Forum Forum ubezpieczeńNa życie

polisa z ubezpieczeniem zdrowotnym

polisa z ubezpieczeniem zdrowotnym

mobi997 / 2011-10-21 11:40
Pracuję na umowę o dzieło, nie mogę w związku z tym korzystać z darmowej służby zdrowia, idzie teraz okres wzmożonych zachorowań, przeziębień, a ja jestem osobą bardzo chorowitą, do tej pory byłem ubezpieczony w PUP, ale odkąd pracuję mogę do lekarzy chodzić tylko prywatnie :/ dlatego zastanawiam się nad wykupieniem polisy, która będzie posiadała ubezpieczenie zdrowotne, umożliwiające korzystanie z darmowego NFZ, czy możecie mi podpowiedzieć jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe z taką polisą?
Wyświetlaj:
baciorka93 / 2011-10-21 11:54 / -
sprawdz oferte aviva, oni maja tam roznego rodzaju oferty ubezpieczeniowe
wiwan / 2011-10-21 12:14
Ani AVIVA, ani ŻADNE inne komercyjne ubezpieczenie NIE daje możliwości 'korzystania z darmowego NFZ'.
Daje albo możliwość korzystania z wyznaczonych placówek, lekarzy które/którzy owszem jednocześnie mają czasem kontrakt z NFZ. Albo wypłaca pieniądze za pobyt w szpitalu, ale nie umożliwia pobytu w dowolnym szpitalu, tylko znów w takim, który ma umowę z towarzystwem. I żadne nie daje możliwości refundacji leków w postaci zniżkowych/bezpłatnych recept.

Więc każde takie ubezpieczenie będzie 'prywatne' w sensie o jakim pisze "mobi999"
Jeśli więc chce korzystać z NFZ to musi ubezpieczyć się w NFZ dobrowolnie. Co oczywiście jest drogie- obecnie-październik, listopad i grudzień 2011 r. wynosi miesięcznie nie mniej, niż 323, 41 zł.
I uciążliwe- terminy i przelewy do ZUS.

Dużo praktyczniej byłoby może dzieło przekształcić w zlecenie- jeśli charakter wykonywanych czynności na to pozwala.
ginnn / 2011-10-21 12:38
to jest niesamowite, że NFZ tyle sobie każe płacić!!! i jeszcze w dodatku jest to tak niewygodne! a co z emerytami? oni też muszą to opłacać?
wiwan / 2011-10-21 20:05
Nie. Emerytura podlega przecież składce zdrowotnej = emeryt jest ubezpieczony zdrowotnie = korzysta z NFZ.

No sporo to dobrowolne, wyższe nawet niż z DG.

Najnowsze wpisy