Forum Forum prawneGospodarcze

podatek od nieruchomosci za 5 lat - brak decyzji gminy przez 5 lat

podatek od nieruchomosci za 5 lat - brak decyzji gminy przez 5 lat

Marjanna50 / 217.144.206.* / 2011-10-13 17:17
Prawie 5 lat temu zrezygnowalam z udzialu w spódzielni mieszkaniowej (domki szeregowe) i stalem sie wlascicielem gruntu i budynku.Do tego czasu regulowalam oplaty przez Spol. Mieszk.(ubezpieczenie, czynsz który zawieral m.in. podatek od nieruchomosci,i inne). Notariusz wyslal(jak mi powiedział do 2 tyg.) informacje o sporzadzonym akcie do Wyd.Ewidencji Gruntów. Przez prawie 4,5 roku nie dostawalam decyzji o wysokosci pod. od nieruchomosci. Teraz przysłano mi decyzje o zaplacie za 5 lat .Prawie 300zl . Czy w tej sytuacji Urzad Miasta nie powinien mi przeslac tego w terminie skoro notariusz wywiązał się z terminu? A nie wskutek swojego zaniedbania robic mi niemile niespodzianki. Z tego co wiem podatek placi sie gdy jest decyzja? Dziękuję
Wyświetlaj:
wiwan / 2011-10-17 12:22
Ustawa ( art. 6 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych ) NIE zwalnia nabywcy od obowiązku informacyjnego w urzędzie gminy/miasta. Obowiązek notariusza jest niezależny.
Nie ma zaniedbania urzędu tylko Pani. No i JEST decyzja.
Mariannn / 37.47.203.* / 2020-09-04 16:15
"NIE zwalnia nabywcy od obowiązku informacyjnego w urzędzie " -czy może ktoś przetłumaczyć na Polski? Co to znaczy "obowiązek informacyjny" ?? Tzn właściciel ma pójść do urzędu i poinformować osobiście że notariusz złożył wniosek?

Najnowsze wpisy