Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Spotkanie bankowców i KNF bez konkretów

Pomoc dla frankowiczów. Spotkanie bankowców i KNF bez konkretów

Wyświetlaj:
OBSERWATORR / 77.253.122.* / 2015-08-31 14:27
Wydaje sie , iz polskie władze nie stać na juz na zmiane sposobu myslenia o Polakach. Władze zostały tak zdominowane przez otaczających ich lobbystów bankowych , że TYLKO ORZECZENIE TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI UNI w Luksemburgu , który oczekiwany jest w tym roku , przyniesie ROZSTRZYGAJĄCY FINAŁ SPRAWY i dotyczyć będzie także kredytów wypłacanych / w zł / W POLSCE
klient bankow zagranicznych / 83.21.117.* / 2015-08-31 14:10
On jest prezesem banków w Polsce!!!
Polskie banki już dawno temu sprzedał nijaki Lewandowski!!!
Loooooper / 31.61.131.* / 2015-02-13 22:55
Zlodzieje!!! Komunikat Bank Millen.... 12.02.2015 "Każda kolejna aktualizacja oprocentowania dokonana zostanie zgodnie z warunkami określonymi w umowie kredytowej i będzie uwzględniała właściwą stawkę LIBOR. Przy czym ze względu na brak podstaw prawnych do przyjęcia ujemnej wartości oprocentowania, nie może być ono niższe niż zero." Czyli mimo ze umowa mówi wyraźnie LIBOR+MARŻA to itak poniżej 0 nie zejdą!!!!! I ja się pytam gdzie są instytucje które maja chronić obywatela i stać na straży prawa!!!
mol2015 / 83.10.74.* / 2015-02-13 20:42
w mojej ocenie państwo (urzędnicy państwowi) popełnili błędy , do których nie chcą się teraz przyznać i dlatego jest taki opór przed udzieleniem pomocy prawnej frankowiczom . Czy państwo nie wiedziało , jak ten mechanizm działa , że to nie są waluty obce a jest tylko taki mechanizm ? A przecież lichwa nie powinna mieć miejsca w kraju cywilizowanym ?
mol 2015 / 83.10.74.* / 2015-02-13 20:10
KNF ma odpowiedzieć na pytanie , czy takie kredyty są zgodne z prawem ?
Czy kupując produkt powinniśmy ukończyć studia specjalistyczne by ocenić produkt ?
Jeżeli państwo umywa ręce od odpowiedzialności za dopuszczenie do funkcjonowania takiego produktu na polskim rynku to można się spodziewać niekorzystnego dla gospodarki zmniejszenia aktywności gospodarczej obywateli ?
w************ / 31.1.4.* / 2015-02-09 14:26
Niestety Pana Pietraszkiewicza i jego zpewnienia że rata kredytu nie przekroczy raty kredytu z 2014 roku. Właśnie przekroczyła o 200 zł i ratę ze stycznia też. Wypowiedzi ZBP,KNF,Rządu to wszystko kłamstwa. Jestem na wychowawczym bezpłatnym.................... i zastanawiam się nad upadłością konsumencką
kaziu49 / 178.37.116.* / 2015-02-09 11:38
ludzie to są drukowane pieniądze w złotówkach w sposób wirtualny bez pokrycia we frankach -zatem tych pieniędzy nie ma,niech sobie tam latają w niebie do u. śmierci. .należy anulować wszelkie kredyty a banki uznać za pralnie brudnych pieniędzy i solidnie ukarać.
Sylwia716 / 46.204.81.* / 2015-02-08 16:02
Millenium też nie uwzględnia ujemnego liboru. Oszuści!!! Nie ma wyjścia trzeba iść do sądu!!!!!
hhh1206 / 89.66.94.* / 2015-02-08 10:52
Złodzieje, oszukać 700 tys. zwykłych obywateli. Oszustwo. Umowy są niezgodne z prawem, tym się zajmijcie, a nie zwalania wszystkiego na kredytobiorcę. Jak idę do apteki, to ufam (bo nie znam się na lekach) , że farmaceuta doradzi mi dobry lek, który nie zaszkodzi mojemu zdorwiu - tak samo jest z bankami, od tego są, aby dbać o klienta, a nie oszukiwać i podsuwać LICHFĘ do podpisania.
donia834 / 178.43.206.* / 2015-02-08 07:53
Wściekłość mnie ogarnia! Dlaczego FRANKOWICZE mają być inaczej traktowani? Z całym szacunkiem, nie wiedzieli co robią biorąc kredyty we frankach? Ja 7 lat temu kupiłam akcje dwóch spółek giełdowych za uciułane przez rodziców pieniądze. Miałam zarobić. Zainwestowałam 70 tys.zł które dzisiaj są warte 1500 zł. Życia sobie nie odebrałam i nikt z rodziny, ale ciągle miewam koszmary i prześladują mnie wyrzuty - co ja zrobiłam!? Dla nas ta kwota jest ogromna. Ryzykowałam jak frankowicze - a kto mi pomógł? Nogi ucałuje jak znajdzie się ktoś nadzwyczajny, kto rozmnoży te parę złotych które mi zostały. Nie ma takiego bankowca! :(
mol 2015 / 83.10.74.* / 2015-02-13 20:37
zbierałem córce na mieszkanie i przyszła reforma Balcerowicza i moje(jej) pieniądze zostały
na oprocentowaniu starym a kredyty zaciągnięte w bankach oprocentowano zgodnie z inflacją
Czyim kosztem zatem Balcerowicz wykonał reformę pieniądza ?
na końcu nawet 0.5 l wódki nie mogłem kupić za te składane oszczędności na mieszkania
kfuoyre / 91.189.219.* / 2015-02-07 07:23
Drodzy państwo! Podaje podstawy prawne do podważenia calej umowy w sądzie: Niezgodność z art.69 prawa bankowego, art.353(1) Kodeksu cywilnego, Dz.U. z 2007r. nr 171 poz.1206 art.6 przeciwdziałania nieuczciwym praktykom. Zakazane klauzule nr 3178 i 3179 UOKIK z rejestru zakazanych klauzul, które działają ex lege: od samego poczatku z mocy prawa z datą wsteczna. Ktokolwiek ma te klauzule o indeksacji w umowie nawet wczesniej podpisanej moze dochodzić roszczeń i żaden sąd czy inny organ nie musi tego stwierdzać. Przeliczamy złotówki z początku umowy na franki po średnim kursie NBP i wychodi o ile bank nas oszukal. Potem te kwotę wrzucamy do kalkulatora kredytowego i wyliczamy ile idsetek bank bezprawnie pobieral od tego zawyzonego kapitału przez caly czas umowy. Liczymy też ile nadplacilismy spłacając po zawyżonym kursie banku plus odsetki. Obalając całą umowę obowiązuje nas tylko kwota wyjsciowa w zlotych plus marża plus libor. Nie ma przeliczania na franki.Zgodnie z art. 96 ust.1 pkt.3 ustawy o kosztach sądowych zwolnienie z kosztów sądowych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mama 2 dzieci / 5.60.69.* / 2015-02-07 01:48
Jeszcze jedno nie chcemy pomocy finansowej od Państwa tylko chcemy aby w tym kraju przestrzegano prawa (nie dozwolone klauzule w umowach) i od tego jest Państwo i rząd aby bronił swoich obywateli a nie zysków obcych banków.
mama 2 dzieci / 5.60.69.* / 2015-02-07 01:23
Nie interesuje mnie przewalutowanie po aktualnym średnim kursie NBP. Panie Jakubiak gdzie pana propozycja przewalutowania z dnia podpisania umowy (to były PLN więc o jakim przewalutowaniu mowa).
Panie Jakubiak dojrzewają jabłka,gruszki i inne owoce. Do cholery te wszystkie umowy z bankami to jeden wielki przekręt. Kredyty udzielane w PLN do tego umowa wierzytelności też w PLN na te same kwoty.Żadnych dokumentów o ryzyku kursowym nie podpisywałam a zresztą nie muszę się na tym znać na prawie walutowym.
ave63 / 89.69.207.* / 2015-02-07 00:17
Nie wierzę w żadną pomoc dla nas "frankowiczów". Te "spotkania i konsultacje to mydlenie nam oczu. Spłacam kredyt od 11 lat i mam wiecej do spłacenia niż wzielam. Spłacę bo dam radę, ale sprzedam wszystko, wezme wszystkie moje pieniądze jakie mam w bankach, zlikwiduje wszystkie inwestycje, koniec z konsumpcja w Polsce; zabieram się z tego kraju gdy się uwolnie od kredytu; oczywiście nie będę głosowała na lobby bankowe PO-PSL. Moja cierpliwość do Polski się skończyła.
mmhg09 / 178.235.221.* / 2015-02-07 00:53
Wszyscy jedziemy na tym samym wózku - do spłaty mamy więcej kapitału niż zaciągnęliśmy we PLN - absurd! (wszystko przez indeksacje i zakazane klauzule). Ale organizujemy się - dołączajcie do pozwów zbiorowych.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy