Forum Polityka, aktualnościKraj

Poważny atak na polskich żołnierzy w Afganistanie

Poważny atak na polskich żołnierzy w Afganistanie

Wyświetlaj:
cv / 83.12.111.* / 2010-07-30 22:09
Polacy nie chcą wojny w Afganistanie! Nie wierzymy w jej słuszność - hasła, które zostały do niej przyklejone są jej zaprzeczeniem. Jeśli jesteś przeciwny - wyraź to! Bojkotuj tę sprawę na wszelki możliwy sposób, wyrażaj swoją opinię na portalach publicznych, rozmawiaj o tym z ludźmi, przekazuj swoje myśli dalej. Nie stój biernie kiedy nasz rząd (i nie chodzi mi o to, że akurat PO jest u władzy, nie jestem za żadną partią i osobiście uważam, że ludzie powinni zrozumieć powagę sytuacji, zjednoczyć się odkładając na bok partyjne podziały i postawić sprawę jasno np. w formie referendum) za Naszym przyzwoleniem popełnia zbrodnie. Na arenie międzynarodowej wyglądamy teraz na prowokatorów. To jest niedopuszczalne!
ździcho / 87.205.245.* / 2010-07-31 10:39

Jeśli jesteś przeciwny - wyraź to!

Staram się. Pozdrawiam
ździcho / 87.205.245.* / 2010-07-31 10:49
Ale:
i nie chodzi mi o to, że akurat PO jest u władzy, nie jestem za żadną partią

Podobnie jak ja.
i osobiście
uważam, że ludzie powinni zrozumieć powagę sytuacji, zjednoczyć się odkładając na bok
partyjne podziały i postawić sprawę jasno np. w formie referendum

I ja też tak uważam. Jenak już chodzę po tej ziemi trzydzieści parę lat i jeszcze nie widziałem takiego zrozumienia u żadnego wieprza, który się dorwał do koryta i poza ciamkaniem nic nie widzi, a o jakimś zjednoczeniu, czy referendum to bracie zapomnij! Mój dziadek kiedyś hodował świnie i jako mały chłopiec widziałem, co było jak jeden knur dorwał się do żarcia, a drugi chciał się przyłączyć (zjednoczyć). Masakra po prostu. I co za różnica, czy to się nazywa PO czy PiS, czy SLD, czy ZCHn, czy LiD, czy NSZZ, czy PZPR?
mmx / 2010-07-28 11:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niestety polscy okupanci coraz bardziej panoszą sie w kiedyś niepodległym Afganistanie i spotyka ich taka kara (dodajmy słuszna) jaka Niemców podczas II wojny światowej - stawiam znak równości - zarówno tu jak i tam chodziło przecież o kasę

gdybym był jakis dziwnym trafem żołnierzem (co jest nieprawdopodobne bo brzydze się mundurami, ale niechby jakims trafem) to wolałbym odejść z armii niz jechać do Afganistanu czy Iraku

jadą tam dla pieniędzy - czyli z najniższych pobudek - wioska Nangarkhēl zniszczona doszczętnie - GDZIE WINNI - czemu dla tych zabójców z najniższych pobudek (dla pieniędzy) nie ma kary śmierci ?

codziennie giną w Afganistanie cywile - gina także od kul okupantów (nie mniejcie złudzeń - to jest wojna)

zatem pytanie - co zrobilibyście gdyby armia Afgniastanu od 8 lat stacjonowała by w Polsce ?????
odpowiedź jest jasna - TO CO SAMO CO ROBIĄ TERAZ AFGAŃCZYCY i to samo co robili Polacy w 1939 roku

koniec kropka
ździcho / 77.253.98.* / 2010-07-28 11:55
Właśnie o tym pisałem o godzinie 8:35:26. Tylko krócej i przewrotniej. Fajnie, że nazwałeś rzeczy po imieniu. Troszkę mnie wyręczyłeś, bo już się zastanawiałem, czy nie przetłumaczyć swojego własnego postu na zrozumiałe. Dzięki. Pozdrawiam
dgen / 2010-07-28 10:33 / Tysiącznik na forum
za czasów pisowskiego, znienawidzonego reżimu, światli politycy PO oskarżali dyktatora kaczyńskiego o sprzyjanie amerykanom i brak realnych korzyści z obecności Polaków w Iraku.
I co teraz panowie ?
prawak / 83.31.216.* / 2010-07-28 09:10
To pewnie dlatego, że były przecieki jak naprawdę wygląda wojna w Afganistanie. Niedługo przeczytamy szczegóły na Wikileaks jak było w rzeczywistości.

http://wardiary.wikileaks.org/
janiszek72 / 2010-07-28 09:00 / Tysiącznik na forum
Rząd traci kontrolę nie tylko nad polityką wewnętrzną Polski, ale również wysyła niedozbrojonych polskich żołnierzy na pewną śmierć. Donald Tusk na wszystkich możliwych frontach działa na szkodę Państwa Polskiego i wszystkich Polaków. Nie można pozwolić, aby taka sytuacja zniweczyła fakt istnienia Państwa Polskiego, które próbuje się wyzwolić z wpływów mafii pookrągłostołowej i pozwoliła na powrót namacalnych wpływów komunistycznej Rosji. I to by było na tyle. |Serdecznie pozdrawiam
ździcho / 77.255.43.* / 2010-07-28 09:20

ale również wysyła
niedozbrojonych polskich żołnierzy na pewną śmierć.

To Twoim zdaniem należałoby ich jeszcze DOZBROIĆ? To nie lepiej od razu zrzucić na Afganistan Polską Bombę Atomową z napisem "Bóg, Honor, Ojczyzna"? Ano chyba jednak nie...Przecież tam są cenne złoża. Może i masz rację. Trzeba wybić Afgańczyków bronią konwencjonalną.
Przecież po co:
"Zrzucał uczeń portret cara,
Ksiądz Ściegienny wznosił modły,
Opatrywał wóz Drzymała,
Dumne wiersze pisał Norwid.
Matki, żony w mrocznych izbach
Wyszywały na sztandarach
Hasło: "Honor i Ojczyzna"
I ruszała w pole wiara.
I ruszała wiara w pole
Od Chicago do Tobolska. "
I jeszcze pan Jan Pietrzak się napocił.
Tak sobie po prostu na nic?
A polski rząd tak to marnuje. Eeeech....
ździcho / 77.255.43.* / 2010-07-28 08:35
I znowu Afgańczycy wkroczyli na terytorium POLSKI. Panoszą się U NAS coraz bardziej. Pewnie trzeba ich będzie STĄD wypędzić.
andy2024 / 83.18.109.* / 2010-07-28 08:09
trochę mi to przypomina komunikaty niemców z frontu wschodniego z 44 - sukces za sukcesem a nagle front w skutek "wyrównywania i planowego wycofywania wojsk" znalazł się pod berlinem...

Najnowsze wpisy