Forum Forum nieruchomościOferty

pośrednictwo w sprzedaży

pośrednictwo w sprzedaży

skomentuj
robert44 / 89.76.110.* / 2012-01-18 11:13
Mam taki problem ! --dałem ogłoszenie o sprzedazy mieszkania --zgłosił sie do mnie pośrednik z jakiejs firmy od nieruchomości i stwierdził że ma potencjalnego kupca -----zażądał odemnie 3% prowizji -----przecież działa na zlecenie kupującego , więc chyba kupujący płaci za wykonaną usługę -----jak to naprawdę powinno być może ktoś mi odpowie ?
szklarek / 2012-01-19 12:43
Możliwe są różne opcje- tj. dzielenie prowizji pomiędzy obie strony transakcji lub obciążanie jednej z nich. Możliwe jest też, że tylko jedna strona transakcji w ogóle ma umowę z pośrednikiem- siłą rzeczy całość płaci wtedy strona, która umowę ma.

Tak naprawdę wszystko określa podpisana umowa, która musi być zgodna z art.179-183 Ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz KC.
skomentuj

Najnowsze wpisy