Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

POINT GROUP SA złożenie wniosku do UKE o rezerwację częstotliwości w paśmie naziemnej telewizji

POINT GROUP SA złożenie wniosku do UKE o rezerwację częstotliwości w paśmie naziemnej telewizji

skomentuj
rob484 / 2008-08-23 00:09
Zarząd Platformy Mediowej Point Group S.A., informuje iż w dniu 20 sierpnia 2008 roku złożył w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej wniosek o rezerwację częstotliwości w ramach multipleksów 1, 2 i 3 naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), których uruchomienie planuje Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Ubieganie się o rezerwację częstotliwości w multipleksach wynika ze strategii PMPG, która przewiduje wejście spółki również na rynek telewizyjny.

Multipleks jest kombinacją kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu, posiadający koncesję, odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców.

Transmisja cyfrowa w standardzie DVB-T oznacza znacząco lepszą jakość obrazu i dźwięku, zwiększenie efektywności wykorzystania widma częstotliwości radiowych, obniżenie kosztów nadawania przypadających na pojedynczy program. Umożliwia również nadawanie w różnych formatach obrazu (dotychczasowym 4:3 lub panoramicznym 16:9), równoległe nadawanie kilku ścieżek dźwiękowych oraz danych dodatkowych oraz dostęp do usług dodatkowych, w tym o charakterze interaktywnym.

Według założeń tzw. strategii rządowej, dotyczącej przechodzenia na naziemne nadawanie cyfrowe, ma ono umożliwić transmisję kilkunastu kanałów telewizyjnych, o zasięgu ogólnopolskim.

kom espi mra


Źródło: PAP
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy