Forum Forum prawneBudowlane

pomocy budowa domu przed ślubem

pomocy budowa domu przed ślubem

julka18 / 2009-03-23 10:30
witam mam bardzo dziwna sytuację i sama się już w niej trochę pogubiłam więc chodzi o to że zamierzamy budować dom my tzn ja mój narzeczony i maja tez tam mieszkać rodzice. Chodzi o to że działka jest na mnie przepisana a co za tym idzie projekt tez jest na mnie . No i co dalej ? Narzeczony mógłby być inwestorem i to co by włozył w dom miałby na fakturach już byłam się pytać musze tylko zmienić warunki zabudowy , ale druga sprawa jakie inwestor ma potem prawa do tego domu?? Bo drugim inwestorem ma byc mój rodzic bo w zamian że będą z nami mieszkac daja nam jakąś sumę pieniędzy .I co mam teraz robić okazuje się że skoro działkę mam przepisaną przed slubem to dom nigdy nie będzie narzeczonego własnoscia . ??? To trochę niesprawiedliwe , a z drugiej strony jesli zrobiłabym go współwłaścicielem to w razie czego musiałabym go spłacić z z działki z mojej działki i chyba z tych pieniędzy co dostanę od rodziców też? co zrobic żeby ,,wilk był syty i owca cała?" słyszałam też o jakimś użeczeniu na czym to znowu polega ? z góry dziękuje za pomoc
Wyświetlaj:
Karolina_331 / 79.187.139.* / 2009-07-13 08:36
Jeżeli już zdecydujecie się na budowę domu, to chciałam polecić projekty firmy KB Projekt. Ładne, funkcjonalne i w miarę tanie w budowie. Zapraszam do katalogu gotowych projektów na stronie www.kbprojekt.pl Na pewno znajdziecie coś interesującego dla Was.
Pozdrawiam.
po / 93.105.86.* / 2009-03-25 09:46
Witam.Użyczając daną rzecz ,nieruchomośc trzeba być jej wlaścicielem.
Może lepiej jak rodzice chcą z Wami mieszkać niech inwestują ,a wkład w budowę (np.piętro budynku) zamienią na dożywocie-po zakończeniu inwestcji.Pozbędziecie się spadkodierców (odpukać) przy zachówku ,czego nie daje darowizna..Powodzenia.

Najnowsze wpisy