Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska liderem regionu. Nawet w recesji

Polska liderem regionu. Nawet w recesji

Money.pl / 2009-05-05 07:58
Komentarze do wiadomości: Polska liderem regionu. Nawet w recesji.
Wyświetlaj:
nilojm / 83.26.120.* / 2011-04-08 23:22
to nie PRL gdzie oprócz "KACYKÓW" nikt nie miał głosu- teraz demokracja i każdy może zabrać głos
to nie PRL i święto 1 maja,gdzie była obecność obowiązkowa i listy obecności- to kolejny dzień żąłoby NIE w JEDNYM MIEJSCU,ale SOLIDARNOŚĆ ŻAŁOBY z przyjacółmi -demokracja pozwala, na to,że każdy spędza ŻAŁOBĘ jak chce i z KIM CHCE... WYNIKI WYBORÓW (zachować i sprawdzić) : PIS-43%,PO-27%,SLD-6%,PSL-4%,PNJ-1%,nie pójdzie-19% - UPARTYJNIONY PRZEZ PO? -wszyscy z posłowie z PO mówili ,że podpisze-czy partyjny namiestnik?- chociaż mógł posłuchać 3/4 przeciwnego społeczeństwa i odesłać ustawę do trybunału ,aby zachować twarz? - ustawa NIEKONSTYTUCYJNA-DOŚĆ KŁAMSTW?-prezydent -prezydentem tylko (NIE)rządu: PO,PSL -nie słuchał ponad 10 ml. ludzi ,którzy na niego nie głosowalioraz opini mądrych ludzi - 3/4 społeczeństwa domaga się ujawnienia przez prezydenta RZEKOMYCH opini o OFE? - jedyne GODNE rozwiązanie to POMNIK,jeżeli nie KRZYŻ - czy tak samo jak: UMORZENIE wątku zamachu KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ (protest 119 naukowców w Poznaniu AKO -" "stawia pod wielkim znakiem zapytania zarówno ich profesjonalizm, jak i determinację w dochodzeniu do prawdy". - Wyrażamy sprzeciw wobec takiego postępowania i oczekujemy od niezależnej prokuratury respektowania wysokich standardów badawczych, kultury prawnej i nieuczestniczenia w doraźnych rozgrywkach politycznych" ) - rozpatrywano aferę hazardowa? przez prokuraturę? -następne cuda -wg.Tuska: AFERA BYŁA,ale DWA TRUPY AFERY HAZARDOWEJ UTOPIONE W ROSOLE wypadły z szafy i PRZEMÓWIŁY- jesteśmy niewinni-kompromitacja prokuratury?-społeczeństwo domaga się upoblicznienia wszystkich dokumentów z prokuratury o AFERZE HAZARDOWEJ-dziennikarze powinni się domagać ujawnienia wszystkich materiałów .Następny cud-Tusk,który zauważył ZBYT PÓŻNO,że jego i prezydenta" przyjaciele Rosji" po raz drugi "WYKIWALI ICH w sprawie katasrofy Smoleńskiej"-poszedł następny sygnał w ŚWIAT "opluwający" POLSKĘ,że to nie Rosja,ale POLSKA opóżnia dostarczanie dokumentów-tym samym UNIEMOŻLIWIA dochodzenie-czy to normalne??? - Panie premierze z całym szacunkiem ale to pan i pana partia przy pomocy pseudo-mediów prowadzicie właśnie do skłócania Polaków i rozbicia państwa na dzielnice, żeby było słabe. Trudno zgadnąć jaki cel panu przyświeca, czy jest to tylko wynik wyznawanej przez pana ideologii neoliberalizmu po polsku , czy coś jeszcze. Postawa pana Kaczyńskiego jest tu jak najbardziej na miejscu, to dobrze , że hamuje wasze zapędy, bo wy sami nie macie żadnego umiaru i opamiętania. Wam trzeba koniecznie władzę odebrać raz na zawsze .Najważniejsze dla Polski jest żeby was przy władzy nie było. Tylko KACVZYŃSKI i jego wyborcy mogą to ZAPEWNIĆ. Kuc :"prezydent popisał się niewiedzą...,państwo polskie trzeba ujarzmić...,w spisie narodowym wpisałem ślązak...,Kalisz staje się zaprzeczeniem wiedzy...,chce wydzielenia narodowości Ślązaków,a oni sami zdecydują czy chcą być POLAKAMI czy NIEMCAMI -czy dąży do kolejnego rozbioru POLSKI? -wtyka pseudo-mediów,PJN poza sejmem-zdrajcy wyborców PIS,kłamcy,hipokryci,cynicy,złodzieje-TO PJN ZNIKNIE ZE SCENY POLITYCZNEJ -jak samoobrona i LPR - mówią,piszą,plotkują, dyskutują nie tylko w mediach: TOTALNA NAGONKA na Kaczyńskiego i około 9 MILIONÓW wyborców PIS-u trwa prawie we wszystkich mediach.10 kwietnia sie zbliza,Polska sie odradza.Tchorze i zdrajcy trzesa POrtkami!!!! POmyslec,ile jeszcze badziewia i klamstw uslyszyszą od PObolszewi,pseudo-mediów,Sld,Pnj,Psl? oraz ich kłakierów?teraz zapomnieli o:OFE,(NIE)rządzie,bublach i braku ustaw, NAJWIĘKSZEJ i NIESPOTYKANEJ dotąd drożyżnie,braku możliwości leczenia,postępującym ubustwie 90% POLAKÓW Dubienieckim,...,a MANIPULUJĄ NARODOWOŚCIĄ "Ślązak"(takiej nie ma) i UŻYWAJĄ jej do WALKI z KACZYŃSKIM i PIS- ludzie dyskutują -czy postradali rozum?-co z etyką pseudo-dziennikarzy,posłów,ludzi zapraszanych do mediów,...? -choć większość mówi,że nie przeczytała 116 stron "Raportu o stanie państwa" ,bo dla nich za OBSZERNY -zatem WYRAŻA o nim JEDYNIE PLOTKI,więc NIC dziwnego, że NIC Z NIEGO NIE ROZUMIEJĄ ,a paranoją? jest podanie KACZYŃSKIEGO do prokuratury-POLACY tej manipulacji i GŁUPOTY POligłupów? nie KUPIĄ. czy Blida popełniła samobójstwo,aby nie sypać KOLESI?- WYNIKI WYBORÓW (zachować i sprawdzić) : PIS-43%,PO-27%,SLD-6%,PSL-4%,PNJ-1%,nie pójdzie-19% - czy PObolszewia i PSL będą przynosić narkotyki do sejmu?- Jeden senator UCZCIWY w całej Pobolszewi? odszedł z parti PO ponieważ uważa,że ZMIANY W OFE są NIEKORZYSTNE dla POLAKÓW. -jeżeli prezydent jest prezydentem wszystkich POLAKÓW to powinien skierować ustawę do trybunału bo tak chce 4/5 społeczeństwa ,nie powinien jej podpisać-bo jeżeli okaże się w przyszłości w trybunale ,że ustawa jest niezgodna z konstytucją- to będzie POWAŻNA WPADKA PREZYDENTA i nie będzie mógł się zasłaniać EKSPERTYZAMI ludzmi wiernych PO przed czym ostrzegało wielu NIEZALEZNYCH doskonałych prawników,profesorów , konstytucjonalistów,... -czy za zadłużani
ŁowcaGwiazD / 89.77.74.* / 2009-05-10 23:29
Św.Matusz na dobranoc... dla polityków tym bardziej :-)

Powściągliwość w sądzeniu. Obłuda1

7
1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały2.
ludwiczek / 2009-05-09 13:17
Od 3 lat mieszkam w Irlandii i od tego czasu widzę różnicę w egzystencji.Polska to kraj cinkciarzy i korupcji.Moim zdaniem porównywanie gospodarki naszego kraju do grona państw regionu są nie na miejscu.W Polsce niestety wiecznie był kryzys.Mogę porównać samego siebie do przeciętnego Kowalskiego w kraju,nigdy niestety nie będzie mógł doświadczyć takiego luksusu -bytu ,jaki mam tutaj.Mieszkam tu z żoną i 3 dzieci,za pracę 5 dni w tygodniu zarabiam 800euro netto(tygodniowo)+żona otrzymuje zasiłek rodzinny w wysokości 620 euro miesięcznie.W Polsce zarabiałem 1000 euro miesięcznie+zasiłek rodzinny 80 zł.miesięcznie.Dodam że należałem do grona najlepiej zarabiających w moim fachu,może mógłbym zarabiać jeszcze więcej ale nigdy nie zdołałem posunąć się do tego aby okradać własnego pracodawcę,lub kombinować.Tu żyję mi się dużo lepiej i bez stresu.Na koniec nie powinienem zapomnieć dodać że lokum w którym mieszkam także opłaca mój pracodawca.Czy wrócę kiedyś do kraju?Tu nasuwa się pytanie.POZDRAWIAM.
ŁowcaGwiazD / 89.77.74.* / 2009-05-10 23:15
A ILE EURO KOSZTUJE PIWO W BARZE? A LITR BENZYNY, A CHLEB?
iLE PŁACIŁBYŚ ZA MIESZKANIE?
kaczordonald / 86.140.26.* / 2009-05-10 12:27
A do tego o twoich zarobkach z Polski na dzien dzisiejszy polowa pracujacych w kraju moze tylko pomarzyc.
Ona24 / 217.98.20.* / 2009-05-08 21:22
A ja wam powiem wprost.... Jest jak jest i żaden szary Polak tego nie zmieni. Mam 24 lata... Nie udało mi się pójść na studia bo... Proste... Nie było monet... Nie udało mi się jeszcze nic co by mi mogło dać zabezpieczenie na lata mimo iż prawie 2 lata prowadzę własną działalność... Prowadzę bo... ? Bo nikt nie zapłacił mi za wiedzę tyle bym mogła z tego żyć... A umiem coś bo... Bo chciałam się nauczyć mimo przeciwności losu. Kupiłam książki i uczyłam się sama. Dziś budzę szacunek wśród ludzi z którymi pracuję bo.... Bo pracuję na równi z nimi o lepsze jutro a nie rozważam co by było gdyby. Polakom od czasów bardzo dawnych, gdy jeszcze były wioski, łąki i lenno... żyło się ciężko. Gadaniem drodzy rozmówcy nic nie zmienicie. Weźcie się za robotę fizyczną lub umysłową w zależności od predyspozycji i zmieniajcie ten świat zaczynając od siebie bo głupoty piszecie takie, że aż żal na Was patrzeć.
sly1 / 193.138.243.* / 2009-05-09 06:44
masz racje, o kryzysie mowia albo media albo ludzie ktorym nic sie nie chce, podwincie rekawy a o kryzysie zapomnimy, polacy potrafia tylko narzekac, surowce sa znacznie tansze i tez jest zle...
Economis / 89.231.223.* / 2009-05-08 18:28
W Polsce kryzysu nie ma tylko padają firmy i zwalnia się pracowników ale rząd dalej utrzymuje że to nie kryzys, wcale nie trzeba być filozofem aby to skomentowac.
sly1 / 193.138.243.* / 2009-05-09 06:41
tak naprawde kryzys jest u nas niewielki, a zwolnienia i zamkniecia byly zaplanowane wczesniej, teraz jest okazja zeby wcielic to w zycie bez protestów, idzcie sobie do makretów, tam nadal wynoszone sa cale kosze, prowadze dzialalnosc i widze co sie dzieje....
Ekomis / 89.228.86.* / 2009-05-05 18:39
kraj rzadzacy przez pajacow i cieniasow, majacych 95% mediow za soba SPADA W NIEBYT POLITYCZNY I GOSPODARCZY JAK PO ROWNI POCHYLEJ !
sly1 / 193.138.243.* / 2009-05-09 06:50
o politykach nawet nie chce mi sie pisac, banda kretynow, zamiast wspierac sie w sejmie tylko walka i klotnia, kiedy bedzie normalnie, smieszy mnie zachowanie pis, moze panowie wezmiecie sie do roboty a nie tylko krytykujecie? ale stolka trzeba pilnowac, jestem bezpartyjny tak wiec nie pisze w intencji jakies partii, mamy euro i co? czekamy jak zwykle na ostatnia chwile, a moglibysmy wykorzystac okazje i kryzysu nie byloby, przypominacie mi czasami krwiopijcow z pzpn, kryzys a ci podnosza sobie pensje, paranoja, a co ciekawe stolkow pilnuja ciagle ci sami, na dodatek mieszaja w pilce, powystrzelac ich.....
andowc / 83.30.103.* / 2009-05-05 14:22
Liderem to był polski chodziarz,- KORZENIOWSKI ROBERT MAREK.
Rząd powinien się od Niego "uczyć" chodzenia, (Rząd "chodzi" po "omacku",- jak ślepy prowadzi głuchego).

http://www.pkol.pl/pl/pages/display/13939
marcik / 213.190.142.* / 2009-05-05 17:53
Wole Irlandie w recesji (gdzie bezrobotne wychodzi ponad 1000euro miesiecznie) niz rozwijajaca sie Polske (gdzie na te 1000euro miesiecznie trzeba ciezko robic caly miesiac)
doktur. / 80.144.0.* / 2009-05-05 14:20
Napewno jestesmy liderem w manipulowaniu i falszowaniu statystyk ,a rowniez dyletanctwie ekonomiczno-finansowym.
gośc / 89.171.79.* / 2009-05-11 18:01
Przykładem takiej głupoty meże byc podatek belki
xklek / 195.140.236.* / 2009-05-05 11:57
Chce wam się komentować p******* Rostkowskiego???

Przecież on powinien liczyć ziarenka piasku na pustyni.
Jak się pomyli to i tak nie ma znaczenia.

Pomylił się : ze wzrostu 5% zrobił mu sie spadek 1,7 % czyli pomylił się o +/-7%???? To jest prognoza 7% w dynamice PKB to jakby ktoś miał wątpliwości czy sprzeda FIATA 126p za 1000 lub 10000.

To nie błąd to kompromitacja.
Do kamieniołomów z takimi wróżbitami.
Andre7 / 2009-05-05 18:30 / Tysiącznik na forum
nie jemu tylko KE
lolek000 / 2009-05-05 13:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Rostowski: magister od spraw zbytecznych.
WKURZ / 87.96.97.* / 2009-05-05 11:35
tytul powinien brzmic "POLSKA LIDEREM REGIONU W RECESJI
Cspostrzegawczy / 2009-05-05 11:29 / Tysiącznik na forum
Bezrobocie - najwiekszy wzrost w Unii, ale PKB całakiem niezłe - tylko w czym nierzymy to PKB ? (w złotych !!!!)
Przecież jak policzymy ile spadła warość złotego to mamy najwiekszy spadek PKB w historii.
Porównajmy dochód narodowy krajów podawany USD na głowę to obecnie spadliśmy na dalekie miejsce nawet za nawet Łotwą.
zastanowcie sie troche ! / 85.222.86.* / 2009-05-05 11:51
Jakos jestes malo spostrzegawczy;Polska NIE ma najwiekszego w Unii bezrobocia.
Skad sie bierze ta martrologia,to lubowanie sie stratami i zlymi prognozami??
Dlaczego nikt z Was nie powie"; P..... sie ,Komisjo Europejska z eswoimi prognozami.Polak potrafi i jeszzce bedziecie przepraszac.To samo nastepny nizej.
Zamiast sie cieszyc z wypowiedzi Rostowskiego,a przeceiz minister Polski wie chyba lepiej niz Bruksela,w jakim jest miejscu,wypisuje zlosliwosci.
Cspostrzegawczy / 2009-05-05 12:43 / Tysiącznik na forum
bezrobocie w Polsce jest jeszcze na średnim unijnym poziomie, ale mnie chodziło o raptowny WZROST od początku roku.
Cspostrzegawczy / 2009-05-05 12:53 / Tysiącznik na forum
Informacja powyzej za RZ:
"Według analiz Eurofound w pierwszym kwartale polskie firmy ogłosiły, że zwolnią blisko 39 tysięcy pracowników. Uwzględniając tych, którzy mają szansę na pracę, zniknie 25 tysięcy etatów. Jest to najgorszy rezultat w UE. "
załączam link:
http://www.rp.pl/artykul/2,300703_Recesja_w_Unii_coraz_glebsza__polskie_firmy_tna_etaty.html
janiszek72 / 85.222.86.* / 2009-05-05 12:28
To nie są złośliwości tylko fakty. Jeżeli Minister Finansów na początku popełnia falstart stwierdzając, że Polska jest samotną wyspą, której nie zatopi rozlewający się kryzys i prognozuje optymistycznie niebotyczny wzrost PKB, to wybacz, ale gościu oderwał się zbytnio od otaczającego go rzeczywistego świata i cały czas wierzy w cuda Słońca Peru. Same mocne fundamenty naszej gospodarki nie pomogą sprzedać wyprodukowanych przez nas produktów, których adresat nie może nabyć. I to jest cała filozofia makroekonomii. Takie sranie w banie to mogło ujść płazem za czasów Gierka, który i tak nie dał cukierka. Kochani miłośnicy i fani jaśnie panującego Słoneczka Peru, wyleczcie się z dumy i głupoty PR-u i zacznijcie obiektywnie postrzegać nadciągające nad Polskę czarne chmury. Nie chodzi mi o te serialowe "Czarne chmury", tylko o bryndzę, która szybkimi krokami zbliża się do kraju i niedługo zapuka do waszych pustych główek. Możecie dale palić koty i mówić na plucie w twarz, że pada deszcz, ale bida i u Was niedługo zapiszczy. A wtedy spory o procenty i o wyniki sondaży zejdą na dalszy plan. Platforma jest mistrzem imitowania zmian i mistrzem rozdawania naszych pieniędzy swoim kolesiom. I taka jest prawda i możecie sobie wymachiwać sztucznymi pisiorkami, dmuchać gumowe lale i co tam jeszcze chcecie, ale i tak prawdy o nieróbstwie i kompletnej impotencji waszych członków z PO nie zmienicie. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Pilsener / 2009-05-05 11:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A wcześniej chwalono się, ile to mamy PKB per capita w $ na głowę, co nie? Teraz jakoś nikt się nie chwali... Kluczowa jest siła nabywcza przeciętnej pensji i to powinien być najważniejszy wskaźnik, mam dość majstrowania przy koszykach inflacyjnych i żonglowania statystykami.
kaskader gieldowy / 83.17.81.* / 2009-05-05 10:40
znowu ludzi trzymajaw ciemnocie,na gpw tez mialo nie byc kryzysu a indeksy spadły o 2tys punktów
janiszek72 / 85.222.86.* / 2009-05-05 10:25
Jedyne co Panu Rostowskiemu wyszło w życiu, to włosy. Chłopak nie podłączył się do realu panującego w Polsce i śni na jawie. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
malpka.afrykanska / 83.4.102.* / 2009-05-05 10:17
hej Jestem studentka i pisze właśnie prace magisterska. Nie będę ukrywać przydałaby mi się Wasza opinia na temat przedsiębiorczości akademickiej.
Jak macie dosłownie 2 minutki to wypełnijcie ankiete, która znajduje się na stronie www.mlodyprzedsiebiorca.pl
lub tutaj bezpośredni link:
http://mlodyprzedsiebiorca.pl/ankieta?task=fillPoll&pollID=2

Wielkie dzięki ;-)
Miguello / 217.172.227.* / 2009-05-05 10:16
Jak jakiś czas temu podałem ze PKB w PL skurczy się o ok 1,6%, a bezrobocie sięgnie 14-16% na koniec roku, to mi zarzucano ze jestem pisuarem. Jest na forum jeszcze ten kolega ???
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy