Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwójne OC bulwersuje kierowców

Podwójne OC bulwersuje kierowców

Money.pl / 2007-02-06 14:37
Komentarze do wiadomości: Podwójne OC bulwersuje kierowców.
Wyświetlaj:
janusz67 / 213.189.35.* / 2011-04-23 14:41
KNF i RZECZNIK-chca to zmienic,nic bardziej mylnego,przeciez zmieniaja to juz 8 lat.Prawo antyobywatelskie i antykosumeckie,i niech zaden nie mowi mi ze polska to kraj demokratyczny.Jest jakis uklad sil politycznych ktorym to na reke.
kaza_784 / 2011-02-16 21:34
Ja też nieświadomie wpadłem w taką pułapkę w PZU. Kupiłem samochód i w momencie zarejestrowania go i otrzymania tablic rejestracyjnych wykupiłem ubezpieczenie OC w mBanku. Po kilku miesiącach otrzymałem upomnienie z PZU o zapłatę zaległej składki z tytułu OC. Po wymianie kilku pism wyjaśniających przysłali mi wezwanie ostateczne do zapłaty zaległej, ich zdaniem składki z tytułu umowy OC, którą nigdy z nimi nie zawierałem grożąc windykacją i procesem w sądzie. Właśnie dzisiaj zapłaciłem im 368 zł i uważam to za WYŁUDZENIE nienależnych im pieniędzy. Według prawa umowa obowiązuje wtedy gdy obie strony zgodnie ją zawarły i oparafowały podpisami a tutaj nie doszło do zawarcia takiej umowy. Niech się nacieszą tymi pieniędzmi które wyłudzili zasłaniając się przepisami. Przepisy mówią także że ubezpieczyciel może odstąpić w dowolnym momencie od umowy OC na wniosek klienta który zawarł drugą umowę OC. Ja będę ich omijał z daleka i wszystkim odradzał korzystania z "tanich" usług PZU. Pozdrawiam wszystkich podwójnie ubezpieczonych.
kaza_784 / 2011-02-16 22:09
Chciałbym jeszcze dodać że w PZU ubezpieczają się chyba tylko "moherowe berety", bo ta instytucja jest dla mnie symbolem minionej epoki komunistycznej, która nigdy nie dbała o klienta i do dzisiaj ma go w gdzieś. W dobie internetu, nikt chyba kto ma zdrowy rozsądek u nich się nie ubezpiecza. Za to że tak postąpili, po weryfikacji ubezpieczeń OC w mojej rodzinie stracą czterech klientów, którym sam wyszukałem o wiele lepsze oferty OC w internecie. Pozdrawiam.
tomekatomek / 78.31.136.* / 2010-03-29 21:52
Mam ten sam problem z PZU. Postanowiłem zmienić ubezpieczyciela na Hestię z racji znacznie niższych składek, napisałem wypowiedzenie do PZU kilka dni przed upływem terminu składki i pani z Hestii miała to pismo dostarczyć do PZU. Niestety moje wypowiedzenie nie dotarło i PZU mnie ściga. Posiadam kopię tego dokumentu niestety bez potwierdzenia odbioru ale PZU nie chce tego uznać. Zastanawiam się jakie mogą być konsekwencje niezapłacenia drugiego OC. Kara śmierci?
Pabeleos / 87.206.53.* / 2010-02-25 21:23
Ja walczę z PZU od dwóch lat. Cała sprawa jest dość bulwersująca...
A najgorsze jest to, że nie udzielili mi odpowiedzi na moje pytania...
więc założyłem stronę : www.podwojneoc.pl
fwergerg / 62.29.138.* / 2008-09-15 11:41
Poraz kolejny daje się zauważyć, że Polska, to kraj baranami pędząca... wszystkich tych debili z Wiejskiej postawić pod ściana i rozstrzelać, bo tylko ćwierćmózgi mogą coś takiego wymyślić... tylko patrzą jak wydrzeć biednemu Polakowi ostatni grosz z kieszeni... szkoda gadać... krew się gotuje na fakt, że jest się obywatelem tego BURDELU... zastanawiam się po co nasi dziadkowie gineli na frontach II Wojny Światowej...
dora / 83.11.144.* / 2007-02-08 09:02
Ja tez kupilam uzywane auto z ubezpieczeniem,ale wystarczylo wymowic polise po okresie na ktory obowiazywala,ubezpieczyc w innej firmie i nie mialam zadnych problemow.Klopoty zaczynaja sie,gdy nie zrezygnuje sie z ubezpieczenia w terminie.ale wtedy trudno miec pretensje!
rajcio / 83.4.249.* / 2009-07-20 09:06
WIesz co, gdy się o tym wie i zakład ubezpieczeń cie o tym poinformuje jest wszystko ok. Ale kierowcy który pierwszy raz się ubezpiecza trzeba zaznaczyć że samo wygaśniecie polisy nic nie daje... inaczej to zwykłe złodziejstwo!
dora / 83.11.144.* / 2007-02-08 09:01
Ja tez kupilam uzywane auto z ubezpieczeniem,ale wystarczylo wymowic polise po okresie na ktory obowiazywala,ubezpieczyc w innej firmie i nie mialam zadnych problemow.Klopoty zaczynaja sie,gdy nie zrezygnuje sie z ubezpieczenia w terminie.ale wtedy trudno miec pretensje!
ja też / 80.53.175.* / 2008-04-21 14:25
Jakie mądre babsko, aż mnie skręca...
ghethe / 62.29.138.* / 2008-09-15 11:43
Z taka mądralą to tylko do...GARÓW !!!!
dora / 83.11.144.* / 2007-02-08 09:00
Ja tez kupilam uzywane auto z ubezpieczeniem,ale wystarczylo wymowic polise po okresie na ktory obowiazywala,ubezpieczyc w innej firmie i nie mialam zadnych problemow.Klopoty zaczynaja sie,gdy nie zrezygnuje sie z ubezpieczenia w terminie.ale wtedy trudno miec pretensje!
dora / 83.11.144.* / 2007-02-08 09:00
Ja tez kupilam uzywane auto z ubezpieczeniem,ale wystarczylo wymowic polise po okresie na ktory obowiazywala,ubezpieczyc w innej firmie i nie mialam zadnych problemow.Klopoty zaczynaja sie,gdy nie zrezygnuje sie z ubezpieczenia w terminie.ale wtedy trudno miec pretensje!
strzelec / 2007-02-06 15:11 / Bywalec forum
To prawda idiotyczny pomysł, z takim rozwiązaniem dawniej było dobrze, poco było to zmieniać i tak komplikować człowiekowi życie. Może ktoś to wreszcie zrozumie
pechowiec / 77.255.82.* / 2010-02-22 08:34
Jestem również ofiarą sprzecznych przepisów ustawy t.j. art. 28 i31.Wypowiedziałam umowę pokupnie używanego samochodu 27 dni od chwili zakupu a 7 dni pozakończenia terminu polisy poprzdniego właściciela.Samochód ubezpieczyłam bezpośrednio po zakupie u innego ubezpieczyciela .PZU /,bo w nim poprzedni właściciel posiadał polisę/ przedłużyło polisę i odmawia odstąpienia od umowy zawartej w innym mieście /samochód kupiłam w komisie /nie dając gwarancji wypłaty ewentuanej wypłaty podwójnego odszkodowania.Czy tego nie należy nazwać wyłudzeniem ?
żarek / 83.24.144.* / 2007-02-06 14:37
Nareszcie chce coś zrobić rzecznik ubezpieczonych, ale tylko chce - jak zwykle. Już dawno powinno się zlikwidować darmozjada naszych pieniędzy. To skandal tolerowąć dłużej utrzymywanie tej niepożytecznej instytucji. Nie wiem czy ktoś próbował osobistej rozmowy z jego ekselencją. Nie dopuszczą. Tu jedynie trzeba składać tony papierów, z których i tak nic nie wyniknie. Życzliwością też nie grzeszą.

Najnowsze wpisy