Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Posiadanie broni w USA. Dwuletni chłopiec zastrzelił swoją matkę

Posiadanie broni w USA. Dwuletni chłopiec zastrzelił swoją matkę

Wyświetlaj:
xm3 / 193.108.194.* / 2014-12-31 09:53
Jej wina jak nosi odbezpieczony pistolet w torebce.
mangusta / 89.65.163.* / 2014-12-31 09:34
Korwin by powiedział że wszystkiemu winny jest brak broni w ręku matki, bo gdyby ją miała mogłaby strzelić pierwsza i się obronić.
asdf164 / 213.222.200.* / 2014-12-31 10:10
żal komentować, ale ktoś musi:
Korwin co najwyżej by powiedział, że to wypadek, tak jak czasami giną policjanci przy czyszczeniu broni ale nikt nie próbuje rozbroić policji z tego powodu. Trzeba na wszystko trzeźwo spojrzeć i np. porównać ilu kobietom udało się obronić przed gwałcicielem czy mordercą dzięki broni w torebce a ile kobiet zginęło przez wypadek - i wtedy można wyciągać jakieś wnioski i mówić czy dobrze, że miała broń czy nie dobrze. Na pewno mogła ją lepiej zabezpieczyć. Ja jakbym nosił paczkę żyletek w plecaku to nie pozwoliłbym w nim grzebać mojemu dziecko a co dopiero gdybym miał tam odbezpieczony pistolet. Mogła też np. jako pierwszy nabój włożyć ślepaka.

A, przypomniało mi się, był przypadek w USA jak dziecko rozjechało samochodem swoją matkę. Po prostu matka zostawiła je w samochodzie i poszła otwierać bramę, dzieciak w tym czasie zwolnił hamulec albo odpalił auto - nie pamiętam dokładnie - tak czy inaczej matka zginęła. Czy to znaczy że samochody są niebezpieczne i powinniśmy ich zakazać?
mangusta / 89.65.163.* / 2014-12-31 13:00
pytanie brzmi na ile matce niezbędny jest samochód a na ile broń w torebce:)
"Trzeba na wszystko trzeźwo spojrzeć i np. porównać ilu kobietom udało się obronić przed gwałcicielem czy mordercą dzięki broni w torebce a ile kobiet zginęło przez wypadek - i wtedy można wyciągać jakieś wnioski i mówić czy dobrze, że miała broń czy nie dobrze. Na pewno mogła ją lepiej zabezpieczyć."
Trzeba sobie zadać pytanie na ilu z tych ewentualnych kobiet równie dobrze mógłby pomóc paralizator lub gaz pieprzowy.
Stany przodują w rankingach zabójstw, kradzieży, napadów i rozbojów z bronią w ręku. Nie wspomnę o kilku/kilkunastu corocznych masakrach w szkołach i uniwersytetach. Porównaj sobie statystyki poszczególnych przestępstw ze stanów i jakiegokolwiek innego kraju zachodniego. A dla lepszego obrazu wybierz sobie statystyki stanowe, weź stan z zalegalizowanym dostępem do broni i ten z ograniczonym. Zgadnij gdzie jest większa przestępczość.
Pisząc o Korwinie miałem na myśli wszelką debiliadę nawołującą do wprowadzenia w kraju swobodnego dostępu do broni.

Najnowsze wpisy