Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska to kraj pesymistów. Choć najlepiej na świecie powiększa dobrobyt

Polska to kraj pesymistów. Choć najlepiej na świecie powiększa dobrobyt

Wyświetlaj:
edek niemiec / 80.226.24.* / 2015-05-28 07:54
Parę miesięcy temu BCG robił analizę rynku dla mojej Niemieckiej firmy. Najpierw przepytywali wszystkich jak to działa, bo co młodzi mogą wiedzieć o transporcie morskim chemikaliów, wzięli dane z ostatnich lat zebrane przez nas,matematyk zrobił korelację, ekspert "uzasadnił" i mamy analizę.Jak przepytywali "misiów" rządowych i około rzadowych,którzy ostatnio zlecili im kilka analiz to się dziwię, że nie jesteśmy w pierwszej dziesiątce.
qaduq / 89.77.163.* / 2015-05-28 07:47
To świetny materiał do czytania na początku dnia. Największy poziom optymizmu w Kolumbii i Meksyku. A nasi ciągle zwalczają konopie, to naród ponuraków nie docenia dobrobytu. Na haju świat pięknieje. W sprawach poziomu warto jednak porównywać dane MFW i Banku Światowego, niż optymistyczne SEDA. Zabrakło mi porównania PNB, gdyż tu zapewne kryje się rozziew miedzy wskaźnikami ekonomicznymi , a poziomem życia pracowników i robotników, którzy nie partycypują w zyskach obcego właścicielskiego kapitału. Przebojem jednak jest wyróżnienie Polski wśród krajów z dostępem do łóżek szpitalnych. To prawdziwa perełka, a zarazem ilustracja, jak mylące są tego typu porównania. Nie było tego raportu opublikować podczas sobotniej ciszy wyborczej?
Marooo / 91.226.50.* / 2015-05-28 07:14
Nie trzeba bylo dlugo czekac az pierwszy pesymista sie pojawi i od razu dwoch a pakiecie;) Gdyby ten artykul popojawil sie tydzien temu to jeszcze jak grzyby po deszczu pojaaili by sie sfrustrowani pisowcy mowiac ze artykul sponsorowany;)

Kocham nasz kraj, widze jak sie rozwija na naszych oczach i
jestem dumny ze moge byc tego czescia. Mamy tutaj cholernie duzo mozliwosci na miejscu i trzeba tylko poswiecic troche czasu zeby je dostrzec. Oczywiscie mozna isc na latwizne i wyjechac na zachod. To logiczne ze maja tam lepiej, ale ja wole rozwijac swoj kraj;) Nigdy nie wierzylem pesymistom ze bede klepal biede bo "tutaj sie nie da" "us Ci zniszczy" itp. Teraz wiem ze to byl tylko placz ludzi ktorzy bali sie wziac odpowiedzialnosc za swoje zycie i latwiej im bylo plakac i narzekac. Oni dalej klepia biede i narzekaja na takie artykuly ze sa przeklamane.

Nie sa przeklamane;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
waldi307 / 46.205.244.* / 2015-05-28 06:52
Ciekawe czyja to zasługa ?
Tylko determinacja Polaków "by żyło się lepiej" w pozytywnym tego zwrotu znaczenia, znoszenia i pokonywania trudów życia codziennego... Sami sobie to zawdzięczamy !!! mordy Wy moje !
Kareł / 185.26.180.* / 2015-05-28 06:49
Raczej najlepiej rozwijająca się byle-jakość i tandetyzacja życia ludzi w tej tzw demokracji-wolnorynkowej swawoli.W dłuższym czasie -rozwój niszczący życie i wszystko co piękne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
21 22 23 24 25 26
na koniec starsze

Najnowsze wpisy