Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatkowe perpetuum mobile

Podatkowe perpetuum mobile

Money.pl / 2006-05-22 10:45
Komentarze do wiadomości: Podatkowe perpetuum mobile.
Wyświetlaj:
rokitowy / 83.28.234.* / 2006-05-27 09:46
to dopiero początek kaczyzmu , poczekaj dalej co będzie ?
A / 212.244.189.* / 2006-05-23 10:59
W moim przypadku urzędnik, gdy otrzymał interpretację z Izby Skarbowej, to wysłał zapytanie do ministerstwa a otrzymaną odpowiedź zinterpretował jeszcze całkiem inaczej niż Izba i maksymalnie dla mnie niekorzystnie oczywiście. Dopiero gdy się wściekłem i w obecności jego szefa, kierownika działu, zagroziłem sądem, wszystko znienacka zostało zinterpretowane tak jak to orzekła Izba...
Musimy wszyscy pamiętać, że w US pracuje ponad 80% ludzi w części lub całkowicie niekompetentnych - jakie ja miałem pytania w czasie kontroli !!! Nagrać by je i nadawałby się znakomicie do kabaretu lub prokuratury !!!! Jak kto woli...
Pamiętaj drogi petencie: z reguły wiesz tyle samo lub nieco więcej niż urzędnik US, który jest tam najczęściej po znajomości - nepotyzm to podstawowa zasada zatrudniania w US. Trzeba być "dobrze urodzonym" by tam mieć szanse pracować. Lustracja pod tym kątem - to by się dopiero przydała!!! Liczba bankructw i samobójstw klientów US znacząco by zmalała. Dlatego na urzędnika US, gdy plecie bzdury, to trzeba z góry i ostro - on zdaje sobie sprawę ze swej niekompetencji i boi się petenta bardzie niż petent jego... a że atak to najlepsza forma obrony więc stara się nas ustawić już przy wejściu i jak najszybciej "upupić".
P.S. Ja głosowałem na PiS bo liczyłem, że pousuwają oni z ministerstw tą bandę nieudaczników z tzw. średniego szczebla, którzy od lat przygotowują ustawy (pod względem prawno formalnym zwłaszcza); zastąpią ich młodymi, wykształconymi często za granicą (nie tą wschodnią oczywiście jak obecni) ludźmi bez obciążeń, którzy nie będą wypuszczać takich potworków legislacyjnych jak ten opisany powyżej i bardzo celnie skomentowany przez wielu poniżej. Na razie mam wrażenie, że tylko otoczenie Premiera - kancelaria; to ludzie młodzi kompetentnie wykształceni, reszta ministrów w większości stawia na doświadczenie, a raczej na ze wszech miar szkodliwą rutynę...
dzeku / 213.216.65.* / 2006-05-22 21:52
Bez względu na ustrój i system polityczny w zasadzie nie ma takiej niegodziwości, której władza nie chciałaby dopuścić się względem swoich podwładnych ( dla zmyły zwanych społeczeństwem ). Wielu rzeczy nie robi tylko dlatego, że boi się reakcji tegoż społeczeństwa ( w Polsce nazywanego także "przypadkowym" lub "ciemnym ludem" ). Jak nie patrzeć, to aby bronić się przed niegodziwością władzy trzeba u niej wzmagać poczucie strachu o swoją pozycję, wpływy i dochody.
bizon / 83.17.143.* / 2006-05-22 15:23
tragedia - to przepisy mają być jasne, żeby nie było interpretacji, ten zapis ordynacji już wymaga interpretacji
man13 / 82.33.20.* / 2006-05-22 13:43
Brawo! Jest informacja godna informatora.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-05-22 10:45
wszystko to racja , ale już 16 lat większość głosuje na takie podatki
canan / 81.210.63.* / 2006-05-22 11:12
Nie jestem pewien czy głosuje na takie podatki. Większość ludzi która się z tym nie zetknęła z autopsji po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie wiedzą bo i kto im o tym powie, a nawet jak się już dowiedzą to myślenie typu "jeśli mój szef będzie miał lepiej to i na mnie to się prędzej czy później odbije" nie jest u nas zbyt popularne.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-05-22 14:26
jak nie jesteś pewien to napisz na kogo głosowałeś :)). Ja myślę , że większość jednak sobie zdaje sprawę z większości konsekwencji swoich wyborów. Każdy chodzi do sklepu, nabywa usługi dokonuje bilansu dochodów rodziny - więc chyba zdaje sobie sprawę że : NIE MA NIC ZA DARMO, że nie można więcej wydawać niż się zarabia, że każda zła decyzja pociąga złe konsekwencje. Nie wiem zatem dlaczego tak wielu durniów daje się nabrać na rozmaite obietnice ??? Czy to durnota czy wyrachowanie ??
Bernard / 83.30.91.* / 2006-05-22 17:33
Dziś znajomy opowiedział mi jak starał się w ubiegłym miesiącu o informacje w urzędzie skarbowym i doszedł aż przed oblicze naczelnika urzędu, który po wysłuchaniu jego sprawy poinformował Go, że powinien złożyć wniosek i uprzejmie podał jak się taki wniosek pisze. Mój znajomy wniosek napisał od razu i w urzędzie zostawił w kancelarii. Jakże się zdziwił, gdy po 2 tygodniach otrzymał pismo z U.S., że wniosek trzeba uzupełnić oświadczeniem o korzystaniu lub nie z pomocy de minimis. O tym informacji mu nie udzielono podczas pierwszej wizyty. Gdy złożył stosowne oświadczenie na otrzymanym druku za kilka dni znów został poinformowany, że do rozpatrzenia jego wniosku są potrzebne następne dokumenty i tu ich lista była już dłuższa i trudniejsza gdyż wymagano nie oświadczeń i informacji ale zaświadczeń o różnych składnikach majątku np o wartości posiadanej nieruchomości. Aby TAKIE COŚ MIEĆ TRZEBA NIERUCHOMOŚĆ WYCENIĆ A TEGO NIE DA SIE ZAŁATWIĆ W 7 DNIOWYM TERMINIE. Tym sposobem złożenie wniosku o przesunięcie o 1 miesiąc terminu płatności podatku gdyż główny kontrahent Jednoosobowa spółka skarbu państwa nie zapłaciła za wykonane usługi, więc zwyczajnie nie ma, z czego zapłacić podatków nie został przyjęty w terminie umożliwiającym wydanie decyzji przed dniem 20-stego czyli przed terminem PIT i przed 25-tym, czyli przed terminem VAT. A więc podatnik będzie karany za niezapłacenie w terminie podatków, bo głupi wykonał usługę dla Jednoosobowej Spółki Skarbu Państwa, która musi mieć pieniądze na 13-ste pensje swoich pracowników, więc nie płaci terminowo swoim dostawcom należności za wykonane zgodnie z zamówieniem usługi. Ale to zmartwienie podatnika. Poniesie konsekwencje tego, że był konkurencyjny cenowo i wygrał przetarg, ale nie ma środków obrotowych na to by kredytować Kompanię Węglową przez 3 miesiące i zapłacić w terminie zgodnym z datą wystawienia faktury podatek, mimo że nie otrzymał zapłaty. Ale sam jest sobie winien jak można mając wyższe wykształcenie ufać w informacje otrzymane od naczelnika urzędu skarbowego skoro nie ma takich informacji, które byłyby godne zaufania, gdy się je słyszy od wicepremiera.
k1976 / 194.73.103.* / 2006-05-22 12:29
Tanie państwo?
DA / 195.225.68.* / 2006-05-22 16:51
A dlaczego nie? Skoro centralnie wydawane będą interpretacje, a w sprawach analogicznych dostęp będzie bezpłatny (ogólnie dostępna baza interpretacji) to można zredukować w urzędach skarbowych naszego kraju tysiące zbędnych etatów. Wtedy będzie taniej utrzymać administrację. Nieprawdaż?
A że tanie Panstwo, nie oznacza dla wszystkich tanich opłat, to juz inna sprawa.
kargul / 83.28.234.* / 2006-05-27 09:53
DA świetnie się określasz , bo oto chodzi ? da czy nie da
oto jest pytanie , zwykle daje bo to ona i tylko ma jedno
do dyspozycji chyba , że jest w PiS ????????????
Marqus / 212.244.249.* / 2006-05-22 17:28
tak , a "ogólnie dostępną bazę interpretacji" stworzy PROKOM po 10 latach zaciętej i kosztownej walki z bitami
urzędnik / 145.237.253.* / 2006-05-26 12:42
Polecam stronę
http://sip.mf.gov.pl/sip/
inspektor UKS / 83.28.234.* / 2006-05-27 09:56
aleś ty mądry urzędnik ! pewnie z tej grupy do aresztowania ???????
wethead / 83.24.139.* / 2006-05-22 21:26
dzisiaj przynajmniej wiemy za co płacimy panu Krauzemu gigantyczne pieniądze (przeciez nie za ten śmieszny program płatnika ) otóz za drużynę koszykarska m.in.
profesor z Krakowa / 83.28.234.* / 2006-05-27 09:58
Krauze to PAN , nie hołota > więcej szacunku ćwoku
BUBUŚ / 83.28.196.* / 2006-05-27 07:35
Kto tworzy niejasne przepisy?. Urzędnicy, ministrowie i posłowie.
Jeśli ja wyprodukuje bubla to za niego odpowiadam całym swoim majątkiem. Dlaczego ja mam płacić za ustawowy bubel? To się nadaje do Trybunału Konstytucyjnego.
tusk mania / 83.28.234.* / 2006-05-27 09:50
Bubuś , a kto ma utrzymać państwo ? nie po to kaczorki
siedziały w kazamatach byś się bezczelnie bogacił.
Muszą się najpierw odkuć a dopiero potem będzie sprawiedliwiej lub śmieszniej

Najnowsze wpisy