Forum Prawo - porady i tematy

potrzebuje pomocy przemoc w rodzinie

potrzebuje pomocy przemoc w rodzinie

kamcia164 / 83.23.156.* / 2007-06-28 19:55
witam. mam na imie kamila mam 18 lat (skonczone) i chcialabym sie poradzic moj tata zneca sie nade mna i moja mama psychicznie czasem uzywa rowniez reki aby nas uderzyc. caly czas na nas krzyczy ostatnio powiedziel mamie ze znajdzie sie w szpitalu pozniej jej powiedzial ze ja zabije a na drugi dzien ze nas pobije. czy w tej sprawie moglabym isc z tym na policje? to nie byla pierwsza taka awantura ani zapewne nie ostatnia juz chcialam sie wyprowadzic ale boje sie o mame i stwierdzilam ze sobie nie poradze bo przeciez chodze do szkoly nie bede mogla pracowac i pewnie by to sie odbilo na mojej mamie. i nie wiem co mam teraz zrobic bo my dluzej niewytrzymamy chyba potrzebujemy pomocy tylko skad mamy ja otrzymac od policji czy od kogos innego?
Wyświetlaj:
Trampek / 178.36.165.* / 2012-01-23 14:19
Niepokoisz się, że w twoim domu stosowana jest przemoc i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić?
Zastanawiasz się, czy czyjeś zachowanie jest niewłaściwe?
Ktoś cię zastrasza, szantażuje w szkole?
W twoim otoczeniu jest ktoś, kogo się boisz?
Ktoś dotyka cię tak, jak sobie tego nie życzysz?
Potrzebujesz wsparcia, rozmowy? Chcesz o coś zapytać? Jeśli masz problem, z którym trudno Ci sobie poradzić, napisz do nas. Razem zastanowimy się, co można zrobić w tej sytuacji. Nie musisz być sam, możesz liczyć na nasze, wsparcie, zrozumienie, a także dyskrecję i anonimowość.
Jesteśmy zespołem psychologów, pedagogów i psychoterapeutów posiadającym doświadczenie z zakresu pomocy osobom doświadczającym przemocy lub zagrożonych przemocą.
Punkt konsultacyjny e-mail jest miejscem, w którym możesz uzyskać wsparcie, poradę, informacje o rodzajach i przejawach przemocy oraz możliwościach i miejscach uzyskania pomocy.
Punkt E-mail realizowany jest w tym roku przez Stowarzyszenie INTRO w ramach programu Wolni od Przemocy 2012, finansowanego przez gminę Wrocław.

Więcej informacji na http://www.kampaniaprzemoc.pl/2010/pomoc.php
margaretka248 / 2011-05-06 01:01
W naszym otoczeniu możemy się spotkać z coraz częstszymi przypadkami przemocy domowej, bicia, katowania, upokarzania oraz dzieciobójstwa. Zjawisko to rośnie w niepokojącym tempie. Wiadomo, że przypadki dzieciobójstwa, katowania a co za tym idzie nierzadko okaleczenia do końca życia, nie są już patologicznymi jednostkami, niestety są one już globalnym problemem.
Dysfunkcyjne rodziny w naszym kraju pojawiają się coraz częściej. Zdarza się jest w nich nadużywany alkohol, a rodzice zaniedbują swoje dzieci. Nadużywają w stosunku do nich siły fizycznej i represji psychicznej (nie wolno im mówić co się dzieje w domu), są często zastraszane.
Wiadomo także, iż coraz częściej zdarza się nieludzkie traktowanie niemowląt i dzieci zbyt małych, aby mogły w jakiś sposób się obronić.
Również zdarzają się kobiety dotknięte problemem przemocy (matki, żony, córki, konkubiny), które często nie zdają sobie sprawy, że mogą otrzymać pomoc.

Może niestety któraś z Was znajdzie się w tej trudnej sytuacji i będzie ofiarą ,czy świadkiem takiego zdarzenia. Wówczas może dzięki świadomości, że jest miejsce, gdzie może zwrócić się z tym trudnym problemem, uratuje komuś życie lub zmieni swoje na lepsze.
Dlatego podaję adres strony Niebieskiej Linii, gdzie znajdują się numery telefonów, gdzie można zwrócić się z pomocą w razie zetknięcia się z przemocą domową: http://www.niebieskalinia.pl/index.php?assign=swiadkow iehttp://www.niebieskalinia.pl/index.php?assign=swiadkow ie

Ogólnopolskie Pogotowie

dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

0-800-200-02 (bezpłatny numer telefonu)

Gdyby ktoś potrzebował:
- rozmowy, wygadania się
- doświadczał przemocy w rodzinie
- znajdował się w sytuacji bez wyjścia i miał poczucie, że życie jest bez sensu proszę pisać na gg 35656392

Najnowsze wpisy