Forum Forum dla firmKsięgowość

Podatek dopiero gdy pieniądze na koncie

Podatek dopiero gdy pieniądze na koncie

Money.pl / 2011-07-02 17:24
Komentarze do wiadomości: Podatek dopiero gdy pieniądze na koncie.
Wyświetlaj:
vbv / 77.65.100.* / 2011-07-10 01:35
Popieram, jak zapłacisz to odliczysz, i 80% zatorów zniknie.
real_1 / 80.50.134.* / 2011-07-08 16:16
POPIERAM !! Najwyższy czas, i jeszcze wprowadzić zakaz odliczania jeśli FV nie została zapłacona (z podpiętym dowodem wpłaty z banku lub KP). Wtedy problem zatorów płatniczych ZNIKNIE. Niestety w Polsce jest "moda na niepłacenie" - trzeba wreszcie z tym skończyć. Dłużnik kupuje nowy samochód a potem twierdzi że "nie mam ci z czego zapłacić" z uśmiechem... (na fakcie). Wreszcie potrzebne RADYKALNE posunięcia!!!
biznes kobita / 78.8.129.* / 2011-07-08 10:41
To jest wyjątkowo korzystne rozwiązanie. Dodatkowo wprowadziłabym uchwałę, aby po terminie jaki minął od terminu zapłaty i po nagleniu i wyznaczeniu dodatkowego terminu zapłaty za fakturę można było zgłaszać taki fakt do Urzędu Skarbowego, który z miejsca rozpocząłby kontrolę takiego nierzetelnego kontrahenta. Wówczas wielu ociągających się w płaceniu na czas swoich zobowiązań miałoby "bat" nad sobą i nie byłoby takich sytuacji. Powinien być przepis, że po minięciu terminu płatności i wezwania do zapłaty zgłaszamy ten fakt do Urzędu Skarbowego. Ja miałam taką sytuację, że musiałam zapłacić podatek dochodowy i podatek VAT tylko od pieniędzy na fakturze. Do dzisiaj nie otrzymałam pieniędzy (od 2003 roku) a należne z tytułu papierowej faktury musiałam uiścić jakbym faktycznie uzyskała dochód!. To nieuczciwe bo facet ten śmieje się prosto w oczy i mówi mi że mogę mu skoczyć. On nic nie ma , tylko parę spodni na d..pie.0 Faktycznie sprawy sądowe i prokuratorskie nic mi nie pomogły w odzyskaniu pieniędzy.
Dlatego popieram projekt w tej sprawie.
FRANCEK / 90.156.120.* / 2011-07-07 22:56
Z komentarzy jakoś nie widać poparcia dla pomysłu PJN . A jest on prostu REWELACYJNY .Wiedzą o tym wszyscy prowadzący firmy , którym nie płacą całymi miesiącami a Urzędu Skarbowego to nie interesuje . Jest 20 i trzeba zapłacić dochodowy , jest 25 i trzeba zapłacić VAT . Tylko z czego jak faktura nie zapłacona . A ten ,który nie płaci odpisuje wszystko i ma to w dupie . Trzeba z skończyć . POPIERAM POMYSŁ .
FRANCEK / 90.156.120.* / 2011-07-07 22:58
Trzeba z tym skończyć . POPIERAM POMYSŁ
Koordynator`BYLY`` OIUGZ / 89.25.159.* / 2011-07-07 18:57
Nie realne w polskim systemie finsnowo - gospodarczym !!!!

Przeciez PAnstwo sie finansuje z wplywow z Vatu i biezacych zaliczek podatkowych - tak ze propozycja uderza bezposrednio sedno funkcjonowania Panstwa !!!

zapomnieni PAnstwo POslowie o stworzonym bublu prawnym w kwietniu 2010 i probach Inicjatywy Gwarancje zaplaty uswiadomienia i wprowadzenia rozsadnych, przecwiczonych w dojrzalych demokracjach od stu lat rozwiazan, w tym HIpoteki Budowlanej.

ZA to PAnstwo POslowie stworzyli bubel prawny dajacy WYBRANYM PODWOJNE GWarnacje ZAplaty, z art. 649.1 i 647.1 kc

Efekty juz sa na drogach, stadionach, a bedzie ich jeszcze wiecej, no i bedzie bal na stypach padlych firm.
fikusmakus / 85.222.86.* / 2011-07-07 15:52
Tylko to oznacza więcej roboty w księgowości; ergo: koszty wzrosną. Nie wystarczy już sama faktura. W normalnym państwie po prostu stosunkowo łatwo jest odzyskać dług, bo państwo wspiera wierzyciela, a nie dłużnika. U nas jest z gruntu odwrotnie.
przedsiębiorcza75 / 62.87.177.* / 2011-07-04 14:51
Pożyjemy, zobaczymy. Jeśłi podą dalej z tym pomysłem to dobrze, jak nie to znaczy że to kiełbaska wyborcza.
Fakt jest jeden, że ta zmiana nie ma wpływu na budżet panstwa, a dla przedsiębiorcy tak
Pozdrawiam wszystkich przedsiębiorców
-----------------------------------------------------
All inclusive dla wszystkich http://14.pl/zlotee_wakacje
stukot szarych komórek / 74.82.164.* / 2011-07-03 14:01
"faktura, w wyniku której podatnik w kolejnym miesiącu musi zapłacić wszelkie podatki, a często pieniądze za tę fakturę wpływają po kilku miesiącach, jeżeli kiedykolwiek - powiedział"

Słusznie prawi, może się bowiem zdarzyć, że nie wpłyną w ogóle, co powinno płacenie podatków odesłać ad Kalendas Graecas.
Jeszcze parę takich pomysłów i ten burdel przeniesie się na ulicę, pod latarnię (oszczędność na wynajmie)
man13 / 2011-07-03 00:29 / Tysiącznik na forum
We wszystkich normalnych gospodarkach powinno być to zasadą. Jak dawno wprowadzono ten przepis?
daresh / 156.17.238.* / 2011-07-02 23:32
A czy to nie pociągnie za sobą tego, że oprócz faktur będziemy musieli drukować potwierdzenia wpływu na konto?
niemastrachu / 192.251.226.* / 2011-07-03 14:10
zaraz na konto. Przyjmiesz od razu zapłatę gotówką, za pól roku prześlą ci ją powtórnie, tym razem na konto, oddasz natychmiast z konta płacącemu i już masz pól roku płacenia podatków z główki. Po drodze przyjmiesz parę pustych faktur kosztowych, np. z tyt. usług marketingowych lub innych bzdetów.
mariansk / 178.36.100.* / 2011-07-07 20:25
To dzięki tak myślącym ludziom jest tworzone kuriozalne prawo próbujące tworzyć barierę przeciwdziałającą, kombinatorom
likjnhuih / 109.243.62.* / 2011-07-02 21:27
mionisterstwi\o zawsze kaze podawac skutki finansowe dla budżetu... nawet jak kazdy idiota wie ze przepis jest dla budżetu neutralny... wszystko żebyodwlec czas podejmowania decyzji a w najlepszym wypadku by zniechęcić ustawodawce...
onao / 83.29.51.* / 2011-07-02 20:35
Poncyliusz Ty sie zachowujesz jak pajac .czy Ci nie wstyd?to ma byc poważny polityk
kkrryyss / 79.191.237.* / 2011-07-02 17:24
No nareszcie ktoś pomyślał kwestia że pewnie i tak nie wprowadzą tego w życie...
kety / 83.10.222.* / 2011-07-02 21:48
Żeby odblokować zatory płatnicze wystarczy wydać zakaz traktowania niezapłaconych faktur jako swoich kosztów.To takie proste i skarb państwa też by zarobił ........
mariansk / 178.36.100.* / 2011-07-07 20:21
W pełni popieram ten pogląd. dla budżety jest to neutralne ponieważ kupujący nie może wliczyć w koszty takiej operacji, a sprzedawca również nie poniesie z tego tytułu kosztów podatkowych.
Już dawno organizacje pracodawców i nie tylko postulowały takie rozwiązanie, które by chroniło uczciwych przedsiębiorców.
Niestety fiskus jest żarłoczny i nie zważa na interesy uczciwych firm, b bo tylko z nich może sciągnąc podatki nie wkładając w to wiele wysiłku
janusz.w / 178.180.253.* / 2011-09-26 20:54
Dużo słyszy się u nas deklaracji patriotyzmu. Dla mnie definicja patriotyzmu jest prosta, to dbałość o swój naród i ludzi. Praktyka dobijania przez aparat finansowy Państwa firm (zwykle małych), które nie otrzymały pieniędzy od kontrahenta, przypomina kopanie już powalonego na ziemię. Przybywa bezrobotnych, którym trzeba płacić zasiłki, ubywa miejsc pracy.
Dodam jeszcze, że praktyki takie funkcjonowały tylko w Grecji. Bez dalszego komentarza

Najnowsze wpisy