Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Podwójne OC od zbywcy dla nabywcy.

Podwójne OC od zbywcy dla nabywcy.

krismech vel dikon / 79.186.46.* / 2009-07-27 23:41
Witam Państwa.
Jak się mają sprawy w takiej sytuacji:
Zbywca pojazdu nie wypowiada polisy OC w PZU S.A. po 12 m-cach(nie wiedział o takiej konieczności i dochodzi do automatycznego wznowienia na dalsze 12m-cy). Ten sam zbywca zawiera polisę OC w Liberty Direct na okres 12 miesięcy(20.07.2008r-19.07.2009r i dokonuje zapłaty 1raty za nią. Po dwóch miesiącach dnia:20.092008r zbywa auto i przekazuje polisę OC Liberty Direct nabywcy ale polisę PZU S.A. już nie gdyż nie opłacił automatycznie wznowionej składki.
Teraz nabywca przerejestrowuje auto dnia:29.09.2008r i ma ważną polisę w L.D. do końca obowiązywania, zawartą przez zbywcę po dokonaniu rekalkulacji zniżek na nabywcę i opłacie dalszej raty składki czyli do dnia 19.07.2009r. O automatycznie wznowionej polisie w PZU S.A. nie ma informacji(mógłby w ciągu 30 dni od zakupu auta wypowiedzieć drugą polisę) do czasu gdy:

PZU S.A. zgłasza się w czerwcu 2009r czyli na miesiąc przed końcem ważności ich automatycznie przedłużonej polisy zawieranej przez zbywcy z niewiedzy o wypowiadaniu polis OC.

W takiej sytuacji kto zawinił i kogo spotyka kara? Wiadoma rzecz: nabywca chce uniknąć opłaty drugiego ubezpieczenia tego samego auta o którym się dowiaduje na koniec trwania i gdzie nie ma już możliwości cofnąć czasu wstecz aby w ciągu do 30dni od zakupu wypowiedzieć polisę w PZU S.A.
Co może uczynić nabywca? Sprzedać auto wstecz dnia kilka dni po przerejestrowaniu aby zmniejszyć koszt drugiej polisy na fikcyjną osobę? bo cena auta jest niewielka i nie chce zarobić na nim przy sprzedawaniu go.

Co sądzicie o takim przypadku?
Wyświetlaj:
monooke / 213.158.199.* / 2009-08-30 09:28
Ubezpieczenie w AXA

Zniżki na OC i AC w AXA

Ja płaciłam 1690 zł za rok w Hestii!!! Mam 24 lata, 0 zniżek, autko z 93 roku. W tym roku zrobiłam kalkulacje i w AXA wyszło mi najtaniej 812 zł za cały rok!!! Dodatkowo powołałam sie na polisę znajomego wypełniając wniosek w Internecie i dostałam 50 zł zniżki na OC.
Jeżeli chcecie dostać 50zł zniżki na OC lub 100 zł zniżki na pakiet OC i AC w AXA wejdźcie na stronę http://www.axadirect.pl/ i wypełniając wniosek powołajcie sie na moją polisę Nr BA1110632/08. Możecie również załatwić sprawę telefonicznie.
MGRm / 62.29.164.* / 2009-07-30 09:23
Ja wiem, że to drażliwy temat, ale naprawdę każdy użytkownik pojazdu ma obowiązek znać ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych... A tam jest zapisane jasno, że umowę OC wypowiada się najpóźniej dzień przed końcem...
Pierwsza sprawa - czemu LD zawierając umowę ubezpieczenia nie zapytał zbywcy, czy wypowiedział poprzednią umowę? Chcieli wziąć składkę a nie być w porządku wobec klienta. Ale mleko się rozlało, nie ma co nad nim płakać.

PZU ma prawo się zgłosić po nieopłaconą składkę i może zareagować na dwa sposoby - albo będzie w dalszym ciągu dochodzić swoich należności bez względu na wyjaśnienie zbywcy i nabywcy, albo zgodzi się na zerwanie umowy na prośbę nabywcy. Dobra wola osoby decyzyjnej. Jedna rzecz jest pewna - nie przedłużą umowy na rok kolejny, jeśli nie jest opłacona za bieżący w całości.

Proponuję napisac OŚWIADCZENIE, że nabywca zakupił pojazd z polisą LD i nie został poinformowany o istnieniu drugiej polisy. Na dowód proszę dołączyć kserokopię polisy LD i poprosić o odstąpienie od zapłaty składki. Powinno pomóc. Oczywiście komplet dokumentów w dwóch egzemplarzach, żeby na jednej przedstawiciel PZU poświadczył odbiór z datą i imienną pieczątką lub czytelnym podpisem. I najlepiej złożyć w oddziale a nie w małym przedstawicielstwie.

A sprzedaży wstecz nie polecam. Chyba, że chcesz zaplątac sie jeszcze bardziej ;-)

Najnowsze wpisy