Forum Forum prawneCywilne

podział majątku

podział majątku

tom123 / 2008-03-31 14:43
Mam pytanie dotyczące podziału majątku po rozwodzie. Sprawą sporu jest mieszkanie. Zostalo ono kupione na kredyt i jedynym wkladem wspolnym była kwota 20 tys.zl – jedyny faktyczny majatek wspolny (małżeństwo trwalo troche ponad rok). Trzy miesiace po zakupieniu mieszkania żona wyprowadza się mówiac ze mieszkanie zostawia mnie. Ja płacę kredyt i wszystkie zobowiazania finansowe od samego poczatku bez zadnego udzialu ze strony bylej żony (zreszta nigdy nie interesowały ją żadne koszty). Obecnie rości sobie połowe wartosci mieszkania wycenionego przez rzeczoznawce po obecnych cenach mimo to, ze będąc jednym z kredytobiorców nie zaplacila ani grosza i ja dalej płacę wszytkie zobowiązania finansowe dotyczące mieszkania i będę płacił przez kolejne lata dopóki kredyt nie zostanie spłacony. Moje pytanie – co prawo mówi o podziale majatku w sytuacji gdy nie ma żadnego innego majatku oprócz mieszkania kupionego praktycznie w całości na kredyt (jedna strona zostawia to mieszkanie drugiej ze wszystkimi obciażeniami finansowymi żądając, po tym jak ceny nieruchomosci rosną duzej kwoty w zamian za wykreślenie jej z aktu notarialnego). Pragnę podkreslić, że zaraz po rozwodzie była ustna umowa, ze zapłacę jej część wkładu wspólnego, tzn. 10 tys. zł, po czym u notariusza kwota roszczenia już wzrosła na co ja nie zgodziłem się (wziąłem na siebie wszytkie obciążenia kredytowe). Dodam, ze porozumienie stron jest nie możliwe bo roszczenia są dla mnie nie do przyjecia. Jak może do tej sytuacji odniesc się sąd w swoim wyroku?

Najnowsze wpisy