Forum Forum emerytalneInne

Podniesienie wieku emerytalnego jest nieuniknione

Podniesienie wieku emerytalnego jest nieuniknione

Wyświetlaj:
3gz3kutoR / 89.230.78.* / 2012-02-13 10:15

Poseł Niesiołowski uznał za bezpodstawne obawy o brak pracy dla starszych ludzi.
wolny człowiek / 83.27.37.* / 2012-02-13 10:06
Parę lat temu nawoływali: Schowaj babci dowód.
Ja proponuję nowe hasło: WIELKANOC BEZ TUSKA!!!!!
blebla / 89.74.230.* / 2012-02-13 12:14
a skąd weźmiemy jaja??
x69 / 80.188.127.* / 2012-02-13 12:48
jaja to juz mamy :) wystarczy wlaczyc tv jakiekolwiek
Natomiast to ze niektorzy sa bez jaj to juz inna bajka
kobieta 2828 / 78.8.147.* / 2012-02-13 09:57
5 dzieci !? BU HA HA HA! Każda kobieta o tym marzy panie pośle, każda!
Lysy 25 / 77.255.133.* / 2012-02-13 10:56
Kobietę zawsze będzie można oszukać.
Najpierw urodzi 5-tke dzieci łaszcząc się na szybką emeryturę zafundowaną przez PSL a później powie jej się, że nie ma kasy, przepisy się zmieni i będzie musiała ryć do 80-tki.

Jak kto głupi to państwu wierzy...
Lorunia / 188.47.5.* / 2012-02-13 09:49
Panie Niesiołowski Pan chyba postradał zmysły ! o czym Pan tu mówi ! Wykazy z ZUS wyraznie pokazują ile ma pracownik dodatkowo za przepracowany rok pracy ! nie wie Pan to Panu powiem, przy minimalnej płacy masz Pan więcej do emerytury ok. 30 zł To według Pana jest ta godziwa emerytura ? Płace minimalną otrzymuje ok. 30 % zatrudnionych . Powiedz Pan otwarcie , że boicie się tak naprawdę o swoje emerytury ! bo są bardzo wysokie . Robol odkłada na swoją emeryturę ok. 250 zł miesięcznie ! to aby uzbierać na waszą emeryturkę w wysokości 5 tys. potrzeba nie 4 tylko 20 składek roboli . Boicie się tego , że nie będzie kasy dla was a nie dla robotników . Walczyliście jak o niepodległość !o najniższe płace w gospodarce ! to wywalczyliście też małe składki . i jeszcze ta gadka o długim życiu ciekawi mnie kogo ! chyba takich jak Pan ! bo robotnik załapuje się najczęściej do tej grupy mężczyzn umierających miedzy 15 a 64 rokiem życia . a jest ich 40 %
Lysy 25 / 77.255.133.* / 2012-02-13 10:51
Głupoty.
W 15-tym roku życia nie można jeszcze być "robotnikiem".
Obowiązek szkolny.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 15:19
W czasie studiów na politechnice byłem nauczycielem zawodu i kierownikiem warsztatów szkolnych, dziś ciągle spotykam moich byłych uczniów jako emerytów! To są chore proporcje. Mam rówieśnika z ławy szkolnej który otrzymał pełną emeryturę górniczą w wieku 39 lat, bo mu nawet szkołę zawodową zaliczyli do emerytury od 14 roku życia do 25 lat stażu pracy uprawniającego do pełnej emerytury górniczej a tylko 21 lat załączał i wyłączał pompy wodne pod szybem kopalni co jako „praca górnicza” dało mu 2500zł emerytury w 1988roku w wieku 39 lat. A mój ojciec odszedł na emeryturę z tej samej kopalni 10 lat wcześniej czyli w roku 1978 w wieku 56 lat po przepracowaniu 37 lat pod ziemią to miał tylko 2000zł emerytury. W Polsce trwa proceder dawania coraz większych przywilejów tym, których władza się boi a cichym i pracowitym Polakom tylko się dokłada obciążeń.
Lorunia / 188.47.5.* / 2012-02-13 14:01
Nooooo proszę ! Łysy , jak nie znasz dobrze tematu , to nie przyłączaj się do dyskusji bo to tylko stawia Cię w głupiej sytuacji . Otóż bardzo wielu pracowników zaczynało pracę od 15 roku życia ! tak tak.... była to umowa o pracę i naukę zawodu . Pracownik dostawał książeczkę ubezpieczeniową , jak inni pracownicy , dostawał też wynagrodzenie za pracę i inne świadczenia przysługujące młodocianym pracownikom .
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 15:15
W Polsce od 20 lat jest deficyt budżetowy bo jest za dużo tych których państwo utrzymuje a za mało jest tych którzy utrzymują nasze państwo. A skoro znów jak co roku od 20 lat jest deficyt w budżecie to nie wolno wypłacać aż do jego likwidacji 13-stek ani posłom, ani senatorom ani wszystkim urzędasom ministerialnym a szczególnie premierowi i ministrom. Pracownicy przedsiębiorstw mają niższe pensje i nie dostają 13-stek to i urzędasy z 12 wysokich wypłat miesięcznych dobrze będą żyć. To sfera budżetowa generuje deficyt więc również musi zacząć go spłacać.
Adrian11 / 2012-02-13 14:29 / Bywalec forum
W takim razie niech rząd wprowadzi eutanazję!! Skoro nie mam zapewnionego , tego ze będę godnie żył na starość, chcę mieć przynajmniej wybór czy zginę w nędzy , czy na szpitalnym łóżku!!
pincio / 2012-02-13 09:46 / Bywalec forum
Najpierw dorównajmy Unii z płacami i poziomem życia, a nie wszystkim innym.
Josef Zawila / 79.239.116.* / 2012-02-13 09:41
Ja osobiscie uwazam, ze Polacy powinni uswiadomic sobie, ze szkoda wogole sie bawic w jakies forum
bo zasada jest jedna: Niemcy Wam daja przyklad !
Po co dyskusje ? zawsze wczesniej popatrzcie czy cos juz w Niemczech funkcjonuje i jesli tak to robic bez zmruzenia oka...Wtedy Polska zaoszczedzi pieniedzy i nauczy sie pokory od Niemcow. ja osobiscie otrzymam dopiero emeryture za rok i musze dluzej poczekac przez to, ze jest juz koniecznosc od 67 roku zycia.
W Polsce wielu ludzi ( szczegolnie MO) mieli za dobrze. Im sie dopiero oczy otworzy - jak nam sie zamkna !!!
Josef Zawila
jak 123 / 77.255.87.* / 2012-02-13 09:36
tak chcę mieć głodową ale jej dożyć i gie ci do tego kapusto!(co za gęba)
m-53 / 83.24.48.* / 2012-02-13 09:11

Czy chcesz mieć głodową emeryturę?.


Odpowiem wprost. TAK. CHCĘ.

Bo nie widzę żadnych perspektyw, gwarancji, że wydłużenie czasu pracy da wyższą emeryturę. Nie przedstawiono nawet symulacji.

Z pytania wynika jedno.
Reforma emerytur sprzed 12 lat, polityka gospodarcza rządu Tuska, rozgrabienie funduszu stabilizacji, praktyczna likwidacja OFE zapewni nam głodową emeryturę.
Rząd dość beztrosko przyznaje, że spaprał co się dało.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 15:29
Dziś mamy w Polsce więcej 40 letnich emerytów niż pracujących 64 letnich mężczyzn oraz mamy więcej 50 letnich emerytek niż pracujących 59 letnich kobiet. To zawodowi politycy rozdawali przez 20 lat przywileje emerytalne i inne kosztowne dodatki do budżetowych pensji, aby oszukując wyborców trwać po kilka kadencji przy publicznej kasie i pobierać niezasłużenie, wobec złej jakości stanowionego prawa, wysokie apanaże. A teraz tym Polakom którzy najdłużej pracują, chcą rządzący kłamcy jeszcze przedłużyć o 2 lata okres pracy a tym którzy otrzymują wysokie emerytury po zaledwie 15, 25, czy 30 latach pracy, tym kosztownym pasożytom chcą ich przywileje pozostawić.
ddddddd / 83.12.106.* / 2012-02-13 10:17
OFE to wielki przekręt i okradanie ludzi z emerytur. Powinno być już dawno zlikwidowane, bo jaki mądrala pożycza pieniądze (sprzedając obligacje) aby przelać te pieniądze do OFE, a z naszych składek pobierana jest prowizja.
Nosz k!@#$ tracimy na tej operacji x3, a jak przypadkiem państwo zbankrutuje to na rachunkach OFE będą nic nie warte obligacje.
Należy dać ludziom wybór gdzie chcą oszczędzać na emerytury a nie zmuszać ich do złodziejskich OFE. Gdyby wszystkie nasze składki leżały na nisko oprocentowanych kontach bankowych, pieniądze były wpłacane bez prowizji to ich stan byłby zdecydowanie wyższy i działałby procent składany, który w przypadku zamiany pln na jednostki funduszu jest fikcją.
squun / 89.174.18.* / 2012-02-13 12:07
wszystko zgoda, ale ofe ma taką zaletę że jeśli umrzesz przed przejściem na emeryturę to rodzina coś tam od razu jednorazowo dostanie, a z zusem to już różnie bywa!
Lysy 25 / 77.255.133.* / 2012-02-13 09:05
Miejmy nadzieję że nadchodzące bankructwo systemu ubezpieczeń społecznych rozwiąże za nas te dylematy.
Emerytura będzie od chwili gdy dany delikwent uzna że ma wystarczające oszczędności.
W przeciwnym razie nie będzie jej wcale.
Precz z komuną!
squun / 89.174.18.* / 2012-02-13 08:58
że też takich kretynów jeszcze ziemia nosi!
zyk / 78.88.130.* / 2012-02-13 08:55
Tego pajaca lepiej nie pokazywac jego trzeba zamknąc do ludzi chorych
squun / 89.174.18.* / 2012-02-13 08:53

Polska należy do ostatnich krajów Unii Europejskiej, które tego nie zrobiły.


Ale jest za to pierwsza w rozdawaniu przywilejów!

Stefan pokaż mi drugi taki kraj w europie w którym mundurowy po 15 latach idzie na emeryturę?!

I po drugie co z naszymi prawami nabytymi? Niech ci co dopiero zaczną pracę idą na emeryturę od 67 lat!
kaczorek ma motorek / 2012-02-13 08:49 / Tysiącznik na forum
Co ten śmierdzący kapuś ,leń wie o robocie (fizycznej) w upałach ,mrozach,w deszczu (w pelerynce które zawsze przemakają)? O robocie na otwartej przestrzeni gdzie pracodawcy nie zapewniają warunków na wysuszenie odzieży.Ba nawet jej nie kupią pracownikowi.(w takich warunkach ludzie po 45 roku życia są rencistami)W małych firmach 80% robi na czarno bo na to Państwo dało przyzwolenie (tania siła robocza- tanie usługi-Banki więcej kredytów udzielają inwestorom bo tak by ich nie było stać na realizacje inwestycji)
Kto więc na tym zarabia najwięcej? Na obozach robokopów.
Śmieszne są zeznania podatkowe pracodawców małych firm, w deklaracjach podają że sami wybudowali ogrom robót przekraczający możliwości 5-6 ludzi! Urzędy Skarbowe rżną głupa udają że nie rozumieją tego że gość jest oszustem że zatrudnia ludzi na czaro.Inspekcje kontrole na budowach fikcja,praktycznie ich nie ma a jak już są to inspektor dostaje kopert.
Do tego jeszcze dochodzą możliwości podatkowe tych pracodawców,kupowanie aut, telefonów ,sprzętu RTV i AGD na firmę.Wymienione sprzęty faktycznie w 50% służą do użytku firmy i gospodarstwa domowego pracodawcy a niektóre w 100% podatnicy finansują wyposażenie domu pracodawcy.
Śmiech firma jednoosobowa na firmę kupuje luksusowe auto,i cztery telefony w taryfie biznes.
Umowy śmieciowe zawsze mają wypełnione na wypadek kontroli których nie musza się bać bo ich nikt nie kontroluje a nawet jak by się to zdarzyło to kopertę każdy chętnie przyjmie.
Niesiołowski specjalista od robactwa ze swoimi doradcami z Lewiatana.Tak tak dużo nam Kali trzeba.
Elektro Devil / 2012-02-13 08:29 / Tysiącznik na forum
POmyjom nie starcza już pieniędzy na milionowe premie dla swoich pseudo-fachowców !

Bądźmy ludźmi zgódźmy się tyrać do 70-tki niech zapracowane POsły mają za co bujać się na jachtach...
Ceneo / 83.19.80.* / 2012-02-13 08:26
Nieunikniona to jest przede wszystkim likwidacja nierówności i przywrócenie elementarnej sprawiedliwości społecznej polegającej na odebraniu dotychczasowych przywilejów emerytalnych szeroko pojętemu aparatowi przymusu i służbom mundurowym [policja, wojsko,więziennictwo, straż, prokuratorzy, sędziowie]. Minimum 25 letni okres pracy bez zachowania praw nabytych - oto wyjście.
Dodatkowo likwidacja "szarej strefy", doprowadzenie do sytuacji że wszyscy zatrudnieni płacą właściwe podatki i składki społeczne, a nie tolerowanie wypłat z "kieszeni" właściciela.
Mnie tez nikt nie pytał zmieniając zasady systemu emerytalnego w 1999 roku,zmieniając trzykrotnie zasady funkcjonowania OFE.
Nie mam zaufania do Państwa, które okradło mnie w legalny sposób przy ustalaniu Kapitału Początkowego, a teraz chce mnie wykiwać po raz kolejny.
Nie wiem czy będzie referendum, nie wiem czy będą przedterminowe wybory. Wiem na pewno, że będą następne wybory. Ten kraj musi w końcu znormalnieć, uwolnić się od aroganckiej, niekompetentnej, partiokracji!!!

Szerzej na ten temat:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com

Najnowsze wpisy