Forum Forum prawneBankowe

Powiadomienie banku o powstaniu wspólnoty majątkowej

Powiadomienie banku o powstaniu wspólnoty majątkowej

chorąży / 89.79.7.* / 2010-09-05 16:23
Witam serdecznie.
Zawarłem z mBankiem umowę na kredyt konsumpcyjny. W paragrafie 12 punkt 1 jest napisane ,,Kredytobiorca zobowiązuje się do niezwłocznego informowania mBanku o wszelkich okolicznościach mających wpływ na jego sytuację finansową i gospodarczą oraz wykorzystywanie i spłatę kredytów udzielonych na podstawie umów kredytów. W szczególności kredytobiorca zobowiązuje się do informowania Banku o powstaniu ustroju małżeńskiej wspólności majątkowej lub jego ustaniu".

Tu się pojawia moje pytanie. Nie jestem ekspertem od prawa więc podpisałem umowę z wyszczególnionym zapisem, ale czy nie jest to zastosowanie przez bank klauzuli niedozwolonej?? Jeśli tak jest to jakie kroki powinienem podjąć aby wyegzekwować od banku nieważność tego punktu??
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-09-07 19:39
Nie jest. Na stronie www UOKiK-u jest lista klauzul, takiej ani podobnej raczej się nie znajdzie. Co więcej jest dość oczywista np. w przypadku rozwodu i może być nawet na rękę kredytobiorcy- zgłoszenie takiego faktu może być podstawą renegocjacji kredytu, zmiany wysokości rat czy okresu spłaty.
chorąży / 89.79.7.* / 2010-09-19 11:53
Ok dziękuję za informacje
szklarek / 2010-09-29 20:06
A jak się okazuje niekoniecznie na stronie Urzędu- również "tutaj", w Money:

http://prawo.money.pl/orzecznictwo/klauzule-niedozwolone-uokik/uslugi;bankowe,branza,9.html

Najnowsze wpisy