Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podręcznik Tuska pogrąży polskich wydawców?

Podręcznik Tuska pogrąży polskich wydawców?

Wyświetlaj:
antyelektorat / 2014-01-24 08:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W tych ich autorskich podręcznikach jest tyle kuriozalnych błędów, że czas coś z tym zrobić. Tekst: "Powietrze składa się z wodoru i tlenu", przeszło już do historii jako autorski dowód intelektu autorów podręczników. A takich kwiatków jest dużo więcej.
Francopilot / 89.71.99.* / 2014-01-23 07:58
jaki dobry ludzki premier,zadbał o 6-cio latki,które wypchnięto do szkół-dzięki "reformie "pań Hall i Szumilas pomimo protestów rodziców,akcji"ratujmy maluchy", działań rzecznika praw rodziców i akcji społecznej w/s referendum podpisanej przez 1 milion osób.Milion podpisów obywateli do kosza,pani Szumilas do Parlamentu Europejskiego!A sama"promocja'tej "reformy" kosztowała 23 mln złotych!Byłem w Grecji w 1977r-nie była jeszcze w Unii-pierwszoklasiści otrzymywali nie tylko książkę,ale także tzw.wyprawkę za darmo.
lolek958 / 83.30.99.* / 2014-01-22 19:41
No i proszę.Mamy rok 2014.Darmowe podręczniki mają być od 2015r i uczniowie mają je zostawiać w szkole.Nie chcę się wymadrzać że wiem dlaczego tak ma być.Otóż ponad 36 lat temu w 1977r opisywałem to na pracy maturalnej z propedeutyki.Pamiętam że rysowałem schematy i opisywałem tam jak będzie wyglądał system nauczania w Polsce od 1980r.Niestety ten system wprowadził dopiero Buzek gdy był premierem.No a druga rzecz to było odciążenie maluchów od noszenia ciężkich tornistrów.Było tam też o dowożeniu uczniów do gimnazjum.Kaczyński ten system nauczania krytykuje.Ja pamiętam że mieliśmy wprowadzić ten system w Polsce od 1980r bo w 1977r już cały cywilizowany świat wprowadził taki system.Nawet w ZSRR był już taki system szkolnictwa.Dlaczego taki system trzyletni był lepszy od poprzedniego.Nie dyskryminował uczniów tylko wszystkich traktował równo.Nie było możliwości tak jak w 8 latce że jedni musieli się uczyć przez 8 lat a drudzy którzy mieli znajomych nauczycieli mogli się nie uczyć a i tak mieli same piątki.Niestety tak to wtedy wyglądało.Nowy system dawał to że nauczyciele zmieniali się częściej i dawało to wyrównany poziom dla wszystkich uczniów.No cóż Jarosław chcąc zmienić ten system widocznie bardziej ceni znajomości i układy niż to co kto ma w głowie.Zresztą czy to kogoś dziwi?
Starża / 89.71.99.* / 2014-01-23 08:02
czyli wszystkiemu winien PiS czyli Kaczyński i już mamy odpowiedż na wszystkie problemy naszego kraju
Gibbi / 176.97.81.* / 2014-01-22 17:07
nareszcie mądrą rzecz decyzję premier podjął że dzieci będą książki zostawiały w szkole i będą dla maluchów za darmo ale nie powinny być dla wszystkich za darmo tylko dla tych co mają minimalne dochody i to będzie dobre rozwiązanie.Ale po kulach dostaną zdzierusy którzy wydają książki dla maluchów ich nie interesowalo że dzieci sobie deformują kręgosłupy bo noszą tyle książek tylko wydawcom za leżało na zysku i co roku to jakieś nowości wyszukiwali a teraz będzie tak jak w większości UE podoba mi się to.
Olgab456 / 89.73.192.* / 2014-01-23 00:03
Ot nierozumny.
Podręczniki będą finansowane z podatków - nie za darmo.
A podatki będą od podatników w tym także ode mnie, od Ciebie. Premier nie da złotówki ze swojego - może się mylę?
rotan / 194.181.137.* / 2014-01-22 14:50
to będzie jedyny słuszny POdręcznik - POdręcznik Tuska. Ciekawe kto go będzie drukował ?
crystaldragon / 83.4.78.* / 2014-01-22 14:38
Zwykły socjalizm i państwo opiekuńcze taka jest polityka Tuska i innych oszustów w innych partiach. Zamiast wprowadzić niższe podatki co spowoduje większą konkurencyjność na rynku podr. spowoduje ich lepszą jakość to za zaoszczędzone pieniądze rodzice sami bedą mogli kupić podr nie nadwyrężając portfela.
Ale lepiej naobiecywać czegoś czego nie da się zrealizowac i budowac utopie. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
populizm / 5.226.78.* / 2014-01-22 14:22
Tusk (jak każdy polityk w dzisiejszych czasach) rozdaje (a raczej obiecuje) nie swoje. Na koszt podatnika obiecuje kolejny socjał państwa. To nie kończąca się nigdy lista co jeszcze państwo może dać wybranym grupom obywateli za pieniądze wszystkich podatników. Można przecież pójść w druga stronę -zmniejszyć rozdawnictwo ale zostawić więcej w kieszeniach obywateli. Tylko który z polityków zechciałby zrezygnować z rozdawnictwa cudzego?
faktycznie / 37.30.119.* / 2014-01-22 13:34
pomysłodawca po zapoznaniu się z poniższymi komentarzami zatacza się zapewne ze śmiechu. Znowu coś obiecał, a tu poruszenie,
dgen / 2014-01-22 13:03 / Tysiącznik na forum
panie tusk ! dosyć mataczenia !

dlaczego z przepisów obowiązujących jeszcze za giertycha w dziwny sposób zniknął zapis mówiący, że podręcznik musi obowiązywać min. 3 lata ?
czy nie aby po to aby wesprzeć zaprzyjaźnione pro-platformerskie lobby wydawnicze ?

moja starsza córka uczy się wg tzw. starej podstawy programowej - dzięki temu po każdym roku szkolnym wyrzucam na makulaturę kilkanaście podręczników, których nikt nie chce bo zmienił się "program". Wyjaśnię, że zmiana programu oznacza głownie zmianę okładki , spisu treści i zamianę kolejności rozdziałów.
nigdywięcejpisu / 83.30.99.* / 2014-01-22 19:59
Ty już lepiej nie wspominaj o Giertychu.Tyle lat minęło a mnie nikt kasy nie wrócił za mundurki które miały być obowiązkowe( w moim przypadku to było dwoje dzieci).Szkoła zamówiła.Rodzice zapłacili ale uszytych mundurków nikt nie odebrał bo już były nie potrzebne.Firmy które szyły mundurki nie zwróciły pieniędzy bo koszty materiałów i szycia ponieśli.Niby komu mieli to sprzedać żeby odzyskać kasę jak to było szyte na zamówienie.
asdaffa / 161.49.249.* / 2014-01-22 12:50
Dlaczego podręczniki są praktycznie jednorazowe??? Gdzie tu logika, gdzie oszczędność papieru i pieniędzy. Wraz z wakacjami tysiące ton książek lądują w śmieciach! Gdzie są obrońcy przyrody? Dziwne ale jakoś nie chronią wycinanych lasów...
realista / 5.173.159.* / 2014-01-22 12:49
Wydawcy myslą o sobie a nie o rodzicach , co maja zrobic rodzice kiedy maja zbyt mało? teraz pierwszoklasista ma z 10 ksiażeczek amysmy sie wychowali na jednej!!! Oczywiscie liczy sie wydawca a klient nie...
chcwd / 82.139.147.* / 2014-01-22 12:27
Cytat: "autor blisko setki podręczników i zeszytów ćwiczeń" - czyli starsze podręczniki były złe, że trzeba było ich tyle tworzyć?
jot / 159.205.65.* / 2014-01-22 12:18
Wydawcy przekonują, że pomysł jednego podręcznika może zatrząść rynkiem wydawniczym w Polsce, którego ponad 30 procent to właśnie książki szkolne. To niech zmienią branżę, jak każdy, dla którego nie ma pracy> na przykład mogą kopać rowy melioracyjne, wyjechać na zmywak do Londynu, a nie żerować na dzieciach! Gdyby jeszcze te podręczniki były dobre!
sisley / 213.77.28.* / 2014-01-22 12:07
Zbliżaja sie wybory. Powinien się zastanowic jak zmniejszyć dług, koszty odsetek od długu [około 50 milardów PLN rocznie] a nie mamić ludzi obiecankami.WSTYD!!!
ktoś w końcu zrobi z tym porządek / 87.105.235.* / 2014-01-22 11:45
tusk weź się jeszcze za tych nygusó nauczycieli ,3 miesiąc wakacji i 3 lata 100% płatny urlop zdrowotny , to quuuźwa jakiś ponury żart a moje dzieci nie mają co robić w wakacje bo nauczyciele pracujący 10 godzin w tygodniu muszą mieć 3 miesiące wakacji i w tym czasie robią kolonie po 10 dni po 1800 zł i potem budują domy i mają mercedesy ,a 98% dzieci siedzi w domu i nie wie co ze sobą zrobić bo w szkole nikogo nie ma i nie ma kto wykorzystać potencjału szkół dla dzieci , to tylko w POLANDII tak jest
chcwd / 82.139.147.* / 2014-01-22 12:28
Zostań nauczycielem skoro uważasz to za zawód-marzenie. PS - sam nie jestem nauczycielem.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy