Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Polacy wykorzystywani w Czechach

Polacy wykorzystywani w Czechach

Money.pl / 2006-10-20 15:44
Komentarze do wiadomości: Polacy wykorzystywani w Czechach.
Wyświetlaj:
Annakatarina / 89.77.30.* / 2020-04-08 07:00
Tak jak w tej FIRMIE nie zostaliście oszukani jak Ci co przyjęli się do BREMBO Czech BREMBO zarombista firma mega ludzie A ascari masakra pozwalniali tule ludzi i do tego przy koronawirusie jak chcesz odebrać wypłatę musisz sam do Ostrawy jechać do agencji bo granice zamknięte A oni nie chcą Ci przelać na konto i co vegetacja w ogóle telefonów NIE odbierają i nie odpowiadają na sms-y znam taka parę co ma wypłatę za 2 miesiące i mu nie wyplacili
kim?onek / 188.117.145.* / 2020-05-10 12:51
Tak, na początku kwietnia info, że dalej pracujesz, i wròcisz do pracy jak otworzą granice. Koniec kwietnia dostajesz wypowiedzenie,:nie jesteś już firmie potrzebny", i do widzenia, jesteś bez pracy.
prezesbit. / 5.172.235.* / 2019-10-12 11:58
Coraz więcej polaków za granicą wraca z powrotem do Polski ponieważ inwestują Bitcoina tylko śmieszne 250euro a budują biznes na lata rzędu 22.000zł miesięcznie. Teraz każdy może tak zarabiać zobaczcie film jak to robią i zapiszcie się do biznesu na stronie: http://zarobmilion.pl
slazaczka / 83.4.204.* / 2019-08-08 10:11
Pracowalam w Kes Poland 3 mies, nie przedlużyl mi umowy, nie uprzedzili 2 yyg wczesniej trzymali dokonca, probowali wmowic ze nie robie Normy fakt bylam na L4 ale z tego co wiem przedluzyli umowy dziewczynom ktore tez byly na L4 Mahjstrova nigdy nic mi nie powiedziala a na koniec sie okazuje ze jej nie pasuje, falszywe podejscie, .Chwalilam ich ale zmienilam zdanie.Prawda jest ze traktuja nas jak dzieci w przedszkolu nie mozna gadac.Moze minister spraw zagranicznych by sie zainteresowal Kes Wodzisław .Zwalniaja sprawdzonych pracownikow a przyjmują laików.Sprowadzili jakas czesze by nas pilnowala by Kes robil Normyale jak robisz norme nie zrobisz dobrzr zrobisz dbrez nie zrbisz Normy.Liderki to kobiety z przypadku.Niewydarzone fryzjerki ktore nawet wlosy nie umia zafarbowac.Zrobili mi swinstwo czuje sie skrzydzowna i oszukana
polak905 / 156.67.100.* / 2019-01-25 20:21
Czeska Firma w Wodzisławiu Śląskim traktuje ludzi powoli jak niewolników.
Dyskryminacja finansowa,itp.
Poproszono Kierownictwo i Biuro Rachunkowe o wyjaśnienie różnic płacowych w podziękowaniu usłyszeli, że są zazdrośni a w nagrodę w poniedziałek podpiszą nowe warunki płacowe oczywiście na gorsze.
Oczywista zemsta.
Wielka feta przy otwarciu goście VIP, prasa a teraz polaków pozostawili bez pomocy.
Czekają aż coś się stanie bo ktoś z pracowników nie wytrzyma.
Liderki stwierdziły, że mają wykonywać pracę ponad normy bo w przeciwnym razie będą zwalniane.
Kojarzy mi się to z pracą na zbiorach za granicą.
Niech tym ludziom ktoś pomoże bo sami nie dadzą sobie rady bo się boją, że jak coś powiedzą to ich zwolnią.
Jsjsm / 109.81.176.* / 2018-04-08 21:36
Oszuści!!!
Polak6969 / 62.240.166.* / 2018-03-22 10:01
Witam . Czy przechodził ktoś testy manualne tzn. składanie autka na czas ?
B ellissima1 / 185.151.174.* / 2018-05-18 17:20
Tak. Ja przechodziłam w
Adient Bor u Tachova.
sprawdzony 3 / 188.146.106.* / 2018-01-09 09:03
ja wlasnie wrocilem z czech z mladej boleslav i przekonalem sie na wlasnej skorze ze opowiesci agentur to jedna wielka bzdura hotele to jeden wielki syf i patologia a agentura avi nawet wsrod czechow nie cieszy sie dobra opinia
Zmęczony / 109.81.214.* / 2018-02-01 00:52
Witam. Odradzam tą firmę stanowczo. Na początku jest ok, po czasie okazuje sie, ze w pokoju 3 osobowym dostawiaja łóżka i robi sie 5, z garażu robią pokoje. GEBAUER AND GRILLER - BEZ PROBLEMU, SAMA AGENCJA JEST STRATĄ CZ ASU I NERWÓW. SZYKUJE POZEW ODNOŚNIE WARUNKÓW MIESZKANIOWYCH, zakwaterowania JAKIE ZAPEWNIA ascari. Jest foto i film. Nie ma jak przejść po pokoju.... Proszę bardzo, sami zobaczcie, to jest W Brezi kolo Mikulova
https://zapodaj.net/9d89de52d66b9.jpg.html
artto / 138.197.163.* / 2017-12-17 20:44
Potwierdzam to co napisał/ła Sallim też byłem w tym autokarze do pseudo pracy 11.12.2017!!! tylko straciłem pieniądze i czas!!!same kłamstwa poza tym to nawet nie mieli prawdo podobnie tylu miejsc w hotelach aby wszystkich zakwaterować wynikało z rozmowy między kierowcą a koordynatorem w czechach!!Wróciło 16 osób do Polski przywieźli nas do Katowic około 22,00 większość spędziła noc na dworcu bo już nie miała żadnego połączenia do domu!!nigdy więcej takiej wycieczki z tą firmą!!!
salli / 89.25.231.* / 2017-12-17 08:16
Ascari to najgorsza firma z jaką miałem styczność same kłamstwa.Na dworcu PKP w Katowicach podpisujecie z nimi umowę robią zdjęcie Dowodu osobistego i to wszystko koniec kontaktu.Natomiast już w Czechach zakład pracy do którego jedziecie przyjmie tylko tylu chętnych na ile ma miejsc pracy,reszta z powrotem do Polski.Tak było 11.12.17 wyjazd do Kurim koło Brna pojechało 25 osób a pracę dostało tylko 9 osób reszta wracała do Polski!!!!Oni chyba tylko w większości zbierają sobie bazę danych może nimi handlują powinna się tą sprawą zająć jakaś instytucja Państwowa i sprawdzić co się dzieje z tymi dokumentami.Uważajcie na piękne słówka Pani Anety Laszewicz z Raciborza bo prawda jest całkiem inna !!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Anetazzzzzzz.]
Ascari / 78.157.134.* / 2018-01-30 10:32
Nasze stanowisko odnośnie informacji pojawiających się w internecie

Dziękujemy za pozytywną, jednak również negatywną informację zwrotną. Dokładamy wszelkich starań, żeby zaopiekować się naszymi pracownikami i żeby stale mogli okazywać nas zaufaniem. Zapewnili im pracę, zakwaterowanie, doradztwo w sprawnach dotyczących zatrudnienia, wsparcie w nowym środowisku.
Tak, przypuszczamy, iż jednostkowo mogą pojawić się błędy, które staramy się naprawić i wyeliminować , jesteśmy przecież tylko ludzmi. Stale się uczymy i pracujemy na siebie, żeby udzielać profesjonalny serwis legalnej agencji. Wynagrodzenie otrzymują nasi pracownicy zawsze na czas, opłacamy za nich wszelkie obowiązkowe składki, zgłaszamy na potrzebne urzędy itp.
Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przesyłanie ewentualnych skarg, żeby można je rozwiązać oficjalnie, pod email: praca@ascaripoland.pl, prosimy również o podanie swych danych kontaktowych, żebyśmy mogli podać odpowiedz.

Dziękujemy

Ascari
luzak / 77.252.62.* / 2018-12-16 21:49
Tak jak załatwiają ubezpieczenia masz składki czeskie ale żaden z zatrudnionych od września jeszcze nie dostał legitymacji ubezpieczeniowej czeskiej ,w każdej innej firmie dostaniesz ubezpieczenie po tygodniu pracy. Rafał z ascari w Wodzisławiu leje wodę każdemu,a prostego ubezpieczenia nie umi załatwić. Kto tych ludzi wybierał na koordynatorów. Tylko idż do pracy a reszta jakoś to będzie. Continental obóz pracy i tak koordynatorzy mówią o tej firmie ( słowa ; nie polecam tej pracy)
Ali836 / 94.254.144.* / 2017-12-17 18:44
Salli, byles/as wśród osób które jechaly rozumiem. Ja też miałam jechać, jednak coś mi wypadło wstępnie szykuje się na kolejny wyjazd 08.01 ale chyba jednak się wycofam. Nie będę ukrywać zasiales/as u mnie niepokój.
Remigiusz827 / 46.135.9.* / 2017-12-28 00:09
Jezu jestem przerażony tym co tu czytam ja myślałem że taki cyrk to minoł ale praca w czechach jest to wiem po sobie mieszkam tu juz jakis czas
mariokolski / 2017-12-12 11:50
Co jak co, ale takie agencje pośredniczące śmierdzą wałem na kilometr :(
assa934 / 89.25.231.* / 2017-12-15 21:49
Ascari to oszuści łącznie z koordynatorką a firma Czeska ETE w Kurim pod Brnem to też banda zakłamanych oszustów.Wyjazd 11.12.2017. Jedzie 25 osób do pracy na tak zwane kabelki (montaż). Przed wyjazdem dostajemy do wglądu testy jakie będa na miejscu banalnie proste i pokazane rozwiązania poza tym na miejscu jeszcze testy manualne głównie chodzi o kolory kabli,aby się nie trafił daltonista.Po testach okazuje sie ze tylko 9 osób zdało ???? oczywiście z wcześniejszej rozmowy między kierowcą autobusu a koordynatorem już w czechach okazuje się że maja wolne tylko dwa pokoje dla par a jechały trzy pary.Co do zakwaterowania pozostałych wynikało z rozmowy że są problemy.Zdały tylko dwie pary i pięć osób,reszcie powiedziano że nie przeszły testu żadnych wyjaśnień pokazania błędów czy co kolwiek.16 osób wracało do Polski!!!!!!! co DALTONIŚCI????? Banda oszustów!!!!!!!!!!!!
salli / 89.25.231.* / 2017-12-17 08:09
Ascari to najgorsza firma z jaką miałem styczność same kłamstwa.Na dworcu PKP w Katowicach podpisujecie z nimi umowę robią zdjęcie Dowodu osobistego i to wszystko koniec kontaktu.Natomiast już w Czechach zakład pracy do którego jedziecie przyjmie tylko tylu chętnych na ile ma miejsc pracy,reszta z powrotem do Polski.Tak było 11.12.17 wyjazd do Kurim koło Brna pojechało 25 osób a pracę dostało tylko 9 osób reszta wracała do Polski!!!!Oni chyba tylko w większości zbierają sobie bazę danych może nimi handlują powinna się tą sprawą zająć jakaś instytucja Państwowa i sprawdzić co się dzieje z tymi dokumentami.Uważajcie na piękne słówka Pani Anety Laszewicz z Raciborza a prawda jest całkiem inna !!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Anetazzzzzzz.]
salli / 89.25.231.* / 2017-12-17 08:09
Ascari to najgorsza firma z jaką miałem styczność same kłamstwa.Na dworcu PKP w Katowicach podpisujecie z nimi umowę robią zdjęcie Dowodu osobistego i to wszystko koniec kontaktu.Natomiast już w Czechach zakład pracy do którego jedziecie przyjmie tylko tylu chętnych na ile ma miejsc pracy,reszta z powrotem do Polski.Tak było 11.12.17 wyjazd do Kurim koło Brna pojechało 25 osób a pracę dostało tylko 9 osób reszta wracała do Polski!!!!Oni chyba tylko w większości zbierają sobie bazę danych może nimi handlują powinna się tą sprawą zająć jakaś instytucja Państwowa i sprawdzić co się dzieje z tymi dokumentami.Uważajcie na piękne słówka Pani Anety Laszewicz z Raciborza a prawda jest całkiem inna !!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Anetazzzzzzz.]
salli / 89.25.231.* / 2017-12-17 08:09
Ascari to najgorsza firma z jaką miałem styczność same kłamstwa.Na dworcu PKP w Katowicach podpisujecie z nimi umowę robią zdjęcie Dowodu osobistego i to wszystko koniec kontaktu.Natomiast już w Czechach zakład pracy do którego jedziecie przyjmie tylko tylu chętnych na ile ma miejsc pracy,reszta z powrotem do Polski.Tak było 11.12.17 wyjazd do Kurim koło Brna pojechało 25 osób a pracę dostało tylko 9 osób reszta wracała do Polski!!!!Oni chyba tylko w większości zbierają sobie bazę danych może nimi handlują powinna się tą sprawą zająć jakaś instytucja Państwowa i sprawdzić co się dzieje z tymi dokumentami.Uważajcie na piękne słówka Pani Anety Laszewicz z Raciborza bo prawda jest całkiem inna !!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Anetazzzzzzz.]
salli / 188.166.38.* / 2017-12-17 08:08
Ascari to najgorsza firma z jaką miałem styczność same kłamstwa.Na dworcu PKP w Katowicach podpisujecie z nimi umowę robią zdjęcie Dowodu osobistego i to wszystko koniec kontaktu.Natomiast już w Czechach zakład pracy do którego jedziecie przyjmie tylko tylu chętnych na ile ma miejsc pracy,reszta z powrotem do Polski.Tak było 11.12.17 wyjazd do Kurim koło Brna pojechało 25 osób a pracę dostało tylko 9 osób reszta wracała do Polski!!!!Oni chyba tylko w większości zbierają sobie bazę danych może nimi handlują powinna się tą sprawą zająć jakaś instytucja Państwowa i sprawdzić co się dzieje z tymi dokumentami.Uważajcie na piękne słówka Pani Anety Laszewicz z Raciborza bo prawda jest całkiem inna !!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Anetazzzzzzz.]
salli / 188.166.38.* / 2017-12-17 08:08
Ascari to najgorsza firma z jaką miałem styczność same kłamstwa.Na dworcu PKP w Katowicach podpisujecie z nimi umowę robią zdjęcie Dowodu osobistego i to wszystko koniec kontaktu.Natomiast już w Czechach zakład pracy do którego jedziecie przyjmie tylko tylu chętnych na ile ma miejsc pracy,reszta z powrotem do Polski.Tak było 11.12.17 wyjazd do Kurim koło Brna pojechało 25 osób a pracę dostało tylko 9 osób reszta wracała do Polski!!!!Oni chyba tylko w większości zbierają sobie bazę danych może nimi handlują powinna się tą sprawą zająć jakaś instytucja Państwowa i sprawdzić co się dzieje z tymi dokumentami.Uważajcie na piękne słówka Pani Anety Laszewicz z Raciborza bo prawda jest całkiem inna !!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Anetazzzzzzz.]
ten co tam był / 46.76.254.* / 2017-11-14 19:17
czesi okradaja pracowników oszukuja syf na hotelach nikomu nie polecam bagno
Obaaa / 37.47.97.* / 2017-10-16 12:49
Witam, moze troszke zjeżdżam z tematu, jednak dostalam oferte pracy firma ITT Ostrava ze osobiscie pracodawca zabierze mnie na badania własnym samochodem . Jest to troche podejrzane nie wiem co o tym myslec :/ czy ktos spotkal sie juz z czym takim?
seiban / 94.254.151.* / 2018-01-09 20:26
Jeśli chodzi o firmę ITT jest to dobra firma.ale nie polecam iść przez agenture negotrust oszukują na wypłatach pierwsza jest w porządku ale potem dochody spadają drastycznie.Jesli chodzi o pracę w ostravie osobiście polecam firmę brembo.Ja dostałem się przez agenture GI Group i naprawdę sobie chwalę.
Siczku / 188.146.132.* / 2018-07-17 10:43
Pracowalem rok. Ogolnie tez ok, hajs w terminie a na obrobce w miare luz. Tylko te 12 i ta nuda mnie dobijaly, ale ogolnie tez polecam, szczegolnie na start i dla osob z jastrzebie zdroju
Pl93 / 90.180.204.* / 2017-10-27 17:10
No nie wiem czy pracodawca , jezeli jestes przez agenture to raczej pracownik koordynator tej placowki a nie pracodawcs
poziomka53 / 90.178.176.* / 2017-07-22 14:29
Polacy w Czechach....Polacy sa werbowani przez polskia agenture we Wroclawiu ktora ma poboczki po calej Polsce, ktore wspolpracuja z agentura w Czechach . Zaklady pracy podpisuja umowy z agenturami a nieinteresuje je ile agentury placa za prace Polaka. Werbuje sie przewaznie Polakow ktorzy pija alkohol. Po 2-3 miesiacach ich wyrzucaja za naduzywanie alkoholu i biora nowych. A gentury dostaja duzo forsy ze zalatwiaja prace Polaka. Falszuja przepracowace godziny pracy atd. Wiem to dokladnie bo nieraz pomagalam Polaka ktorzy wpadli w sidla agentury. jezeli chcecie pracowac w Czechcach to zalatwiajcie sobie prace w zakladzie pracy , nie przez agentury ktore przez caly czas kiedy pracujecie sciagaja wam procenta ktore niewidzicie na liscie pracy.Mieszkam w Czechach 41 lat a dobrze znam sytuacje Polakow ktozy tu pracowali albo pracuja.
Niedajcie sie wykorzystac przez agentury. Niepijcie tak ze potem niemozecie pracowac. Znam Polakow co pracuja juz tutaj lata i sa spokojni .Jezeli dobrze pracujecie napewno bedziecie spokojni. Wszedzie jest cos , nie ma idealnych szefow a kolegow w pracy. Zycze pomyslnego szukania pracy . Danuta
rafkarafka123 / 2017-05-25 17:17
Witam pracowałam w czechach w cikautxo ponad 3 miesiace tak sie rozchorowałam ze do tej pory nie moga lekarze mnie wyleczyc,a co do zarobkow to masakra oszustwo jak nic nie idzcie tam odradzam
dana dopieraøa / 82.100.0.* / 2012-02-20 20:22
pracuje i mieszkam w Czechach 5 rok mam własne mieszkanie pracę i szacunek nie spotkałam się z agresją czechów wręcz przeciwnie są świetnymi kumplami ściągnełam też swoje dzieci które pracują ze mną w firmie również nie narzekają to prawda że ciężko pracowałam na to co mam bariera językowa jest również niewielka czyli jednym słowem chcieć to móc pozdrawiam
ANIJA / 178.5.56.* / 2020-10-15 14:47
Witam,
Czy ktos slyszal o firmie manuvia.pl.?. Oni tezrekrutuja do pracy w Czechach.
Będę wdzięczna za każdą informację!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy