Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska na kopertach zbudowana

Polska na kopertach zbudowana

Naiwny / .* / 2005-01-28 17:30
Komentarze do wiadomości: Polska na kopertach zbudowana.
Wyświetlaj:
Darek / .* / 2005-02-06 12:27
Jeśli ktos "bierze" to z tego nie zrezygnuje bo mu szkoda. A Ci co moga to zrobić przymykaja na sprawe oczy bo widać tak im jest na rekę. Albo sami maja z tego korzyść, albo haka na "bioracego" czyli tworzą sie układy. To w Polsce jest "od zawsze". Zawsze liczyła sie prywata a nie interes publiczny i zadna nowa władza tego nie zmieni. Chce sie coś zmienić przed wyborami i zaraz po zwyciestwie zmienia sie zdanie.... :))
() / .* / 2005-02-06 18:54
Masz rację Darek. Nie jestem naiwny i nie będę na nikogo głosować, bo to nie ma sensu. Wszyscy wybrani do Parlamentu robią nas w konia, czyli robią dokładnie przeciwnie do swoich przedwyborczych obiecanek. To już nie jest demokracja, tylko jakaś oszustomania. Amen
Mak / .* / 2005-01-31 15:32
Recepta jest prosta . Nie dawać . Osobiście nigdy nikomu nie dałam i nie dam łapówki . Dawanie to jakby uspokajanie sumienia . Na pewno wielu z nas przyczyniło się do brania... Biorą w szpitalach , szkołach , na uczelniach ( samochód za przyjęcie na studia- dla biorącego) , przed orzekaniem rent , urzednik bierze by przyspieszyć sprawę , chociaż powinien z urzędu .. , przed zdobyciem prawa jazdy , za zwolnienie z wojska , itd. itp.
pati / .* / 2005-01-31 15:15
chociaż zgadzam się, są urzędnicy administracyjni w moim urzędzie i mają przeszło 2,5 na rękę a p*****ą w stołki
pati / .* / 2005-01-31 15:14
jestem szarym referentem, który zarabia 900 zł, gdyby nie to że od 16 do 21 z************, nie zarobiłbym na utrzymanie siebie i rodziny, więc przepraszam ale ja tyram po 14-16 godzin dziennie a mam mniej niż 2 tysiące...
patriota / .* / 2005-01-31 10:43
jestem za upublicznieniem majatku urzędników i ich sprawdzaniem z dochodami, taki burmistrz Piaseczna pod Warszawą dawno by nim przestał już być, podobnie inni panujący tam urzędnicy. Jest to jeden z najbardziej skorumpowanych urzędów w Polsce. Zanim tam zacząłem mieszkać, wydawało mi sięto abstrakcą. Miałem kontakt z różnymi urzędami, ale takiego czegoś trudno szukać w Warszawie i okolicy, a nadal działa i prokuratura pomimo pism do niej skierowanych nie kiwnęła nawet palcem. Zbieg okoliczności....popieram panią Martę, tylko nikt takich ustaw nie zrobi bo to oznacza odcięcie gałęzi na któej sie siedzi, do tego trzeba rewolucji, pokojowo nic się nie zrobi, chyba że na zasadzie sabotażu.
Marta / .* / 2005-01-29 16:57
"W całym normalnym świecie urzędnicy państwowi są apolityczni , nie wolno im też nigdzie dorabiać. Ale nasi politycy potrzebują kupić każdego. W ustawie o służbie cywilnej "zapomniano "więc zakazać urzędnikom zarabiać na umowę zlecenie . Obrotny urzędnik może zarobić i 10 tys. miesięcznie , np. na szkoleniu... polityków. Zlecenia takie pochodzą głównie od PO i PiS . Rak jest już wyleczalny . a czy jest lekarstwo na korupcję ? Oczywiście. Hong Kong był w latach 60. i 70. najbardziej skorumpowanym regionem świata . Dzisiaj jest pod tym względem sterylny . A rozwiązania były proste : weryfikowanie dekaracji majątkowych wszelkich urzędników państwowych , publiczne ogłoszenia o inwestycjach , jawne przetargi na zamówienia publiczne , 5 - letnie kadencje prokuratorów i sędziów w danym sądzie , przepisy podatkowe wchodzą tam po 2 latach od ogłoszenia , a regulacje dotyczące biznesu - po 1,5 roku , aby wszyscy mogli się na nie przygotować . Ponadto każdy osądzony łapówkarz idzie bezwzględnie do więzienia na około 5 lat , traci cały majątek i dożywotnio możliwość pracy w instytucjach państwowych . Tymczasem efekt "mądrości " polskich jest taki , że nasz kraj po 5 latach walki z korupcją ma najgorsze wyniki spośród państw Europy Środkowo - Wschodniej i całej Unii , W rankingu światowym jesteśmy na 65. pozycji - na równi z plemiennymi krajami Afryki Środkowej . Smarowanie nie może więcej tuczyć . Łapownictwo trzeba zniszczyć , zanim ono zniszczy nas . " (cytat artykułu podpisanego przez " Jonasza " z poczytnego tygodnika .)
S.R. / .* / 2005-01-30 13:29
Do tego trzeba tylko dodać sytem wyborczy polegający na wyborze jednego polityka ( czy samorządowca ) z okręgu wyborczego , a zlikwidować obecny sytem opierający się na wyborze list partyjnych ułożonych przez partyjnych kacyków . W tej pierwsze sytuacji społeczeństwo wybierałoby swoich reprezentantów . W drugim systemie nawet najbardziej skorumpowany polityk może twić w układach bez końca . Społeczeństwo może tylko się wściekać , ale nie zamknie mu drogi do sejmu , przy sprytnie ułożonej liście wyborczej . W polskim wydaniu chodzi o t.zw. "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze ".Ten system mają wszystkie kraje G-7 . To właśnie dzięki niemu , powstała taka grupa .
Jan S. / .* / 2005-01-29 20:42
Pani Marto. Rzecz w tym, że taki stan rzeczy jaki mamy obecnie w Polsce najwidoczniej odpowiada naszym politykom i urzędnikom. Moim skromnym zdaniem jest to niczym innym, jak tylko zdradą interesów państwa Polskiego.Życzę wszystkim politykom dobrej woli, aby postarali się obalić tę korupcyjną zapaść.Miejmy nadzieję, że po wygranych wyborach PO i PIS zajmą się uczciwie tą sprawą.
silver / .* / 2005-01-29 22:00
To sie nazywa utrata zaufania do wlasnego panstwa. A wiec juz nie tylko do poszczegolnych instytucji, lecz do szeroko rozumianej calosci.A ranking Transparency International jest tu:http://csa.pl?ab
Naiwny / .* / 2005-01-28 17:30
Ryba od głowy się psuje. Podobno. W Krakowie zlikwidowano uczelnię niepaństwową. Władze uczelni i jej założyciel nigdy nie dowiedziały się dlaczego, za to w prasie obrzucano uczelnię błotem. Studenci byli zadowoleni. Były odpowiednie warunki do studiowania , koła naukowe, AZS i Samorząd. Były badania naukowe i publikacje i jakość studiów też była lepsza niż na UJ na takim samym kierunku. Dla studentów otwarto przychodnię zdrowie i akademik. Wydawało się nieetyczne dawanie kopert urzędnikom. Sąd też nie pomógł. Prezydent nie pomógł. Zabrakło kopert. I tylko tyle.
swierzak / .* / 2005-01-29 23:19
ale miło jest zapłacic zamiast 500, jedyne 50 złotych mandatu.. :)
Neonek / .* / 2005-01-31 14:11
Co ma piernik do wiatraka
bb / .* / 2005-01-31 14:52
to, że 50 złociszów idzie do kieszeni wypisującego a nie do budżetu...Neonku, to taka mała kopertóweczka..al eile ich na drogach

Najnowsze wpisy