Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy unijnymi biedakami

Polacy unijnymi biedakami

skomentuj
quo vadis / .* / 2004-12-04 08:56
Komentarze do wiadomości: Polacy unijnymi biedakami.
Wyświetlaj:
piotrek / .* / 2005-07-09 13:52
mIESZKAM W BRIMINGHAM I NIE JESTEM UNIJNYM BIEDAKIEM. PRACY W UK JEST DUZO I DLA WSZYSTKICH WSZYSTKICH STARCZY, ALE TRZEBA ZNAC JEZYK I PRACOWAC...A NIE BIADOLIC
S.R. / .* / 2004-12-21 20:17
Kraje tworzące tak zwaną starą unię ( w sensie sprzed rozszerzenia w tym roku ) rozwijały przez kilkadziesiąt lat swoje gospodarki . W tym czasie Polska i inne kraje realnego socjalizmu niszczyły wszystko , co z normalną gospodarką miało cokolwiek wspólnego . To , że żyjemy w biednym i zdewastowanym kraju , to jeszcze nic , najgorsze , że ten bolszewizm siedzi nadal w ludziach . Z jednej strony bezrobocie , na tragicznym poziomie , z drugiej strony znalezienie człowieka , który poprawnie wykona swoją pracę ( jaka by ona nie była ) , to spora trudość . Masa ludzi kończy naukę , mogliby być znakomitymi specjalistami , myślącymi nieszablonowo ( w odróżnieniu od wielu europejskich półgłówków ) , firmy prywatne jednak nie wchłaniają tego potencjału , bo lepiej zatrudnić pracownika za grosze , a sobie kupić nową pseodo-limuzynę . Sfera państwowa , to już tylko czyste układy . Tutaj myślący ludzie wogóle nie są potrzebni . Tak to stajemy się znów dawcami organów . Swoimi mózgami pracujemy na innych .
Axon / .* / 2004-12-17 08:16
po przyjęciu nowych państw do Unii...
Ali / .* / 2004-12-05 14:40
To co się dzieje w Polsce to zgroza. Młodzi ludzie kończąc Studia Wyższe nie mają przed sobą żadnych perspektyw. Zamiast do pracy muszą chodzić do PUP, w którym nie ma praktycznie żadnych ofert pracy. Zgadzam się z Martą, jak około 4 mln. bezrobotnych ma wypracować PKB. Jedyne inwestycje, które powstają (przynajmniej w moim mieście - Białystok) to hipermarkety. Zatrudniają młodych ludzi, często w trakcie studiów lub absolwentów i płacą im po 700zł. za 12 godzin pracy. Same zwolnione są z płacenia podatków i zbijają prawdziwe kokosy. Zaś małe przedsiębiorstwa, które tak naprawde dają najwięcej miesc pracy, państwo skutecznie eliminuje wprowadzając coraz to większe obciążenia fiskalne. Sam jestem po Studiach, bez pracy i bez jakichkolwiek perspektyw na przyszłość. Ostatnio staram się już nawet o tym nie mysleć, bo płakać się chce.Pozdrawiam.
Mimoza / .* / 2004-12-08 07:54
A ja , nie płakałabym , tylko ruszyłabym tam ,gdzie jest praca . Kolega mojego syna ( syn mieszka w Anglii 6 lat , ale nie w Londynie , lecz w Newcastle upon Tyne , ma pracę i żonę Angielkę ), więc kolega mojego syna wyjechał we wrześniu do Birmingham , a pracę znalazł sobie przez internet . Chociaż słabo znał j. ang.- się odważył. Tutaj próbował pracować na własny rachunek , ale wiadomo... Tam pracuje jako kierowca , Pierwszy miesiąc poznawał pracę i szlifował język . Obecnie jest zadowolony . Poza Londynem są lepsze płace i tańsze mieszkania . Też bym wyjechała , gdybym była młodsza i bez dochodu . Czasem warto odciąć pępowinę i ryszyć w nieznane . Każde doświadczenie jest cenne , a dom jest tam. gdzie ,jest praca , a dzisiaj odległości się nie liczą , bo nie trzeba jechać wołami.
Marita / .* / 2004-12-05 19:05
Ali zamiast płakać to postaraj się jak najszybciej opóścić ten Kraj oszustów, głupoty i nędzy. Nie ma czego żałować - nic tu już nie ma polskiego, wszystko aferzyści wyprzedali.
Piotr / .* / 2004-12-05 20:11
Nawet polska ortografia schodzi na psy!
xx / .* / 2004-12-19 22:09
W tym przypadku ortografia jest na 17 miejscu.
Marta / .* / 2004-12-04 23:08
A niby kto ma w Polsce wypracowywać PKB , skoro brakuje miejsc pracy (są , ale za jałmużnę ) np. multisklepy - markety , które przez dwa lata są zwolnione z płacenia podatków , póżniej zmieniają nazwę i dalej nie płacą 2 lata... Właściciele się bogacą kosztem polskiej gospodarki . Skoro oni nie płacą - płaci polski naród. Quo vadis polska gospodarko ? To pytanie do tych , którzy ją rujnują , podpisując kretyńskie umowy.
gość / .* / 2004-12-05 18:44
a od kiedy to zmiana nazwy pozwala na uzyskanie zwolnienia od podatku? w takim razie jak zmnienię nazwisko to też nie będe płacic? Bredzisz populistyczne bzdury. Prawda jest taka ze Polakom nie chce się pracować. Owszem będą zamiatać ulice za 2 GPB za godzinę i jeszcze narzekać że nie stracza im na życie bo browar w pubie kosztuje 4 GBP. Poza tym jeżeli ktoś pakuje dziesiątki czy setki milionów euro w centra handlowe - to nie są bazarowe budki, a najemcy sklepów w tych centrach płaća podatki, zus i zatrudniają masę ludzi - no to chyba trzeba go zachęcić zwolnieniem podatkowym? Problemem tego kraju poza oczywiście durnym rządem, durnymi władzami gmin i całą masą urzędników i nierobów w budzetówce jest niestety roszczniowa postawa większości społeczeństwa. Nie dziwi mnie że postawę taką mają np. emeryci no ale jezeli tak samo zachowują się ludzie młodzi, rzekomo po studiach no to jest to faktycznie katastrofa, bo tacy ludzie nie nadają się do pracy nawet jako sprzątaczka w supermarkecie (nie chcę tutaj nic ujmować pracy sprzątaczki). Niestety 45 lat komunizmu i ostatnie 15 lat takiego pseudo kapitalizmu socjalistycznego zrobiło swoje. Jesteśmy mistrzami świata w narzekaniu. I za to każdy polak powinien dostać nobla, wtedy możnaby leżeć, narzekać dalej a w międzyczasie iść do sklepu po wódkę czy inny napój.
Eugenia Maria / .* / 2004-12-04 16:25
Nie trzeba czytać tej staystyki, aby wiedzieć to wiedzieć, zastanawiam mnie jednak zupełnie co innego: jak w tak bednym kraju można tolerować takie monopole jak telekomunikacja francuska(niegdyś polska), banki rujnujące polskich klinetów 30 procentowymi stopami procentowymi, a w wielu przypadkach działające niczym mafia, następnie super-janosika czyli ZUS, tym róźniący sie od góralskiego zbója, że jest cholernie rozrzutny na swoje wlasne potrzeby, ale z naszych pieniędzy, następnie PZU z którego wyprowadzono koszmarne ilości pieniędzy, mafijne układy z zagranicznymi firmami produkującymi lekarstwa oraz Balcerowicz ze swoim doktrynerstwem na temat stóp procentowych. Jak nasi pseudoreformatorzy już nakradna tyle, że starczy im na 5 pokolen do przodu, to Polska zostanie krajem nędzarzy żyjących na najwiekszym śmietnisku Europy. Chyba , że naród weźmie przykład z Ukrainy i pogoni kogo trzeba
Magda / .* / 2004-12-04 11:18
No coz najpierw rozlozono nasza gospodarke, sprzedano co sie dalo sprzedac, teraz gnebi sie drobnych przedsiebiorcow ZUS-em (albo akcyza na paliwa) skad Polacy maja miec pieniadze bezrobocie podaje sie ze ok 18-20%, bzdura nie liczy sie bowiem po PGR-owskich wsi tam jest prawie 100%, wiekszosc ludzi nie rejestruje sie bo nie ma pieniedzy na co miesieczne podruze do Urzedu Pracy i tak jestesmy w ogonie Europy i po co nam byla ta unia? A jeszcze zapowiada sie nam wzrost cen w przyszlym roku mamy rownac cenami do Unii, tylko jak widac nasze dochody sa o polowe mniejsze (aby tylko podejzewam ze w tych wyliczenia sa pensje siegajace kilku dziesieciu tysiecy miesiecznie)
quo vadis / .* / 2004-12-04 08:56
Brawo Panie Balcerowicz. To jest ta gospodarka na solidnych fundamentach, o których wczoraj Pan piał.Do dna jeszcze trochę. Jak długo będą tolerowali takiego zarządcę.
Janek P / .* / 2004-12-04 17:20
to całkiem proste tak mówić i pisać kiedy ma sie ciepłą posadke a p Balcerowicz tak naprawde nie myślał o niczym innym jak o swojej pensyjce tworzac to co takiej pensyjce sprzyja.Nieważne ile po drodze sie zniszczy gdy nie jest sie prawdziwym gospodarzem tego czym sie zarządza.Dla pana balcerowicza była ważna propaganda suksesu i dalej tak trzyma.Jego pensyjka nie zależy od sukcesu gospodarki tylko od elit które rządzą.
S.R. / .* / 2004-12-21 19:57
P.Balcerowicz , i nie tyko on , stworzył podstawy rozwoju gospodarki . To nie on jednak tą gospodarką zarządza i nie on nadaje ramy gospodarce . Robią to sejm i senat , rządy przez nie wyłonione , także i P. Prezydent , podpisując głópawe ustawy , sklecone przez jego kolesi . Przykładowo - ustawa dotycząca VAT , to bełkot , a nie akt prawny , miała dopasować pierwotnie polski podatek do dyrektyw unijnych , zawiera jednak conajmniej kilkanaście niezgodności z ustawodawstwem unijnym . VAT na internet to najmniejszy tutaj problem . Zamiast narzekać na P.Balcerowicza , propunuję przeanalizować polską konstytucję , o ile nie jest to zbyt trudne zadanie .
Marta / .* / 2004-12-04 23:20
A ja sądzę , że gdyby prof. Balcerowicz krótko trzymał złotówkę , szybciej byśmy doszli do dobrobytu . Ale wtedy , gdy był w rządzie , wielu było to nie na rękę.Krytykowano jego działania , a przecież na sukces trzeba zawsze poczekać, bo "nie od razu Kraków zbudowano".
skomentuj

Najnowsze wpisy