Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od transakcji finansowych może zagrozić City

Podatek od transakcji finansowych może zagrozić City

Wyświetlaj:
satyr / 84.10.193.* / 2011-09-30 14:31
Każdy płaci podatek od dochodu więc czemu nie płacić podatku od transakcji finansowych. Będzie przegląd transakcji to i łatwiej będzie ukrócić spekulantów. Czemu białe kołnierzyki mają być anonimowi. Sam podatek to mało trzeba zrobić następny krok i zabronić niektórych transakcji. Obecne finase się zapętliły, wszyscy tracą tylko kto spija tą śmietankę, czy nad tym nikt się nie zastanowił, komu na rękę jest kryzys?.Jakoś na giełdach obroty wysokie, ktoś kupuję ale i sprzedających nie brakuje, jeśli coś jest dla mnie za tanie to po prostu nie sprzedaję, takiej sytuacji nie zauważyłem, jak krach to zamknąć giełdy, dlaczego kupujemy większość przez giełdę?. Człowiek wymyślił przekręty i uznał za cud ekonomii. Teraz mamy tego efekty.
rfqw / 78.133.150.* / 2011-09-29 22:48
Tak i wszystkie pieniądze z tego podatku pójdą na jeszcze większą demokrację w UE i nierobów grecki, włoskich czy portugalskich...
zapomniałeś? / 77.254.255.* / 2011-09-29 21:50
Każdy podatek który nie służy społeczeństwu jest zły. Czy ktoś sądzi, że ten podatek będzie mu dobrze służył? Że go nie zapłaci płacąc np. kartą? Każdy podatek płacą w rzeczywistości ostatni odbiorcy - konsumenci bo jest zawarty w cenie. To że zapłacą go bankowcy dotknie i mnie i ciebie.
A ile kolejnej biurokracji powstanie!
konstam / 2011-09-29 17:30
Finansjera, która SPOWODOWAŁA ten kryzys POWINNA za niego ZAPŁACIĆ ! Dlaczego płacić ma ja ??????????????? Zwolniłem juz 3 pracowników. Jak tak dalej pójdzie, sam zamknę interes. A ONI ??? Pogrywają na SPADKI nadal zbijając FORTUNY. GOLDMAN RULEZ !!!
,,,,,,,,,,,,,,, / 213.227.93.* / 2011-09-29 15:14
Szukają nowych pieniędzy do zmarnowania, żeby kolejni kolesie mogli znów jakieś lody ukręcić. Banda żałosnych złodziei
maxio2000 / 95.51.74.* / 2011-09-29 15:07
cytat]
przychód z podatku, szacowany na 55-57 miliardów euro rocznie, mógłby zostać spożytkowany m.in. na redukcję deficytu sektora publicznego, walkę z nędzą w świecie i łagodzenie skutków zmian klimatycznych.


najpierw ten podatek mial byc wprowadzony aby zabezpieczac przed krachem bankowym jaki wydarzyl sie w 2008 roku, a teraz juz ma sluzyc rozdawiennictwu na rozne cele - kolejne zlodziejstwo i tyle, a nie zaden podatek Robin Hooda

Najnowsze wpisy