Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek bankowy. Kolejne banki podnoszą marże kredytów hipotecznych

Podatek bankowy. Kolejne banki podnoszą marże kredytów hipotecznych

Wyświetlaj:
Toporek / 185.102.190.* / 2015-12-18 07:10
Wszędzie banki są opodatkowane. U nas jeszcze nie. Najlepiej zrobić to co zrobiła Islandia - znacjonalizować i po kłopocie!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lopez 15 / 46.170.121.* / 2015-12-18 07:08
wirtualną czas przestać przeglądać
KrzyLan / 89.76.13.* / 2015-12-18 07:06
Poczytajcie czy PIS che żle czy dobrze. PKN co to jest Produkt Krajowy Netto i wtedy się wypowiadajcie ekonomiści!!!
...zenio / 89.79.163.* / 2015-12-18 07:05
Wszyscy napinacie muskuły przeciwko banksterom , a kto sprawia że rosną w siłę ? To wy sami zanosząc im w zębach swoje oszczędności , deponując je na ich rachunkach dajecie im siłę i władzę . Tak , władzę bo to oni dzięki setkom miliardów dolarów, euro , złotych rządzą państwami , stojąc w cieniu marionetek , które rzekomo demokratycznie sobie wybraliście. Nauczyli się wami manipulować dając plastikowy kartonik i złudne poczucie , że życie z długiem jest fajne . Typowa tresura niewolnika - sprawić by na poziomie podświadomości niewolnik uważał , że jest to jego wybór i wtedy łatwo przyjmuje tresurę . Co więcej , cieszy się z tego i chce jeszcze... W niektórych publikacjach można przeczytać , że w niektórych krajach banksterzy w porozumieniu z rządami zamierzają zdelegalizować gotówkę. W swojej głupocie i zaślepieniu przyklaśniecie temu bo przecież macie plastikowe kartoniki do zapłacenia za chleb. Tylko kto będzie kontrolował kartonik? Kto będzie mógł go zablokować , unieważnić , odebrać ? Gotówka daje wolność , niezależność i prywatność w wydawaniu a właśnie to doprowadza banksterów do wściekłości. Myślcie , póki jeszcze nie do końca założono wam kagańce na pyski...
Singielka, lat 30 / 88.156.10.* / 2015-12-18 07:04
Ja mam mieszkanie duże już dawno swoje. Praca stała, dobrze płatna. żadnych kredytów nie biorę, oprócz pozyczki nieoprocentowanej z funduszu mieszkaniowego wyodrębnionego z funduszu socjalnego mojej firmy. Za to robię remonty, wymieniam sprzęt, odkladam na konto oprocentowane w banku, czy nawet jadę na luksusowe wycieczki. Faktury zbieram, zawsze coś budowlanego sie trafi. Jeśli bank zmieni mi procenty, czy oplaty-wyjmę kasę i kupię walutę, choćby euro. Euro rośnie. bedę sprzedawać w kantorach i procent będzie jeszcze wiekszy. Mnie kredyty nipotrzebne. Ale bidokom bez mieszkania to teraz zostanie kwatera pod mostem.
nilay73 / 46.59.167.* / 2015-12-18 07:02
Rzad zapomnial o tym, ze na polityke danego panstwa wielki wplyw ma zawsze gospodarka. Tak naprawde to ona rzadzi krajem. I o tym zdaje sie PiS zapomnial. Wszelakie obciazenia podatkowe bankow negatywnie odbija sie na portfelach zwyklych ludzi. Rzeczywiscie, obciazenie podatkowe operacji finansowych byloby najlepszym i nabardziej przejzystym rozwiazaniem, ale "eksperci" ustalili inaczej. W tym momencie banki popodnosza sobie oplaty za wszystko i nic i beda sie smialy nam w twarz. Nie zdziwie sie jak jeszcze zarobia na tym interesie. A co do frankowiczow to nie moge tego juz sluchac. Wiedzialy galy co braly. Naprawde, jesli ktos mial wizje, ze waluta obca nie podlega lub nie bedzie podlegac wachaniom kursu przez okres kredytowania, to tak naprawde glupiec. Za glupote sie niestety placi. A jak ktos tam kiedys powiedzial: kto ma wizje powinien isc do lekarza. PiS chyba sie zorientowal co jest na rzeczy, bo robi teraz sztuczna zadyme z TK aby odwrocic uwage od tego, ze guzik z obietnic przedwyborczych. I zobaczycie, ze na koniec dnia bedziemy mieli mniej w portfelu nizeli za czasow PO.
Elaoo / 46.113.78.* / 2015-12-18 07:02
Ludzie! Mamy polskie spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe SKOKi. Działają od 90 lat i są nasze! Tam są i rachunki, i karty, i kredyty i dostęp do internetu. Walić banki!
oggi / 109.243.240.* / 2015-12-18 07:01
prezes banku PKO S.A. zarabia ponad 600 tyś. m-nie ,inni nie co mniej ,może by tak obciąć co nie co ?
znawcart / 89.239.119.* / 2015-12-18 07:00
jak "przykręcą kurek" to splajtują, a nie sądze żeby zrezygnowały ze "złotej kury" jaką są kredyty. Ten wrzask określonych środowisk to czysta propaganda w interesie korporacji finansowych, szczególnie tych z obcym kapitałem
pracujący / 81.219.160.* / 2015-12-18 06:59
Planuję wziąć kredyt hipoteczny, teraz już wiem, że będę płacił większą ratę bo dzieciorobom trzeba dać 500zł.
oggi / 109.243.240.* / 2015-12-18 06:58
po nazwach tych banków można pomyśleć że to same polskie banki
StopPrzygłupom / 188.146.7.* / 2015-12-18 07:02
Zawsze możesz korzystać z usług PKO BP jak i inni co wolą banki w większościowym udziałem należącym do polskich instytucji lub firm. To ludzie decydują z jakiego banku korzystać, nie rząd, czy sam bank. A widzę, że PIS coraz lepiej chce zrobić przeciętnemu Kowalskiemu. Czy przeciętny Kowalski zaczął już płakać ze "szczęścia", czy jeszcze nie dociera, że czasy gospodarki centralnie planowanej się skończyły.
Nicka87965 / 88.156.10.* / 2015-12-18 06:55
Jaki problem? Banki się umówią między sobą. Zrobią te same warunki- podwyższą marże. Wszyscy. Wystarczy się umówić. I na pewno tak już się stało.
Wątpiący / 78.88.87.* / 2015-12-18 06:54
Banki w Polsce mają rocznie 16-17mld. zł. zysku netto ze swojej działalności. Więc ten ich płacz jest chyba nie na miejscu.
Te zyski idą w większości za granicę.
A jeżeli będą chcieli podnosić marże i to w wyniku zapewne zmowy, to jest na to ustawodawstwo antymonopolowe, a także można zwiększyć konkurencję.
Na dyktat nie można się zgadzać.
Aisy9876 / 88.156.10.* / 2015-12-18 06:53
A sklepy podwyższą ceny i zwiekszą wybór towarów. Ludzie w poszukiwaniu lepszych towarów, nieznanych, nowych, atrakcyjnych- rzucą się i tak. Taka różnorodnosc moga zapewnić tylko duże markety. Poza tym sklepy obnizą ceny dla dostawców, polskich producentów, którzy, żeby im teraz coś sprzedać bedą musieli obnizyć swoje ceny. Stracą klienci i polscy producenci, na których się to odbije. A sklepy, markety zysk jeszcze zwiekszą, I cały koszt podwyższenia podatku marketów spadnie na klientów i ich dostawców- polskich producentów.
dfg / 178.239.6.* / 2015-12-18 07:00
chcesz kapitalizm i demokracje to masz
ja721 / 109.231.41.* / 2015-12-18 06:53
Nie jestem zwolennikiem PiS-u ale powiedzmy sobie szczerze że max stopa oprocentowania jest ograniczona ustawowo, a bez względu na wielkość oprocentowania i tak łączny koszt kredytu jest na max poziomie i najwyższy w Europie a może i na świecie. skoro banki żerują na klientach to mogą co najwyżej mieć mniejsze zyski lub większe koszty ale żerowania (udzielania kredytów) nie ograniczą bo jest to podstawa ich działalności.

Najnowsze wpisy