Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyżka płacy minimalnej zbyt wysoka? Tak twierdzi ekspert

Podwyżka płacy minimalnej zbyt wysoka? Tak twierdzi ekspert

Wyświetlaj:
gosc281 / 89.231.108.* / 2015-06-09 21:57
a ja za miast tej stowy chciała bym zeby wreszcie w tym kraju byly norma umowy o prace,przestrzeganie godzin pracy i urlopy wypoczynkowe.bo to co sie teraz dzieje to jest czysty wyzysk!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pracownik 32 / 78.8.211.* / 2015-06-09 21:56
mysle ze pracodawca moglby zmieniac swoej autka nie co dwa lata a co 4 imoglby podniesc place nie o 100zl ale o 200zl
ben1155 / 178.56.195.* / 2015-06-09 21:55
jak 100 zł więcej to zwolnienia,a ci którzy dostaną tą pseudo podwyżkę mają tyrać trzy razy tyle....ludzie czy w tej Polsce Polaków już totalnie ma się za nic,PrOponuję zmiejszyć zatrudnienie w urzędach,premie znieść bo za co w ogóle je mają,przetargi za psie pieniądze itd
wyzwolony / 78.88.253.* / 2015-06-09 21:51
Dopóki pracownik w Polsce będzie kosztem a nie dobrem to będziemy mieć plantacje bawełny a nie zakłady pracy.
ROSHFOR / 79.185.159.* / 2015-06-09 22:07
Dokładnie. Automat mogę sobie amortyzować a pracownika nie.
adam257 / 80.192.36.* / 2015-06-09 21:47
to mogli przeprowadzic sondaz wsrod pracownikow!!!!!
aga328 / 93.89.202.* / 2015-06-09 21:43
Najlepiej niech pracodawcy pozwalają wszystkich pracowników i sami pracują! !!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
arczi 34 / 89.76.149.* / 2015-06-09 21:26
Złodzieje z lewiatana chcą żeby dalej było tanio dla zagranicznego kapitału .!
minio / 87.145.90.* / 2015-06-09 21:21
TAK DEBILE DAJCIE PRACOWNIKOM PENSJE 1000ZL A SAMI OPLYWAJCIE W BOGACTWIE TO DALEJ BEDZIEMY ZIELONA WYSPA A RACZEJ BEZLUDNA A CI EKSPERCI SAMI POWINNI TYRAC ZA 1000 ZL TO BY INACZE GADALI
BANDA P..KUKIZ NA PREMIERA
fredek z kr kredek / 82.160.24.* / 2015-06-09 21:21
płaca minimalna 2000 na reke.A nie pracodawcy pijawy dla siebie to GRABIAMI a normalnemu czlowiekowi to ochłapy.I rób nadgodziny bo jak nie to cie zwolnie! najlepiej to za psie pieniadze a sobie kupują nieruchomosci , budują by uciec od zapłacenia podatku do u.s.

TAK a może NIE?

2000 na ręke najniższa krajowa należy się jak psu buda minimum!!!!!!
co za krj / 79.185.254.* / 2015-06-09 21:17
Zwolniono mnie po trzydziestu latach pracy ,,, dano mi w zamian umowe smieciowa za tysiac zlotych na rękę, ,,,,, pytam jak mam zyc,,,,,, zlodzieje unijnej demokracji, ,,,, bez urlopu i swiadczen zus a kolesie oplacaja rodzinom wszelkie ubezpieczenia,,,,,
ruSS / 83.7.59.* / 2015-06-09 21:15
a ile to zarabia pan Mordasewicz ?! Ile procent Polaków zarabia średnią krajową ?! Ile razy mniej zarabia przeciętny Polak od Niemca, Francuz, Anglika ?! Ile czasu musi pracować przeciętny Polak aby kupić sobie np. 100 litrów benzyny a ile Niemiec, Francuz czy Anglik ?! Takich pytań jest wiele, jesteśmy biedakami Unii Europejskiej a koszty utrzymania mam takie same a nawet wyższe niż Niemiec, Francuz czy Anglik !!!
tadek627 / 88.156.50.* / 2015-06-09 21:14
Prezes i Zarząd Olsztyńskiej spółdzielni handlowo-usługowej uważają ze niepełnosprawni strażnicy muszą pracować za 1750 złoty brutto ale jeszcze muszą sprzątać przy ul. Wyzwolenia ,Ul. Nowowiejskiego , i ul. Prostej 23.a ponieważ koleżanka prezesa nie będzie sprzątać i odśnieżać !
tech.bhp.111 / 88.156.50.* / 2015-06-09 21:18
Jak sprzątaczka chodzi z Prezesem na piwo czy kawę to nie będzie dodatkowo sprzątać placów ,są od tego ciecie !
Akaka / 93.89.195.* / 2015-06-09 21:07
Byłem pracownikiem 25 lat - od pięciu jestem pracodawcą. Nie jest lekko. Nie ważne czy zarobię w danym miesiącu czy nie i tak muszę płacić składki, pensje, dzierżawy i .... kredyty na firmę czy mieszkanie. Wolałbym aby ktoś mnie zatrudnił - oczywiście za DOBRE pieniądze - miałbym święty spokój, czas dla dzieci i mniej stresu. Ale aby z czegoś żyć miałem wyjście iść na bezrobocie albo wziąć byka za rogi i spróbować pracy na własny rachunek.
Chciałbym aby wszyscy dobrze zarabiali ( dzięki naszym ustawodawcom i urzędasom ) nie jest to łatwe. Pracownik może stracić "tylko" pracę - może znajdzie drugą, może pójdzie na zasiłek, wyjedzie z kraju lub założy własną firmę. Ja się boję, że jak coś nie pójdzie nie stracę tylko pracy ale cały majątek.
Fajnie że podnoszą płacę minimalną ( tyllko dlaczego moim kosztem ?). Moi pracownicy zarabiają więcej niż to minimum ale .... dzięki tej decyzji zrezygnowałem właśnie z planu zatrudnienia kolejnego pracownika. I pewnie nie ja jeden albo nie zatrudnię nikogo więcej ale wiem, że część z małych firm zmniejszy zatrudnienie. Ot taki paradoks.
krzysiek701 / 93.176.227.* / 2015-06-10 00:42
skoro twoi pracownicy zarabiają więcej niż te minimum to czego się obawiasz chyba że coś ściemniasz z tymi zarobkami
topm11 / 37.152.18.* / 2015-06-09 21:32
Jeśli Ciebie i innych pracodawców nie stać na firmę i na zatrudnianie ludzi za godne pieniądze to zamykać firemki przyjdą w wasze miejsce tacy co zapłacą normalne pieniądze pracownikowi.
Akaka / 93.89.195.* / 2015-06-09 23:15
Na miejsce brata firmy przyszła nowa - rzeczywiście. W firmie brata ( był współudziałowcem),, firmę budowali 20 lat od podstaw - informatyczna. Przyszedł inwestor z warszawy, wykupił udziały potem przejął całą firmę. Z firmy w której pracowało 25 osób po dwóch latach zostały 4 osoby. Dział handlowy, księgowość, zaopatrzenie - wszystko przeniesione do centrali a ludzi na bruk.
Nie mieszkamy w dużym mieście - nie łatwo o nową pracę.
PRZYSZLI INNI jak ci się marzy.
Na miom osiedlu były 3 sklepiki osiedlowe, zatrudniały razem ok 15 osób. Przyszedł nowy - Biedronka. Został jeden sklepik , w którym właściciel ( wg ciebie biznesmen) z żoną pracują codziennie. Sklep aby przetrwał czynny od 6 rano do 22 - w tym w niedziele i w święta ( zapewne wiesz, że w świeta i niedziele pracują sami właścixiele bo pracownicy muszą mieć wolne). Zazdrościsz ??
3 osoby z pozostałych sklepów znalazły pracę w Biedronce ( jak sie zapewne również domyślasz mniejsze pieniądze). Reszta pañ na bezrobotnym.
PRZYSZLI INNI NA ICH MIEJSCE !! Spełnił się twój sen.

Jako właściciel niedużej firmy muszę codziennie walczyć o przetrwanie firmy. Walczę z konkurencją, biurokracją, finansami, zmęczeniem i zdrowiem. Gdyby nie moi pracownicy i ich podejście do pracy już bym zrezygnował. Ale oni widzą co robię aby utrzymać firmę. Często jest tak że ich wypłata jest większa od mojej.
Często to oni mnie motywują do wysiłku bo wiedzą że jedziemy na tym samym wózku. Wiem, że nie mają kokosów ale i tak zarabiają u mnie więcej niź w większości firm w moim mieście. Tak - jestem im wdzięczny ale wiem że i oni mają szacunek dla mnie. Gdyby môwili jak ty nie miałbym siły walczyć jeszcze z nimi i zamknął bym firmę. Część z nich może by znalazła pracę gdzie indziej ( choć szukali wcześniej pracy przez rok, dwa, ktoś wrócił z anglii bo miał dość, ktoś zarabiał 1300 na rękę bez papieru).
Więc nie mów mi co mam robić i nie oceniaj dopóki sam nie skosztujesz tego chleba. PRZYJDĄ INNI - szlag mnje trafia jak to słyszę.
Przestań pisać bzdury albo weż się do roboty i sam zostań wycżekiwanym przez siebie Mesjaszem ! Zbaw naród ale może zacznij od siebie samego skoroś taki mądry.
taki sam jak inni / 88.156.134.* / 2015-06-10 11:48
w niedzielę pracownicy pracuja normalnie tylko co 3 musza miec wolną - a płace własnie w takich małych sklepikach są najmniejsze
Akaka / 93.89.195.* / 2015-06-09 22:21
Brawo. Załóż więc firmę - będę pracować u ciebie i w końcu spokojnie wyjadę na wakacje bo prawdę mówiąc dawno nie byłem.
A może za twoją poradą zamknę firmę , zwolnię czterech pracowników ... będzie po twojemu. I niech inni którzy zatrudniają też tak zrobią. Efekt - większe bezrobocie (czyli więcej szukających pracę - jak znam życie jakąkolwiek i za każde pieniądze), a ja siąde sobie razem z tobą i będę na czatach pisał, że nikt nie chce ponosić za mnie odpowiedzialności chociaż jestem z********* facetem i należy mi się wynagrodzenie za które stać mnie będzie na wszystko.
Potrzebni są tacy odważni jak ty, otwieraj firmę ! Pokaż na co cię stać. Dlaczego liczysz że ktoś to zrobi za ciebie ?? Otwieraj człwowieku ! Daj pracę innym ! Daj mi 3 tys na rękę ( rozumiem że na dzień dobry koszt 6- 7 tys miesięcznie za jedengo pracownika cie nie przeraża) do tego pozostałe koszty, zapewne kredyt, może dzierżawa ..... I już jesteś bogatym biznesmennem, stać cię na wszystko a firmę możesz śledzic z Majorki prEz internet ( bo przecież robi na ciebie twój pracownik).
Nie rozumiesz, że to nie zawsze a wręcz nigdy nie jest to wina pracodawcy że nie może zapłacić tyle ile by chciał ?
Ja próbuje .... jeszcze . Nie wiem jak długo. Mój brat wyjechał do Niemiec w wieku 50 lat !! Nie tylko młodzi wyjeżdzają (a też próbował prowadzić biznes w Polsce). Teraz pracuje u kogoś i za rak jak najmłodsza córka pójdzie na studia ściąga żonę do siebie ( kolejna pielęgniarka wyjedzie z kraju).
Masz pretensje o zarobki - ok, miej, ale chyba nie znasz realiów prowadzenia firmy i pretensje kierujesz w złym kierunku.
Zmień władze, zmień urzędników, zmień ordynację podatkową, której nie znają sami poborcy ( poznają dopiero kiedy zamykają ci firmę albo nakładają kary). Ordynację która na zachodzie ma kilka stron - u nas kilka tomôw !!. Poznaj sam tego miodu i wtedy się wypowiadaj.
Do roboty chłopie - BĄDŹ właśnie tym który przyjdzie na moje miejsce !!!! Płać NORMALNE pieniądze !! Co cię powstrzymuje ?
Czekamy na to wszyscy !!
Azi666 / 83.8.27.* / 2015-06-09 22:58
Zgoda ale pretensję, o to że to my kupujemy niemieckie samochody a nie oni nasze to już nie do rządu. Polska jest w czarnej gospodarczej d..pie od 100 lat i nie mamy nic do zaoferowania za granicą a nawet w kraju (jabłka ? hahaha). Nie zganiajcie już winy na przepisy, podatki bo niby gdzie ich sie nie płaci ? Nie mamy ani zaawansowanej technologii ani rynku zbytu i to jest kluczowy problem. Biedne społeczeńśtwo mniej kupuje, produkując na wewnętrzny rynek i przepychając się z konkurencją sprzedajech po kosztach. W ten sposób kokosów nie zarobisz i nie ma z czego podnieść pracownikom. Paradoks to taki, że Polacy wolą kupować zachodnie towary ale do rządu mają pretencje, że nie mają pracy lub mało zarabiają.
Akaka / 93.89.195.* / 2015-06-09 23:40
Nie do końca to jest problem. Masz firmę?
Wiesz że w W.Brytani skladka na ubezpieczenia to 11 funtów ? U nas ponad 1000 zł.
Wiesz jakie jest podejscie ich skarbówki do podatnika ? Skarbówka w Niemczech dzwoni do podatnika i pyta czy będzie miał czas się z nim spotkać i w czym może mu pomóc,
Czy wiesz jaki gąszcz przepisów mamy w Polsce ? I nawet nie to było by problemem choć różnica z zachodem jest kolosalna - ale o to, że te przepisy są wykorzystywane dokładnie tak samo jak fotoradary - do łatania budżetu karami ! W kontakcie z państwem podatnik nie ma żadnych szansz.
Uwolnienie gospodarki dało by kopa , wzrost ilości firm, a to pociągnęło by za sabą konieczność powdyżki płac bo pracodawcy walczyli by o pracownika - bo widzieli by sens w rozwoju. A tak .....
Urzędnik może się pomylić na milony i nie ponosi ŻADNEJ odpowiedzialności (ręka rękę myje - patrz. np sprawa pomyłkowo wypłacone 4 mln zł za budowę drogi - kto zapłacił za ich błąd ? My wszyscy. Pomyli się podatnik .... nie ma zmiłuj !
Problem w tym że ktoś na siłę nastawia pracowników przeciw pracodawcom ! A problem jest gdzie indziej. Przerost durnej biurokracji i tworzonych na siłe przepisôw tylko po to, aby oni mieli zawsze pracę. Pracodawca jak i pracownik musi zatańczyć jak oni chcą a tak nie powinno być.
Temat woda ..... miejmy nadzieję że naród się w końcu budzi i pogodni darmozjadów.
( na marginesie nie ma polskich samochodów i innowacyjnych produktów bo nie ma wsparcia właśnie od rządu - ani w postaci polityki stymulacyjnej ale też właśnie przez stwarzane bariery biurokracyjne) Nasi na zachodzie dają sobię radę i tworzą rzeczy światowej klasy - u nas nie mają na to szans.)
xyz262 / 78.8.35.* / 2015-06-09 21:42
Jak tacy jak my się zamkniemy, firma od 10 lat - 8 pracowników, którzy zarabiają po 2500,00 - 3000,00zł, wtedy dopiero zobaczysz jakie pieniądze będziesz zarabiać.Moi pracownicy pójdą do Takich, u których zarobią 1300,00zł.
Sorry, ale oprócz firmy i ja i mąż pracujemy dodatkowo na etatach po to, żeby mieć na wypłaty dla ludzi i zusy.
jsakxjsnxc / 82.160.79.* / 2015-06-09 21:59
To po co Wam ta działalność, zostańcie na samych etatach:)
Akaka / 93.89.195.* / 2015-06-09 22:25
To dlaczego jesteś pracownikiem ?? Załóż firmę !!
Pracownik 645 / 46.113.9.* / 2015-06-09 21:04
Najlepiej,jak będziemy pracowali za michę zupy u księdza, wtedy będzie super!!!!
andrzej3232 / 94.251.231.* / 2015-06-09 21:04
BIEŃKOWSKA NIE CHCE PRACOWAĆ ZA 6000 ZŁ A NAJBIEDNIEJSZYM 1850 BRUTTO TO ZA DUŻO TO JEST S****------WO

Najnowsze wpisy