Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pomocy gubię się już w informacjach o perspektywach zysków w funduszach

Pomocy gubię się już w informacjach o perspektywach zysków w funduszach

spor / 83.8.91.* / 2008-01-12 17:10
Ze wszystkich stron napływają różne informacje na temat działań, które powinni podjąć klienci funduszy akcyjnych. Osobiście jestem posiadaczem funduszy PKO Nowa Europa i Akcyjnego. Na dzień dzisiejszy jestem w plecy w stosunku do kwoty wpłaty na 10000 tys.
Chciałbym otrzymać rzeczową poradę, co mam ,Waszym zdaniem,w takiej sytuacji robić - czy pozostać dalej w rzeczonych funduszach (terminowość ulokowania może wynieść 5 lat, z czego już 1,5 roku mam jednostki uczestnictwa z dokupieniem w sierpniu 2007) czy też dywersyfikować, czy też w końcu wypłacic to co jest i założyc lokatę w celu odrobienia STRAT
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-01-13 02:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A plan inwestycyjny co zakładał? 100% portfela w akcjach? W jeden fundusz? Na początek koniecznie zdywersyfikować.
Gumis77 / 83.5.252.* / 2008-01-12 19:03
Ja wycofałam srodki z TFI w czwartek maiłem podobną stratę ale nie będę ryzykował większej!. Jak patrzę dzisiaj na notowania giełdowe z Ameryki to chyba podjołem słuszną decyzję. Pamiętaj ty decydujesz jaką możesz ponieść max. stratę! Decyzja należy do ciebie!
klubbe25 / 77.253.240.* / 2008-01-12 18:38
Lokata nie odrobi Twoich strat. Ona tylko spowoduje, że przy takiej inflacji jaką mamy
będziesz na zero. Fundusze akcyjne mogą spowodować spore straty jak i zyski.

czyli twoje rozumowanei nei dawac na lokate bo inflacja zezre

jakbym sluchał dziecki 2+ 2 jabłka =grucha

to lepiej miec 500 zł na lokacie wiecej czy lepiej ich nie miec
miki3d / 2008-01-13 19:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy Ty na prawdę masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, czy tyko sobie jaja robisz?
miki3d / 2008-01-12 17:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Lokata nie odrobi Twoich strat. Ona tylko spowoduje, że przy takiej inflacji jaką mamy będziesz na zero. Fundusze akcyjne mogą spowodować spore straty jak i zyski.

Jeśli masz mocne nerwy, trzymaj wszystko dalej. Jeśli nie, skonwertuj się do funduszu pieniężnego na pół roku (całością lub np. połową). Broń Boże nie wypłacaj kasy. Zapłaciłeś już wysoką prowizję za wejście w fundusz akcyjny, więc szoda jej tracić. Prawdopodobnie (tak jest w większości TFI) jeśli najpierw się skonwertujesz do bezopiecznego funduszu, a potem bedziesz wracał do funduszu akcyjnego to drugi raz prowizja nie będzie pobierana.

Kolejne pytanie o moment wyjścia. Obstawiam połowę lub koniec przyszłego tygodnia. Wtedy może nastąpić chwilowa korekta wzrostowa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy