore ida do ich kieszeni ,bo my mamy oplakane premie na waciki ,mamy głodowe wyplaty ,wszystko drozeje a my zaabiamy na suchy chleb i wode
asiunia355 / 178.235.180.* / 2013-12-13 21:42
nie ma takiej oczty gdzie stoi się 45 min
orekkk / 83.31.19.* / 2013-01-23 16:54
Da się zreformować - zwolnić 12 tysięcy pracowników urzędów pocztowych (wyłącznie). Wtedy kolejki będą nie 45 min ale 1 h 45 min. To jakaś paranoja poprawić jakość obsługi i czas oczekiwania zwalniając ludzi zamiast zwiększając ich liczbę.
///////// / 89.231.177.* / 2013-01-28 11:13
na urzędzie jest więcej kierowników, bo tak wygodniej. a przcowników coraz mniej.i co wy nato/////
Pocztówka / 5.172.248.* / 2014-03-21 08:53
U mnie też tak jest. Kierowniczka z kierowniczką się mijają, gdzie nie spojrzysz kierownik, wielkie znawczynie dialogu,a zajmują się plotami i p********* jak im podskoczysz masz od razu plan naprwaczy.Propozycja wymieszać naczelników i kierowników po róznych urzędach tak by wszyscy się nie znali bo nie ma w tym wszystkim obiektywizmu
listonoga / 2014-03-26 08:19
pozdrawiam pania naczelnik ktora jest tu nowa i probuje rzadzic swiatem
rozgoryczona / 89.228.5.* / 2014-02-28 20:32
trzeba by im dać torbę i drugą do ręki i niech założą kilka kont ,pełnomocnictw ,niech namówią kilka osób na kredyt bo jak nie to sami będą musieli wziąć ,może dołożyć by im reklam i niech deszcz leje jak z cebra ca ly dzień.my tak przecież pracujemy.Zza biurka się fajnie rządzi .pozdrawiam
cichy obserwator / 37.7.37.* / 2013-12-03 14:32
bedzie 1,5h strania pracownik bedzie miałnliste rzeczy do zaoferowania i butelke wody do popicia bo od promowania kont bankowych(od tego sa banki pocztowe,pracownik sobie siedzi i popija kawke przy kliencie)gazetek czy innych p****** głowa boli ,panie przy okienku powinny siedzieć i skupic się na obsłudze by było szybko i sprawnie,a nie myśleć czego jeszcze nie powiedziała bo za rogiem czai sie naqczelnik czy kontroler i podsłuchuje
klientpocztypolskiej / 89.76.18.* / 2013-01-23 21:34
nabudowali PUP'ów po całym kraju. maja fantastyczne pokrycie placówkami pocztowymi ale zaraz po tym zaczeli ciac koszty. Nowiuśki urząd 6 okienek a w swieta przy max obciazeniu czynne góra 3 okienka. Ale co tam mozna kupic długopisy, mydełko zalozyc konto bankowe podpisac polise na zycie ubezpieczyc samochod mieszkanie. Tylko ze zarząd poczty nie widzi nic zlego ze odbior awizowanej trwa 40 minut zwolni sie 15% pracownikow zaoszczedzone pieniadze pojdą w premie zarzadu zamiast w automatyzację pracy. Leśnie Dziadki i Wiejscy Mędrcy ...
klientpocztypolskiej / 89.76.18.* / 2013-01-23 21:30
nabudowali PUP'ów po całym kraju. maja fantastyczne pokrycie placówkami pocztowymi ale zaraz po tym zaczeli ciac koszty. Nowiuśki urząd 6 okienek a w swieta przy max obciazeniu czynne góra 3 okienka. Ale co tam mozna kupic długopisy, mydełko zalozyc konto bankowe podpisac polise na zycie ubezpieczyc samochod mieszkanie. Tylko ze zarząd poczty nie widzi nic zlego ze odbior awizowanej trwa 40 minut zwolni sie 15% pracownikow zaoszczedzone pieniadze pojdą w premie zarzadu zamiast w automatyzację pracy. Leśnie Dziadki i Wiejscy Mędrcy ...
były pracownik PP / 83.14.184.* / 2013-01-24 07:32
jestem byłym pracownikiem PP (w kwestii wyjaśnienia sama odeszłam bo nie mogłam nerwowo wytrzymać na nieróbstwo niektórych osób i pracę pod ciągłą narastającą presją, zero pomocy od kierownictwa i jednostki nadrzędnej). PP ma jeszcze wielu oddanych, wartościowych pracowników, ale swoimi decyzjami i brakiem motywacji zniechęca tę wspaniałą załogę do pracy. Po 14 latach pracy w strukturach PP zauważyłam, że dobrze mają jedynie "nieroby". No i jeszcze ostatnia kwestia...gdyby PP miała dobrego gospodarza to prosperowałaby o wiele lepiej, non stop przeprowadzane są kolejne zmiany, które nic generalnie nie wnoszą, a jedynie generują koszty (np. zmiana nazwy RUP, CUP, CSP, Urzędy Wiodące, BUF RDS, które są likwidowane bo nie przyniosło to zakładanych efektów)i takich przykładów jest setki,a może i nawet..., a zmiana nie powinna dotyczyć zmniejszania zatrudnienia w UP, ale w jednostkach nadrzędnych no i w zarządzie.
były pracownik dzięki bogu / 46.170.156.* / 2013-09-04 14:49
to jest wlaśnie tak
wwwwww / 89.231.177.* / 2013-01-28 11:20
rzeczywiście nieroby mają super. unas na urzędzie jest ich około 7 sztuk, kierowników jest też faktycznie 4 sztuki, a pracowników coraz mniej.dlaczego zwonienia nie idą z góry ,tylko naczelnik typuje osoby do przeniesień, zwolnień, kierując się sympatiami , a nie obiektywizmem.. wszyscy o tym wiedzą, ciekawe , czy dyrektor też/
REMIK494 / 109.243.100.* / 2014-04-02 20:25
W POWAŻNYCH FIRMACH JAK SA PROBLEMY FINANSOWE TO ZWALNIA SIĘ TYCH NA GÓRZE KTÓRZY NAJWIĘCEJ ZARABIAJĄ,BO ICH BRAKU I TAK NIKT NIE ZAUWAŻY A TU NIEROBY SIEDZĄ PRZY BIURKACH I CZYTAJĄ GAZETY A NA OKIENKO USIĄŚĆ NIE MA KOMU.MAŁO TEGO KIEDY SĄ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI TO NIE MA KTO ICH WYJAŚNIĆ BO ANI KIEROWNIK ANI NACZELNIK NIE MA POJĘCIA CO ROBIĆ,BO NIE ZNA SIĘ NA SWOJEJ ROBOCIE.
Pocztowka / 5.172.248.* / 2014-03-21 09:01
Też już o tym pisałam, są ulubieńcy i choćbyś gardło zdarła z klientami jesteś nikim, dochodzi do tego, że niektóre asystentki podbirają jedna drugiej klienta bo trzeba plan zrobić, wiecie co rodzi się wśrod nas nienawiść i chora konkurencja klienci to widzą.Do tego zmusza nas zarząd.Czekam do końca jak mnie wywalą to dopiero będzie się radzić, całe życie poświęciłam tej firmie angazując się w pracę i w te ich chore zmiany bo tak trzeba to jest firma w której się pracuje i jest się lojalnym ale czy oni będą lojalni wobec mnie jeśli naczelnik w urzędzie ma głos do typowania zwolnień.A naczelnik kieruje się sympatiami, tak to jest jak naczelnik jest z tego samego "gniazda" co i pracownicy.
regimegi2 / 89.228.5.* / 2014-02-28 22:25
wiesz co wwwwww tak było ,jest i będzie .Nie wiesz dlaczego ??.Myślę że wiesz.obrzydliwy jest obraz poczty dzisiejszej w naszych oczach.Jedna tylko sprawiedliwość pozostaje dla wszystkich niezależnie od zajmowanego stanowiska - śmierć!-kres przekrętom,władzy i.t.d .może niech sobie spróbują tam konta pozakładać ,pocztowi drapieżcy .fuuj !!!!
esbek / 2013-01-23 09:57
Ciekawe ile kosztuje nowe logo i kto na nim zarobi?
bonia / 46.205.15.* / 2014-02-25 20:49
zgadzam się z tobą a zapłaci dół
ragazza / 2013-01-23 10:37
walczy o przetrwanie, a z drgiej str zmienia swoje logo za 2.6 mln zł. Takw ogóle to nie czaję dlaczego zminia logo, przecież ludzie już mocno kojarzą ten niebieski kolor
Olać Preze-sika / 89.151.33.* / 2014-02-23 21:28
Zmienili kolorki, bo jakiś "nierób" zgarnął za to niezły szmalec.
102 / 188.246.130.* / 2013-01-23 08:15
to całe rządy PO. A najlepiej to sprzedać.
schuttenbach / 89.70.110.* / 2013-04-19 16:42
To kto rządzi nie ma znaczenia czy to PO czy PIS te same szuje, poczta okrada TAK okrada zwykłego pracownika za to panowie dyrektorzy prezesi naczelnicy dzielą się okrągłymi premiami, jestem listonoszem od 10 lat i lepiej zarabiałem jak się przyjmowałem na poczte niż obecnie. Kiedyś były dodatki za staż poza resortem, premie, mundurówka, szkodliwe itp. w 2003 roku będąc na początku drogi dostawałem wypłate na ręke rzędu 1200-1300 zł, wraz ze zwiekszajacym sie stażem na stanwisku wypłata szła w góre 3 lata temu z premią potrafiłem wyciągnąć nawet około 2300 na ręke teraz wróciłem do płacy sprzed około 6 lat czyli około 1600 netto zabrali już wszystkie dodatki wraz z premią która owszem jest do podziału między lizusów i pupili, dawniej nosiłem listy teraz mam sprzedawać ubezpieczenia wszelkiego typu, kredyty,lokaty i konta bankowe, czy ktoś wogóle kiedyś mnie szkolił jak to sie robi ? nie ale co chwile jest zebranie jak to nieefektywnie pracujemy i że przynosimy straty niepozyskując klienta więc premii nie będzie banda złodzieji na stołkach.
donosiciel / 89.228.5.* / 2014-02-28 21:53
wiesz co schuttenbach wszędzie jest tak samo .wyjąłeś mi to wszystko z ust .nie jedna premia ci sie należy tylko 10 ,ale kto ci je da musisz oddać dyrekcji bo za co się zabawią ,a biznesy na boku za co ????.wystarczy ci 1600 żebyś przypadkiem nie zwariował od nadmiaru ,ja mam też tyle ale zażywam prochy to obojętnieje .A Ty jeszcze nie ???.silny jesteś ale jak popracujesz tyle co ja to od razu idż do psychiatry .a lizidupki PRECZ!!!!
Fredo / 188.121.27.* / 2013-11-30 11:49
Zamiast podnosić jakość swoich usług, biorą się za usługi o których pojęcia nie mają ludzie od których oczekuje się efektów - czyli brak szkoleń itp.
U nas na urząd przyszedł klient by pobrać pieniądze z konta pocztowego i czekał 2 godziny w parku aż przyjdzie do pracy osoba upoważniona do obsługi kasowej - żenada! W koło sami tylko kierownicy co nic nie robią i nie umieją i jak to ma funkcjonować? InPost już zabiera dobre kontrakty a Poczta ginie - przez nieudolne kierownictwo!
lok / 62.21.74.* / 2014-02-27 21:54
Co tu gadać w dyrekcji same darmozjady. Przychodzą tam do pracy same Lolki z poparcia kogoś wyżej postawionego a człowiek tyra na dole i nie ma szans na coś więcej. Pracuję kilkanaście lat i widzę prawie na co dzień machlojki , w tajemnicy załatwiane są etaty bez konkursów. Jak już są konkursy to są z góry ustawione i wiadomo kto ma iść na stanowisko. Byłem na czymś takim i wiem jak to się odbywa. Niech się rozwali to szachrajstwo.
była listonoszka / 89.228.5.* / 2014-02-28 21:00
widać że my na dole wszyscy wiemy to samo ,to z naczy że to wszystko prawda .Gorzka prawda .kto na was pracuje PANOWIE I PANIE jak nie my robole z torbami .wszystkich nas wykończcie to wam w końcu też braknie na papu .I więcej mobbingu !!!! .nie czekam dłużej ,wyrywam z tamtąd żeby nie wylądować w psychiatryku .to koszmar nie praca .
listonoga / 2014-02-11 20:16
a naczelnicy to nie tylko sniadanka sobie jedza i dyktuja co mamy robic i tez cicho siedziec bo inaczej cie zwolnia
artigibson / 37.190.146.* / 2014-04-17 13:50
To skandal żeby pracownicy z urzędów wyjmowali listy ze skrzynek bo nie ma pracowników którzy to zawsze robili taka jest nowa decyzja dyrektora ciemniaka z Warszawy
robol368 / 89.228.5.* / 2014-02-28 21:24
Pewnie strachy u nich to podstawa ,traktują nas jak głupków choć wykształcenie najczęściej mają takie samo ,to poniżające .chyba każdy z nas listonoszy ma już dość poczty . Ale oni bez nas też pójdą na zieloną trawkę,oprawcy!!!!!!!!!!!
artigibson / 37.190.146.* / 2014-04-17 13:57
Z dzisiejszych wiadomości paczki w Warszawie nie są rozwożone brak pracowników
Komunikat od dyrekcji do pracowników
kto ma prawo jazy może te paczki rozwozić hehehe nie wiem co za ....... tam siedzą
załamana662 / 87.116.238.* / 2014-04-28 10:02
za 1200, miesięcznie ,7/8 etatu,3 godziny dojazd do pracy w jedną stronę ,11 godzin w nocy z 2 przerwami po 15 minut,praca fizyczna cały czas gdzie myśleć musisz jeszcze więcej bo pomylisz się i wrzucisz pocztę nie tu gdzie trzeba jest usterka, oczy głowa ręce nogi wysiadają,mózg nie mało eksploduje, dostajesz zawroty głowy kręcąc się w kółko,a kontrolerka obserwuje czy przypadkiem na 5 sekund się nie zatrzymaliśmy -dzielić dzielić krzyczy,szum hałas,i te bóle głowy, tragedia -za tyle się godzę pracować, na dojazd wydaję 500, zł zostaje 700, a muszę jeszcze wyżywić rodzine dziecko do szkoły wysłać , ubrać się zapłacić rachuki itp. Zgodziłam się bo nie przypuszczałam że tak będzie. teraz wiem skąd ta rotacja w PP, dodam że do tej pracy żądali średniego wykształcenia obsługi kopputera i doświadczenia, wysokiej kultury osobistej, itp. pracowałam ciężko w wielu miejscach ale to przeszło moje granice wyobraźni,rezygnuję bo lepiej skorzystać z opieki społecznej lub dorywczo zarobić więcej.Poczto Polska dokąd zmierzasz?
ps. dodam że przepisy bhp mówią o lekkiej pracy i małych zagrożeniach na tym stanowisku to samo powiedziała pani kierownik- ale chyba nigdy nie była po drugiej stronie i z bólami serca zawrotem głowy i nudnościami na myśl o tej pracy nie podejmowała wysiłku stawienia się tam. rezygnuję to moja najlepsza decyzja. PP to państwowa firma a wyzysk jak w chinach albo 3 świecie.!
mandili / 89.228.233.* / 2014-09-02 12:04
A ja opowiem własną historię, dla przestrogi. Otóż w miesiącu sierpniu 2014 po powrocie z wakacji z Albanii nie mogąc wymienić 1000 leków (około 30 zł) nigdzie, sprzedałem kolekcjonersko na allegro i nadałem listem priorytetowym. Po 5 dniach iścia takiego listu (już podejrzane samo w sobie), użytkownik pisze mi, że pieniędzy nie ma, choć była koperta włożona w kopertę i jak się okazało obie odklejone i zaklejone na powrót. Poczta Polska to organizacja złodziejska i strzeżcie się jej. Użytkownik pisał mi, że jemu ukradła znacznie większą sumę. Pisze teraz do tego pracownika Patologii Polskiej, który odkleił obie koperty, myśląc, że banknot 1000 to kokosy: nigdzie ich nie wymienisz, złodzieju, więc miłej jazdy do Albanii żeby wymienić na 30 zł. Sumując, Poczta Polska to złodziejska firma państwowa i nie skorzystam z usług tego molocha.
bodzio1 / 213.158.221.* / 2014-11-26 21:20
a kto wysyła kasę w liscie zwykłym to raz a dwa nie wszyscy na poczcie to złodzieje jestem ciekawy czy ty przez całe swoje życie niczego nie zwinełeś
Ach! / 46.45.107.* / 2013-01-23 20:07
Jak by się dało PO sprzedać....
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy