Forum Forum inwestycyjneFundusze

jaki fundusz pieniężny na dzień dzisiejszy polecacie

jaki fundusz pieniężny na dzień dzisiejszy polecacie

spor / 83.8.91.* / 2008-01-12 18:41
jaki fundusz pieniężny na dzień dzisiejszy polecacie
Wyświetlaj:
mati_017 / 2008-01-17 16:47
Ja bym polecił konto oszczędnościowe w BZWBK lepiej zarabia niż f. rynku pieniężnego
Pilsener / 2008-01-17 01:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Żaden. Sam najlepiej wybierzesz lokatę, pierwszy lepszy bank da Ci 4,5% bez blokowania środków, a popatrz na wyniki funduszy pieniężnych? Chyba, że to problem mieć konta w wielu bankach...
miki3d / 2008-01-17 11:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myslisz się Pilsener. Jeśli chcesz porównać lokatę z funduszem pienieżnym na podstawie wyników np. za ostatnie 12 miesięcy to porównaj:
- wynik funduszu
- oprocentowanie 12miesięcznej lokaty tegoż banku z dnia 17.01.2007 czyli tej, która własnie wygasła.
Czy na pewno lokata jest lepsza?
Pilsener / 2008-01-17 14:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za ostatnie 3 miesiące np. AIG pieniężny miał około 5,12% (a nie wszystkie osiągają tak dobre wyniki), natomiast już do pół roku słyszę reklamy o lokatach o 6% albo i więcej (ktoś tu na forum podawał nawet 7%), a konto w mBanku jest 4,5% już dłużej niż 3 miesiące na pewno.
miki3d / 2008-01-17 23:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na jaki okres te 6 i 7%? Bo te reklamy, które widziałem mówią o okresie 2-letnim. Pamiętaj, że zerwanie lokaty jest równoznaczne z utratą odsetek lub ich części. Raczej fun dusze pieniężne należałoby porównywać z kontami oszczędnościowymi - mają podobną elastyczność i zyskowność.
Pilsener / 2008-01-17 23:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Faktycznie, jest to dobra alternatywa zwłaszcza dla osób, które nie mają dostępu do wysoko oprocentowanych kont i lokat - tym bardziej, że obligacje ostatnio trochę dostały w kość. A jak z płynnością? Pewnie trzeba czekać parę dni na umorzenie? I dziwi mnie, że niektóre nie pobierają opłaty za zarządzanie - czy to jakaś pułapka? Nigdy nie spekulowałem na pieniężnych ;)
miki3d / 2008-01-16 21:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
AIG polecam. Ale nie parasol (opłaty za wyjście)!
Krzesimira / 87.207.224.* / 2008-01-14 22:05
Cześć ! Co myślicie o funduszu Pionier Rynku Chińskiego?
weisse111 / 2008-01-18 10:50 / Bywalec forum
Witam.co do rynku Chinskiego - może być to całkiem opłacalna inwestycja w dłuższym okresie, gdyż jak wiadomo jest to aktualnie szybko i dobrze rozwiająca się gospodarka. Chociaż może na dzień dzisiejszy polecałbym coś z parasoli Uniona, Skarbca czy ING.
miki3d / 2008-01-16 21:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Że w sensie pieniężny?
Gorgia / 2008-01-14 18:54
witaj
myślę, że godny polecenia jest UniMaxZrównoważony .Przynajmniej jeżli chcesz zdywersyfikować ryzyko inwestycyjne przez dostęp do różnych funduszy z danej kategorii aktywów i jeżeli jesteś zainteresowany inwestycją w dłuższym horyzoncie czasowym, która pozwoliłaby wykorzystać potencjał rynku akcji oraz rynku papierów dłużnych
pozdrawiam
Idyll / 2008-01-14 21:49 / Bywalec forum
spor co prawda pyta się o funudsz pieniężny, ale uważam podobnie jak ty, że funudsz zrownoważony mógłby się okazać w obecnej sytuacji bardziej owocny. Spadki nie będą trwały nie wiadomo jak długo, wg mnie pierwszy kwartał pryszłego roku powinien przynieść jakieś wyklarowanie się sytuacji.
Co do funudszu pieniężnego, to chyba nie będę oryginalny jak również polecę coś z UI: np. UniKoronę Pieniężny, jest zarządzana przez świetnego doradcę, który od lat odnosi niezłe sukcesy.
W zakresie f. pieniężnych godne polecenia sa rownież KBC Gamma oraz Citi Płynnościowy oraz UniWIBID, ale tam potrzebne byłyby zdecydowanie większe środki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy