Forum Forum podatkoweInne

poterminowa VAT-7 - odstąpienie od kary

poterminowa VAT-7 - odstąpienie od kary

klimmi / 80.72.40.* / 2009-07-22 22:46
Witam,
mam pewien problem. Złożyłem deklarację VAT-7 po terminie. W związku z tym grozi mi kara pieniężna, której oczywiście chciałbym uniknąć. Wiem, że mogę napisać podanie o odstąpienie od kary. Nie wiem jednak jakich argumentów powinienem użyć. W jakich sytuacjach takie odstąpienie jest możliwe?
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-07-23 08:49 / Tysiącznik profesjonalny
A dlaczego składając deklarację zaraz z nią w komplecie nie napisałeś pisma wyjaśniającego? Jeśli mamy 23 lipiec, to pewnie spóźniłeś się z tą za maj, składaną do 25 czerwca, więc już prawie miesiąc minął.
Deklaracja złożona po terminie jest skierowana do ukarania, ale nie jest to zawsze równoznaczne z ukaraniem. Jeśli komuś zdarzy się pierwszy raz złożyć VAT-7 po terminie, to z tego co wiem raczej go nie ukarzą, ale pasuje napisać przy tej deklaracji jakieś wyjaśnienie :)
klimmi / 217.153.18.* / 2009-07-23 09:42
Pisma nie wysłałem , bo nie wiedziałem wtedy, że to może pomóc. Nie znałem też konsekwencji wysłania z opóźnieniem deklaracji.
belladonna / 2009-07-23 13:09 / Tysiącznik profesjonalny
To napisz teraz. Nie zaszkodzi, a może pomóc. Oczywiście niech z tego pisma wynika do czego te wyjaśnienia, czyli przypomnij sobie kiedy złożyłeś tę deklarację i za jaki miesiąc. Na pewno stotne, czy to było 1 raz. Skieruj to do naczelnika i nie zapomnij podać swoich danych z NIPem włącznie :)

Najnowsze wpisy