Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Potwierdziła się słabość rekordu

Potwierdziła się słabość rekordu

Money.pl / 2007-10-30 17:54
Komentarze do wiadomości: Potwierdziła się słabość rekordu.
Wyświetlaj:
Ojciec&Syn / 2007-10-31 10:09 / Tysiącznik na forum
A tak poza tym to mi Kompap uciekł kur... mać.
W niedziele wieczorem odrabiałem home work i to był mój punkt nr. 1 na liście, wczoraj nic sie nei dziaało to odpuściłem ..... i masz babo placek...
Ojciec&Syn / 2007-10-31 10:07 / Tysiącznik na forum
Coś mi sie wydaje że trzeba będzie sie porządnie za Newconnect wziąć, bo do końca roku tam bedzie jedyna kuźnia monety oprócz mennicy oczywiście :)
A tak poza tym dla niewiedzących co kupić polecam energopol po obecnej cenie :)
zbig$ / 2007-10-31 05:17 / Uznany gracz - weteran 93/94
POtworny POtwór...)))
zbig$ / 2007-10-31 05:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
PRAWDZIWE INFORMACJE O IRLANDII !!!

http://biznes.onet.pl/1,12,11,36523681,99009779,4238736,0,forum2.html

Irlandia, czyli anty-Tusk
To jest prawdziwy cud . Bezpłatna służba zdrowia dla najbiedniejszych, darmowa edukacja, silna rola państwa w gospodarce i podatek dochodowy (skala podatkowa 20% i 42%) wyższy niż w Polsce, wysoka kwota wolna od podatku (ok. 17 tys. euro) - tak wygląda uwielbiana przez szefa PO Donalda Tuska Irlandia, ponoć szczyt marzeń każdego polskiego neoliberała.
Bardzo niski jest natomiast podatek od firm (CIT 12,5%) co jest jednym ze żródeł irlandzkiego
sukcesu gospodarczego - napływ kapitału (dla porównania Włochy - CIT 37%
plus podatek lokalny - 4,25%, Grecja - od 35% do 40%, Polska - CIT 19%) . WAT w irlandii -
stawka podst. - 20%
ulgowa - 12,5% (na paliwa, obuwie, ubrania, usługi budowlane i hotelarskie)
zredukowana - 4% (na produkty rolne i zwierzęta)
na dostawy napojów i żywności - 0%

Podczas debaty z Aleksandrem Kwaśniewskim Tusk nie mógł się nachwalić sukcesów Irlandii. Jego zdaniem kraj ten zawdzięcza swój "cud gospodarczy" neoliberalnym reformom, przedstawianym przez Tuska jako alternatywa dla "polskiego socjalizmu". Tuska jednak zatkało, gdy Kwaśniewski spytał: a jak wyglądają podatki w Irlandii? Okazało się, że lider Platformy nic nie wie o tym kraju, albo nie chce wiedzieć. Irlandzki "cud gospodarczy" ma się bowiem do programu gospodarczego PO jak pięść do nosa.

W Irlandii nie ma podatku liniowego, którego domaga się Tusk. Wręcz przeciwnie, podatek dochodowy jest wyższy niż w Polsce i wynosi 20% oraz 42%, a dzięki wysokiej kwocie wolnej od podatku biedni płacą znikome podatki lub wcale. W dodatku jest to system bardzo skomplikowany z licznymi ulgami, przed którymi polscy neoliberałowie bronią się jak diabeł przed święconą wodą. Partia Donalda Tuska jak mantrę powtarza, że trzeba obniżać kwotę, jaka od każdej pensji idzie na ubezpieczenia społeczne. Otóż w Irlandii opłata na Pay-Related Social Insurance wynosi 16-17% zarobków, z czego pracownik płaci tylko 6%. Większość tej sumy przypada więc na pracodawcę. Tak zwalczane przez polskich liberałów minimalne wynagrodzenie wynosi w Irlandii ok. 1300 euro (50% średniej płacy) i należy do najwyższych w Unii Europejskiej. W Polsce zwolennicy neoliberalnej gospodarki gwałtownie protestowali, gdy płaca minimalna wzrosła do ok. 1100 zł (43% średniej).
Jeśli chodzi o opiekę społeczną, to Irlandia też nie jest wymarzonym przez Tuska liberalnym rajem. Irlandczycy posiadają tzw. Medical Card uprawniającą ich oraz członków najbliższej rodziny do korzystania z bezpłatnej służby zdrowia. Jeśli np. ktoś potrzebuje pomocy dentysty, to może skorzystać z jednej z państwowych przychodni HSE Area Clinics. W razie kolejki, pacjent dostaje skierowanie do kliniki prywatnej. Oczywiście na koszt państwa.
Państwo zapewnia także obywatelom bezpłatną edukację, zagwarantowaną zresztą w konstytucji. Irlandia ma ponadto silnie rozwinięty system pomocy społecznej. Rodzice wychowujący samotnie dzieci mogą otrzymać specjalny, nieopodatkowany zasiłek. Istnieje też tzw. Child Benefit, przy którym polskie "becikowe" może się schować. Świadczenie to przyznaje się bowiem każdemu, kto wychowuje dziecko. Zasiłek wynosi 150 euro miesięcznie na potomka i jest wypłacane nawet do chwili, aż ukończy 19. rok życia. Toż to prawdziwy "socjalizm" .
Wbrew temu, co myśli Tusk, państwo ma silny wpływ na gospodarkę. Zachowuje pełną kontrolę nad wieloma dziedzinami, uznawanymi za strategiczne. Irlandzki "cud gospodarczy" nie jest bowiem efektem jakiejś neoliberalnej rewolucji, ale umowy społecznej zawartej w 1987 r. przez partie polityczne, związki zawodowe i organizacje pracodawców. I gwarantowanej właśnie przez państwo i co trzy lata odnawianej. Nikt nie forsuje więc neoliberalnych rozwiązań wbrew ludziom

Nas nie dziwi, że tylu Polaków ucieka od naszych neoliberałów do irlandzkiego "socjalizmu". Planowany przez Platformę "cud gospodarczy" nad Wisłą może sprawić, że kolejne tysiące naszych rodaków rzucą się do panicznej ucieczki.
Zapiszcie sobie - inflacja - 1,6% , Dolar 2,55 , Euro 3.5 zl - Wzrost PKB 7% - tak dobrych danych juz nie bedzie.

A skoro to jest kryzys to jak bedzie wygladał CUD???



~znalazłem , 30.10.2007 20:06
oll1 / 2007-10-31 05:38 / portfel / Tysiącznik na forum
zbig$, dosc stara i dobra zasada tego forum mowi, zeby nie wklejac takich tasiemcow tylko podawac linka. Jesli ktos ma ochote przeczytac to to zrobi.
Pozdrawiam
zbig$ / 2007-10-31 02:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
pewnie znowu nikogo nie ma tylko fanatyczni czytacze, wiec wklejam co by sie nie xcytowac wyborami...
----------------------------
Groteski programowe

Komentarz · Radio Maryja · 2007-10-25 | www.michalkiewicz.pl



Szanowni Państwo! Spotykamy się po długiej przerwie – po czterech miesiącach. W tym czasie wiele się zmieniło; rozwiązał się Sejm, przetoczyła się przez kraj kampania wyborcza i wreszcie, 21 października, najwięcej głosów zdobyła Platforma Obywatelska, która wkrótce przystąpi do formowania nowego rządu.

Wszystko to są oczywiście wydarzenia bardzo ważne, ale również i je powinniśmy widzieć we właściwych proporcjach. Te właściwe proporcje uzyskujemy dopiero po uwzględnieniu informacji, że 13 grudnia Polska podpisze w Lizbonie tak zwany Traktat Reformujący, czyli – inaczej mówiąc – konstytucję Unii Europejskiej.

Podpisanie tego Traktatu oznacza zgodę na rezygnację z formalnej suwerenności państwowej. Po wejściu w życie tego Traktatu powołana zostanie bowiem Unia Europejska jako odrębny podmiot prawa międzynarodowego, europejskie imperium, w którym Polska będzie tylko jedna z jego prowincji.

Dlatego też wybory, jakie odbyły się 21 października, nie mają dla Polski aż tak wielkiego znaczenia, jakie przypisują im poprzebierani za dziennikarzy agitatorzy i naganiacze. Już teraz bowiem co najmniej 80% obowiązującego u nas prawa ustalane jest w Brukseli, a nie w Warszawie, zaś po podpisaniu Traktatu Reformującego stopień samodzielności Polski skurczy się jeszcze bardziej. Jak to przed laty ujął dr Andrzej Olechowski, o naszych sprawach nie będziemy już decydować samodzielnie, tylko „współdecydować”.

W tej sytuacji politycy niepotrzebnie aż tak bardzo się nadymają, zwłaszcza kiedy mówią, co też zrobią, albo czego to nie zrobią. To wszystko blaga, bo sami nie wiedzą, co, dajmy na to, za pół roku będą musieli robić, i to w podskokach.

Nadaje to rezultatom ostatnich wyborów niezamierzony charakter groteskowy. Groteska jest to połączenie elementów tragicznych z komicznymi. To się często zdarza również w życiu; śmieszne sytuacje trafiają się np. na pogrzebach, a w polityce groteska powoli staje się regułą.

Weźmy taką sprawę, jak program. Każda partia stając do wyborów prezentuje program, to znaczy – zestaw obietnic, jak będzie rządziła krajem, kiedy obejmie władzę. Zwycięska Platforma Obywatelska tez przedstawiła program, w którym znalazła się nawet zapowiedź cudu gospodarczego.

Tak naprawdę jednak, to rząd wyłoniony pod egidą Platformy będzie musiał – po pierwsze – wykonywać polecenia i dyrektywy Komisji Europejskiej, czyli prawdziwego rządu.

Po drugie – będzie musiał odwdzięczyć się tym wszystkim, którzy przez ostatnie dwa i pół roku Platformę Obywatelską wspierali, zapewniając jej przychylność mediów, współdziałanie agentury krajowej i zagranicznej – i tak dalej. Ile Polska za to zapłaci – tylko jeden Pan Bóg wie. W każdym razie nie ulega wątpliwości, że będzie to nas wszystkich drogo kosztowało.

Po trzecie – Platforma będzie musiała zadbać o swoje polityczne zaplecze; obdarować je stanowiskami i synekurami, np. w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, które właśnie dlatego pozostają państwowe. I dopiero po załatwieniu tego wszystkiego będzie można ewentualnie pomyśleć o programie.

Ale tutaj też pojawiają się komplikacje. Platforma Obywatelska wprawdzie uzyskała najlepszy wynik w wyborach, ale nie wystarcza on do samodzielnego utworzenia rządu. Dlatego będzie musiała rozpocząć tworzenie koalicji np. z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Sęk już nawet nie w tym, że PSL słusznie uchodzi za ugrupowanie skrajnie etatystyczne, podczas gdy Platforma chciałaby uchodzić za partię wolnorynkową. Sęk w tym, że tworzenie koalicji rozpoczyna się od tak zwanych "rozmów programowych", a więc – od tworzenia programu dla koalicji rządowej.

Zwracam uwagę, że ten program nie jest ani programem Platformy Obywatelskiej, ani programem PSL – a więc – żadnym programem, na który głosowali i za którym opowiadali się wyborcy jednej, czy drugiej partii. Nie wnikam w to, czy te programy były mądre, czy głupie, pożyteczne dla kraju, czy szkodliwe. Najważniejsze, że tworząc program koalicyjny, obydwie partie odstępują od własnych programów na rzecz nowego, którego nikt wcześniej nie znał i na który nikt nie głosował!

Oto do jakich nieoczekiwanych paradoksów doprowadza system parlamentarno–gabinetowy, w którym do podstawowych zadań Sejmu należy utworzenie rządu i zapewnienie mu odpowiedniej podstawy politycznej. Doprawdy aż dziw bierze, ze w tych warunkach aż 53% obywateli zgodziło się statystować w tym ostentacyjnym oszustwie!

Stanisław Cat–Mackiewicz powiedział kiedyś, ze tylko język polski stworzył makabryczne powiedzenie: marzenia ściętej głowy. Bardzo możliwe, że wobec perspektywy podpisania 13 grudnia Traktatu Reformującego, czyli konstytucji Unii Europejskiej, na reformy ustrojowe w Polsce jest już za późno.

Z drugiej jednak strony, nawet prowincja Eurosojuza może być rządzona lepiej, albo gorzej przez administrację tubylczą – bo przecież Niemcy, przynajmniej dla zachowania pozorów, na jakąś administrację tubylczą w Polsce chyba pozwolą? Tę administrację tubylcy będą mogli tworzyć sobie względnie swobodnie, chyba, że przyjdą odmienne rozkazy. Kto wie – może nawet wolno będzie zamienić system parlamentarno–gabinetowy na system prezydencki?

Warto by z takiej możliwości skorzystać, bo uwalniałaby nas ona od konieczności tworzenia koalicji rządowych, co wiąże się z koniecznością tworzenia „programu” już po wyborach. Oczywiście po podpisaniu Traktatu Reformującego również i system prezydencki powinniśmy widzieć we właściwych proporcjach.

Ale nawet z uwzględnieniem tych proporcji, system może być gorszy, albo lepszy, więc dlaczego nie mielibyśmy wybrać sobie lepszego, zwłaszcza, jeśli Niemcy nam pozwolą?
Marins / 2007-10-31 00:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Zycze jutro zieleni...Dobranoc
Morfeusz / 2007-10-31 00:37 / Tysiącznik na forum
a tak od siebie i dla szerokich mas, jak mi czas pozwoli będę publikował na forum rekomendację wejścia/wyjścia z funduszy TFI to dla tych co tracą na akcjach a mają jeszcze pieniądze w TFI. Odnośnikiem do sygnałów będzie fundusz akcyjny Comercial Union. Celem zabawy będzie ponad przeciętna maksymalizacja zysków czyli zamiast 40 % rocznie może 80 % może 70 % może ......20 % Muszę sie tylko jeszcze zastanowić nad organizacją tego wszystkiego, tzn np. gdzie te sygnały dawać w jakich godzinach (czyli np. CU przyjmuje zlecenia do godz.11) itp.
warren buffet / 2007-10-31 00:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pytam jeszcze raz....... nie interesuje mnie wig20, jak 90% polakow tylko sytuacja na gieldzie..... jak tu sie at zachowuje ?
Marins / 2007-10-31 00:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Czyzby czas na średniaki?
warren buffet / 2007-10-31 00:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie wiem. nigdy nie bylem dobry z gieldy
zbig$ / 2007-10-31 01:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
a jest jakis gdzies index cenowy dostepny dla nasze gpw???
piciu / 2007-10-31 01:10 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
łżesz :)
Morfeusz / 2007-10-31 00:15 / Tysiącznik na forum
Nie jestem zwolennikiem teorii fal Elliota, ale czy chciał czy nie chciał z moich obserwacji wynika że rynek często realizuje scenariusz elliotowski oczywiście dowiadujemy sie o tym po fakcie najczęściej. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to że bieżąca fala wzrostowa której początek nastąpił w dniu 17.08.2007 ma wzorcową strukturę 5-falową opisywaną przez Elliota, obecnie jesteśmy w fazie ustalania punktu B fali 5, po osiągnięciu tego punktu nastąpi korekta całego ruchu 5-falowego czyli fala C, minimalny zasięg korekty dla takiej stuktury to 38,2 % zniesienia Fibcia czyli dla indeksu jest to ok.3680 (WIG20) na dzień dzisiejszy. W praktyce częściej niestety realizuje sie scenariusz mniej optymistyczny czyli 61,8 % zniesienia czyli ok.3500 . Punkt B o którym wspominałem jest możliwy do oszacowania z poziomów harmonicznych , najbliższe poziomy harmoniczne od góry dla WIG20 to 3919-3927 i drugi 3967-3982, jak widać WIG20 znalazł sie już pod pierwszym poziomem harmonicznym więc na tę chwilę poziom ten jest punktem zwrotnym dla fali B.
warren buffet / 2007-10-31 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to tyle duze spolki... a teraz cos dla polakow ?
Morfeusz / 2007-10-31 00:18 / Tysiącznik na forum
dodam jeszcze że wyjście indeksu poza poziom harmoniczny 3967-3982 zakwestionuje koncepcję potencjalnej fali spadkowej C wynikającej z całej struktury 5-falowej
warren buffet / 2007-10-31 00:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
AIG Akcji -2.021
AIG Subfundusz Akcji Światowych -7.884
AIG Subfundusz Akcji -5.598
Fortis FIO subfundusz Akcji -7.299
Idea Akcji FIO -1.155
ING FIO Akcji -0.461
Millennium Małych i Średnich Spółek -2.361
Pioneer Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO -1.487
PZU Akcji MiŚ Spółek -2.154

========
itp itp..... pamietajcie, ze dla emeryta to wiecznosc.... biorac pod uwage ze emeryci to wiek wojenny, powojenny, dla nich lokata to swietosc ( np moi rodzice ).... takie wyniki nie cieszą emerytów.....

to tylko awaria :)
Marins / 2007-10-31 00:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Warreno ciekawi mnie czy sprzedałeś Izolacje?
warren buffet / 2007-10-31 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie absolutnie. nie mialem po co. to ze karkosik wywala na sesji po 20 akcji ciekawi mnie niemilosiernie...... to jest nie lada zagadka.... co on bedzie mial z uplynnienia 30% izolacji ? 5 mln ? po co mu one ? po co mu one ? to do niego nie podobne. mnie 200zł nie zbawi, jego 10 mln tez
Marins / 2007-10-31 00:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja dzisiaj kupiłem po 53,10 cześc juz sprzedałem po 55,00 a reszta została bo nie przeszło mi zleconko...Ty po ile kupowałeś?
warren buffet / 2007-10-31 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
54
Marins / 2007-10-31 00:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Jutro pewnie bedzie taniej?
warren buffet / 2007-10-31 00:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pewnie tak..... to gielda a nie praca na etacie :)
Marins / 2007-10-31 00:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Kupowałes dzisiaj Pemug?
warren buffet / 2007-10-31 00:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie, moze jutro łykne
Marins / 2007-10-31 00:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzisiaj kupiłem skromny pakiet po 3,55 ale juz sprzedany po 3,70...Chciałem się ustawic pod Mewke dzisiaj ale mi zleconko nie przeszło na Izolacji całe szkoda wielka...
Marins / 2007-10-31 00:42 / portfel / Tysiącznik na forum
W sumie czy szkoda to sie dzisiaj okaze.
Marins / 2007-10-31 00:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobanoc łobuzie:)
bebe / 2007-10-30 23:54 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc Moreta....
warren buffet / 2007-10-30 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu


2007-10-30 22:58:38 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
Re: Potwierdziła się słabość rekordu [3]
Dobrej Nocy....

i na koniec dziś może powiem tak - decyzja FED i tak nie ma znaczenia...;)))
jakakolwiek ona będzie...;)))


tez uwazam ze mamy besse, a wig20 to tuszuje. nie wierzylem w to nigdy, ale gielda potwierdza swoja pieknosc.... jej sie nie na przestac kochac
valjean / 2007-10-30 23:46 / Galernik
chyba romek nawciskał Ci papiera? łopatami wrzucali...
warren buffet / 2007-10-30 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale ja słomką bralem :)

poza tym - romek jest taki glupi, zeby wyrzucac po 20 akcji :) ?
MoretaCvetans / 2007-10-30 23:25 / _
mam nadzieje,ze to rzad/ten powstajacy/to projekcja waszych marzen!!! I,qjm,poniekąd-moich.Szydzę? Ale i z siebie. Kolejny raz dalam sie nabrac.syf ,czy rzerzączka???...
valjean / 2007-10-30 23:10 / Galernik
2007-10-26 14:19:20 | *.*.*.* | valjean
roman K. sie pozbywa. po cos przenosił na gpw ;)
--------------------------------
;)))
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy