Forum Polityka, aktualnościKraj

Politycy życzą sobie odejścia od polityki

Politycy życzą sobie odejścia od polityki

Money.pl / 2010-12-24 10:05
Komentarze do wiadomości: Politycy życzą sobie odejścia od polityki.
Wyświetlaj:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2010-12-24 10:29
Ja też wam wszystkim życze odejścia od politki. Na zawsze.
myślcie / 83.22.125.* / 2010-12-24 10:05
U Arystotelesa polityka rozumiana jest jako rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne.
Definicja prosta i zrozumiała .
Zatem polityk powinien realizować taki cel .

Zapoczątkowane w czasach nowożytnych procesy demokratyzacji sprzyjały obiektywizacji poglądów na genezę i społeczną rolę polityki i polityków. Wyrazem tego współczesna definicja zakładająca, że polityka to uzgadnianie zachowań współzależnych społeczeństw o sprzecznych interesach. Jej szersza wykładnia wyjaśnia, iż polityka to działalność polegająca na przezwyciężaniu sprzeczności interesów i uzgadnianiu zachowań współzależnych grup społecznych i wewnątrz nich za pomocą perswazji, manipulacji, przymusu i przemocy, kontestacji, negocjacji i kompromisów, służąca kształtowaniu i ochronie ładu społecznego korzystnego dla tych grup stosownie do siły ich ekonomicznej pozycji i politycznych wpływów. Realia dziejów ludzkości i współczesności dowodzą, że polityki korzystnej dla wszystkich po równo zazwyczaj nie ma .

Jakoś wolę , tę pierwszą definicję i chyba nie tylko ja .
( definicje z Wikipedii )
myślcie / 83.22.125.* / 2010-12-24 10:19
.......... dla ułatwienia najobrzydliwszy fragment :
za pomocą perswazji,
manipulacji, przymusu i przemocy, kontestacji, negocjacji i kompromisów, służąca kształtowaniu i
ochronie ładu społecznego korzystnego dla tych grup stosownie do siły ich ekonomicznej pozycji i
politycznych wpływów

...MANIPULACJI , PRZYMUSU i PRZEMOCY . .... !!!

Jakie w Polsce to grupy ?
Myślę , że pisać nie trzeba .

Najnowsze wpisy