Forum Forum prawneKarne

Policja oskarża

Policja oskarża

Ulcia / 2007-12-14 01:06
Otrzymałam wniosek o ukaranie i wezwanie na sprawę.Przedstawiono mi art.77,art.75,art.65 KW.policja sądzi że dopuściłam się wylewania oleju jadalnego przez okno mojego mieszkania,przez co został oblany czyjś samochód,dowodem są osoby poszkodowane właściciele auta,którzy wskazali na moje okno bo był brudny parapet.Uciekł mi pies za kotem z mieszkania gdy otworzyłam drzwi,chcieli mi wypisać mandat na 100zł,odmówiłam pokazania dowodu bo,przestraszyłam się że mi jednak mandat wypiszą.Nie wiem co mnie czeka, w obecnej sytuacji nie stać mnie nawet na poradę prawną.Nigdy nie byłam karana,cieszę się u większości sąsiadów dobrą opinią.Czy sąd wymierzy mi wysoką karę,czy mam szansę zostać uniewinniona,bo w żadnym stopniu nie poczuwam się do winy.
Wyświetlaj:
iq / 84.10.78.* / 2007-12-14 13:52
jaką kare wymierzy sąd to nikt nie wie,może do 5tyś.Trzeba było pokazać dowód to odpadł by art.65.A odmówić przyjęcia mandatu możesz zawsze,wówczas kierowana jest sprawa do Sądu Grodzkiego.Wyrok (grzywne) możesz dostać zaocznie,należ wówczas się odwołać i przeprowadzona zostanie rozprawa gdzie możesz się ładnie ze wszystkiego wytłumaczyć,A jak to nie będe podpowiadać.
Ulcia / 2007-12-14 18:56
No to żeś mnie pocieszył,może jednak przesadzasz?A gdzie niska szkodliwość społeczna,przecież pies nikogo nie ugryzł.To mam niby dostać według Ciebie grzywnę wyższa niż niekiedy za spowodowanie wypadku?Uważam że chyba nie masz racji.
iq / 84.10.78.* / 2007-12-14 13:53
aha a jak ustalili twoje dane jak nie pokazałaś dowodu??
wdwweqfw / 84.10.78.* / 2007-12-18 17:55
żeby skierować wniosek to powinni cie wylegitymować,skąd znali np nazwisko panieńskie matki,twoją date urodzenia?może to twoja podobna do ciebie siotra była akurat w mieszkaniu.Czy mówiłaś im że ci ludzie ci ubliżali?jak zareagowali?przyprowadź świadków na sprawę.A czy policja wystawiła ci wezwanie na przesłuchanie?
przewodnick / 2007-12-14 12:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Troszkę nieskładnie to napisałaś. Nie rozumiem co ma pies i kot do oleju. Czy możesz napisać jeszcze raz ?
Ulcia / 2007-12-14 19:52
Jaką powinnam przyjąć linię obrony?Nigdy nie byłam karana ani nawet pouczona,jestem lubiana i mój pies również.Czy może powołać na świadków sąsiadów,którzy powiedzą że prowadzam psa na smyczy że jest łagodny itp.Nie stać mnie nawet na zapłacenie jakiejkolwiek grzywny.
Ulcia / 2007-12-14 19:10
Ktoś posądził mnie o oblanie samochodu olejem szkodę wycenił na 80 zł.Nie było mnie wtedy w domu,na co mam świadków,weszłam tylko na chwilę do mieszkania gdzie były pety i śmieci pod oknem,nikt u mnie nie pali,wychyliłam się przez okno i ci ludzie mnie zaatakowali obelgami,nie pozwolili mi się nawet wytłumaczyć,zadzwoniłam więc na policję gdzie otrzymałam inf.że policja już jedzie.Funkcjonariusz przyszedł do mnie do mieszkania przyprowadzając ze sobą poszkodowanego.Policjant chodził sobie po mieszkaniu żartował ze mną a po moim pytaniu,czy coś pan stwierdził,powiedział z uśmiechem nie..nie..Bezpodstawnie wskazali na moje okna mówiąc,... że to ja bo mam brudny parapet,to jest wielka bzdura i fałszywe oskarżenie.po jakimś czasie przyszli do mnie policjanci aby rozmawiać na ten temat,no i w tym czasie jak pukali do drzwi to dosłownie 3 minuty przed uciekł mi pies ale zaraz wrócił i siedział na wycieraczce,skłamali że na nich warczał.,no i resztę znacie.Więc jaka jest wasza opinia,nie mam szans?Sąd mi nie uwierzy?

Najnowsze wpisy