Forum Forum podatkoweInne

Podatki od zarobków na Forexie ?

Podatki od zarobków na Forexie ?

napior1985 / 2010-11-15 10:22
Czy muszę płacić podatek dochodowy jeżeli gram na platformie zarejestrowanej w szwajcarii ( gdzie forex nie jest opodatkowany) ?
Wyświetlaj:
ZulkaM / 2010-11-15 11:38 / Bywalec forum
http://www.e-play.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1394:uprawiasz-hazard-w-internecie?-grozi-ci-wysoka-grzywna&Itemid=70&tmpl=component&print=1
szklarek / 2010-11-17 12:42
Chyląc czoła przed Twoją wiedzą prezentowaną na forum nieśmiało pytam, czy nie jest tak że Forex jest w takim samym stopniu hazardem jak Warszawska GPW i jest najzupełniej dla polskich rezydentów legalny od nowelizacji Prawa Dewizowego ( bodaj jesień 2002 ).
Z tego co wiem, to polscy brokerzy udostępniający platformę Forex najnormalniej wystawiają PIT-8c, a inwestor potem na tej podtsawie PIT 38 ?

"Napiór 1985" ma moim zdaniem jedynie taki problem, że sam będzie musiał ocenić swoje koszty i dochody, bo PIT 8c ze Szwajcarii nie dostanie i ewentualnie trudniej będzie mu je udowodnić przed fiskusem w razie kontroli. Powinien na koniec roku podatkowego wypełnić ww PIT 38, dołączyć PIT -ZG, zapłacić podatek ( 19% dochodu ), i uczynić to nawet przy braku dochodu, bo stratę będzie mógł rozliczyć w roku następnym...

Jak się na to zapatrujesz ?
ZulkaM / 2010-11-17 13:04 / Bywalec forum
Jeśli pisałeś to do mnie :"Chyląc czoła przed Twoją wiedzą prezentowaną na forum nieśmiało pytam,...." - to Ty się Szklarek ze mnie nie nabijaj. Akurat o Forexie nie mam bladego pojęcia dlatego przytoczyłam zapytanko do Ministra, gdzie między innymi jest informacja o katalogu hazardówek podlegających opodatkowaniu i myślałam, że "Napiór1985" sam sobie poczyta.
A co do problemu z rozliczeniem, to oczywiście tak będzie jak napisałeś - musi sam liczyć i w razie kontroli udowadniać "że nie jest wielbłądem".
szklarek / 2010-11-17 13:19
Nie nabijam się. Stwierdzam to wprost, bez przekąsu czy przymrużenia oka."Forumując" od lutego tego roku nie można być innego zdania. Poza tym podpiąłem wpis pod Twoim, a o "napiórze" piszę w 3 osobie.
Stąd ta "nieśmiałość pytania" wobec nie do końca jasnego wydźwięku zalinkowanej interpelacji.
Ot i tyle.
Pozdrawiam :-)
ZulkaM / 2010-11-17 13:36 / Bywalec forum
Nabijać też się ze mnie można - obrażliwa nie jestem, ale dziękuję za dobre słowo. A jeśli chodzi o "niejasne wydżwieki", to wszystko w normie - im bardziej niejasne przepisy tym większa możliwość ich obchodzenia. Akurat ta interpelacja dla mnie też nie do końca jest jasna, ale może za którymś tam razem /czytania/ coś mi zaskoczy.
A na koniec - ja również chylę czoło przed Twoją wiedzą / bez nabijania/. Pozdrawiam :-)
napior1985 / 2010-11-15 15:34
Czyli powinienem płacić podatek pomimo tego, że jest to nielegalne .... ?

Forex i giełda zaliczają się do grupy gier hazardowych ? Takich samych jak ruletka czy poker ?
michalch123 / 193.200.133.* / 2010-12-01 15:11
kolega chyba nie wie co to jest forex. Podatek musisz zapłacić.

Najnowsze wpisy