Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska po przejściu ogromnych burz. Ile pieniędzy jest jeszcze w budżecie na walkę z żywiołem?

Polska po przejściu ogromnych burz. Ile pieniędzy jest jeszcze w budżecie na walkę z żywiołem?

Wyświetlaj:
Taxkiller / 194.99.49.* / 2015-07-21 07:45
Szlag mnie trafia, jak facet co mu zwiało dach za 30 tysiaków, jęczy bo się skąpił na ubezpieczenie za 400 PLN/rok. A teraz mamy mu jeszcze z naszych podatków dokładać.
kika 44 / 37.128.60.* / 2015-07-21 07:44
to nie ofiary smoleńska, żeby dostały pieniądze, dostaną grosze zaledwie.
Acontradanza / 31.61.136.* / 2015-07-21 07:34
Ileż tu specjalistów od ubezpieczeń! A czy macie Państwo pewność, że wszystkie zniszczone gospodarstwa i budynki nie były ubezpieczone? Nawet w takiej sytuacji najlepiej pluć jadem, pomimo, że nie ma się pojęcia, jak jest naprawdę - żałosne! Współczuję wszystkim, którzy tak wiele stracili, nikt kto nie przeżył czegoś takiego - nie zrozumie!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Boss12345 / 78.88.141.* / 2015-07-21 07:24
Chwila dlaczego państwo ma im pomagać nie ubezpieczyli to pod most nie byli przezorni bądźmy sprawiedliwi nie pomagamy ludziom umoczonym w kredyty we frankach to nie pomagamy ofiarom nawałnic przecież wzrost kursu to również zdarzenie losowe jak stwierdziły mądre głowy z rządu
darek1234567 / 87.206.79.* / 2015-07-21 07:37
Po części się z Tobą zgadzam. Mam kredyt w pln i nie życzę sobie aby z moich pieniędzy pomagać osobom, które zaciągnęły kredyt we frankach. Nie dlatego, że im zazdroszczę czy nie chcę, żeby ktoś miał łatwiej itp. Uważam, że jeżeli pomagać to wszystkim, a nie kolejny raz rozgraniczać. To samo ma się do pomocy poszkodowanym po przejściu burz nad Polską. Jeżeli kogoś stać na budowę domu za ok 500 tyś złotych to chyba stać go na ubezpieczenie tego domu? Zresztą takie ubezpieczenia powinny być obowiązkowe!
Wkurzony / 77.254.130.* / 2015-07-21 07:34
Taki co we frankach brał kredyt to chciał być cwany ale to jego wycwanili przecież dziecko wie że kurs walut zmienia się i pewnym jest to że będzie trzeba oddać dużo więcej niż miało być , A co do "pomocy rządu " w czasie takich nawałnic jak mamy w kraju tracisz wszystko co masz chłopie!!!!!!!! nie masz gdzie mieszkać rozumiesz ty myślisz że ubezpieczenie (jak się ubezpieczyłeś ) to ci wypłaci tyle kasy żebyś np. miał na nowy dom takiego wała tak kombinują żeby ci dać jak naj mniej bo przecież dzięki składką żyją Ubezpieczyciele !! Rząd od tego jest żeby pomagać ludziom którzy tracą cały dobytek !!!!! niech zabiorą kasę na Kler, kasę na ciapatych imigrantów, na nowe limuzyny dla siebie i już jest na pomoc ludziom proste jak Bzykanie !!! ps Kopacz "daje" 6 tysi dorażnej pomocy i pewnie na tym się rządowa pomoc skończy 6 tyś co za to kupisz ? jak mi jeden pazerny cwany "fachowiec za postawienie głupiego komina 7m z gotowych elementów krzykną 2 tyś kpina a za 6 tyś masz się oporządzić hmmm
nopiss / 31.61.140.* / 2015-07-21 08:34
Jestes zalosny. Panstwo nie jest firma ubezpieczeniowa dla obywateli, co nie chca zaplacic skladki za ubezpieczenie od szkod. Limuzyny, tablety, inne tego typu wydatki to kropelka w porownaniu z kwotami wyplacanymi za szkody spowodowane przez Matke-Nature. Pomoc dla imigrantow cie boli? Polacy tez otrzymuja taka pomoc w obcych krajach, jak rzad brytyjski chcial zmienic zasady wyplaty zasilkow, jakie podnioslo sie larum! Skoro wiec my zadamy pomocy dla siebie, sami musimy swiadczyc ja innym.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
skrajny / 46.205.50.* / 2015-07-21 07:16
Współczuję poszkodowanym i doceniam pracę strażaków ale po pierwszych akcjach to już nie strażacy a ci którzy twierdzą że należy ograniczyć przywileje straży powinni zająć się usuwaniem skutków nawałnic. Przecież to pomysłodawcy ograniczeń uważają że strażak 65 letni może łazić pop dachach, ściągać powalone drzewa i prowadzić inne działania. Tak łatwo podejmować decyzje w gabinetach. Tym politykierom powinna pomagać wierchuszka Solidarności dbająca jedynie o swe stanowiska a nie ludzi pracy.
kolczyk / 78.9.72.* / 2015-07-21 07:14
Jak zawierzają, oddają pieniądze, to do księdza, biskupa, a jak potrzebują realnej pomocy, to do urzędów państwowych ?
lufio / 46.238.115.* / 2015-07-21 07:12
naród chce zyc w kapitalizmie ale zachowac przywileje z komuny
dajcie dajcie bo nam sie nalezy
chcecie ameryke to sie ubezpieczcie tam tez nikt nie dostaje nic za darmo a ja za ubezpieczenie swojego domu place 120 zl rocznie wiec chyba to nie jest taki majatek zeby zalowac kilku zlotych a potem ryczej zeby panstwo dalo
ala22 / 92.51.117.* / 2015-07-21 06:54
a ja powiem to co cimoszewicz w 1997 roku. TRZEBA BYŁO SIĘ UBEZPIECZYĆ...
gościu / 37.152.19.* / 2015-07-21 06:39
Chciałbym pani ministrze przypomnieć że w Polsce ubezpieczenie budynków związanych z rolnictwem jest obowiązkowe. Za złamanie prawa (brak ubezpieczenia ) nie można nagradzać darowizną na odbudowę. Nikt pani ministry nie upoważnił do popierania łamiących prawo. Ponadto mamy ponoć kapitalizm i wolność czyli właściciele budynków nie związanych z rolnictwem mogli wg. własnej woli ubezpieczyć swoje mienie lub zdać sie na wolę Opatrzności (ich wybór ,ich małpy i ich cyrk)Czasy "słusznie minione"już nie obowiązują i Państwo nie może z podatków łożyć na odbudowę majątku ludzi którzy mają swoje mienie w "głębokim poważaniu" Jak dzisiaj wyglądają ci co za własne środki zadbali o swój majątek?.Pozdrawiam
Lok / 66.249.81.* / 2015-07-21 06:27
Zgadzam się z przedmówcami trzeba się ubezpieczać ponieważ taki mamy klimat
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Frankowicz / 78.88.243.* / 2015-07-21 06:23
chwila, chwila, chwila
Dlaczego moje podatki mają iść na pomoc !!!!!!! Wystarczyło się ubezpieczyć !!!!
inż.budowlaniec / 78.88.145.* / 2015-07-21 06:16
rozumiem tragedię ludzi i współczuję ale w połowie takich przypadków nie wypłaciłbym ani grosza .Ostatnio na Podlasiu zerwało dach na budynku-straszny lament a wójt już wyciągnął z kieszeni 6tyś .Nawet na filmie widać było ,że ten nieszczęsny dach nie był prawidłowo wykonany!-BRAK WIEŃCA do którego mocuje się przez kotwy w odpowiednim rozstawie murłaty.Wiaterek powiał i dach pofrunął.Ale w Polsce wszyscy się znają na wszystkim i najłatwiej wydaje się pieniądze z budżetu!!.Kogoś w takich przypadkach należy pociągnąć do odpowiedzialności i to surowej -zaczynając od projektu do wykonawcy i nadzoru -kropka!.Skończy się samowola -skoro ktoś napisał i narysował tak a nie inaczej -to bierze na siebie odpowiedzialność - jak pan ''Franek'' zrobił tak bo się lepiej zna -to zero kasy!!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy