Forum Polityka, aktualnościKraj

Powodzianie zalewają wnioskami ubezpieczycieli

Powodzianie zalewają wnioskami ubezpieczycieli

Wyświetlaj:
B.W. / 91.206.114.* / 2010-09-10 19:36
Ubezpieczyłam się w Hestii i bardzo tego żałuję.W czerwcu został mi zalany dom przez powóź.Minął już trzeci miesiąc od powodzi a Hestia ma mnie daleko gdzieś.Codzienne dzwonienie na infolinię to groch o ścianę.Pan(i) z infolinii wysyła monity,zapytania i nic.Mają swoich klientów daleko w d...e.Może ktoś mi podpowie co dalej robić,bo mi już sił brakuje,czuję się jak żebrak błagając Hestiie o pieniądze na remont.JUŻ NIGDY SIĘ U NICH NIE UBEZPIECZĘ.
Cwaniaczek_jakich_malo / 62.87.152.* / 2010-08-12 11:48
heh ludzie to wy nie wiecie ze ubezpieczyciel jest od tego zeby brac kase, a nie ubezpieczac ?!?!? to zwykle pijawki i jak wiedza ze nie zarobia to maja gdzies.
jml13060 / 83.238.160.* / 2010-05-27 15:03
Odradzam ubezpieczanie nieruchomości w Ergo Hestia S.A. Doznałem szkody, likwidator przyjechal i spisał protokół. Obowiazki znalezienia wykonawcy przerzucił na mnie, kupiłem materiały, zapłaciłem wykonawcy, po czym przedstawilem Hestii faktury. Dostałem zaledwie 30% poniesionych wydatków (4% wartości odtworzeniowej całej nieruchomości) - zaniżone stawki i ceny tak jakbym miał czas organizować przetargi i castingi firm dekarskich, ograniczenie skali odpowiedzialności za naprawy tylko do powierzchni dziury w dachu, oczekiwanie ode mnie, ze ja sprzedam stare dachówki, ... . A miałem obiecywane "złote góry" przy podpisywaniu umowy - wartość odtworzeniowa w wariancie rozszerzonym ! Podobno nie ma lepszych polis. Czuje sie pokrzywdzony i nie widzę sensu ubezpieczania się na takich warunkach. Odradzam STU Ergo Hestia S.A.
Wróżka. / 79.186.32.* / 2010-05-24 13:35
Oj, polecą akcje ubezpieczycieli, polecą. A ci, co chcieli zarobić na dywidendzie srogo się zawiodą, oj zawiodą.
anty_ub / 192.193.245.* / 2010-05-21 14:05
Piekna proporcja wysokosci skladek do wyplaconych odszkodowan 8:1... Jezeli komus nadal wydaje sie ze ubezpieczenia sa wlasciwa droga to powinien przejrzec na oczy. Kazdy powinien 'ubezpieczyc' sie na wlasna reke tzn tak zabezpieczyc swoj majatek zeby zminimalizowac straty a ewentualne nadwyzki finansowe ktore poszlyby na placenie skladek regularnie odkladac na czarna godzine.
za_ub / 83.8.58.* / 2010-05-24 13:00
6,95 mln polis średnio po 260zł to jest 2,122 mld złotych z czego 1,2 mld złotych poszło na wypłatę odszkodowań, tyle że w roku 2009 nie było wielkiej powodzi. W roku 2010 może się okazać, że towarzystystwa ubezpieczeniowe wypłacą więcej odszkodowań niż wyniosą wpływy ze składek. I o to chodzi. Instytucje ubezpieczeniowe kalkuluja swoją działalność w znacznie dłuższym okresie czasu niż 1 rok. Poza tym w pojedynczych przypadkach kwoty odszkodowań moga być znaczeni wyższe niż przeciętny Kowalski byłby skłonny odłożyć na tzw. "czarną godzinę". Anty_ub jest słaby w rachunkach i tyle....
co_robi_PO???? / 84.144.115.* / 2010-05-20 17:17
cyt/
W 2007 roku ówczesna minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka wpisała budowę
zbiornika Kąty-Myscowa na listę priorytetowych projektów przeznaczonych do wsparcia ze
środków unijnych. W lutym 2008 roku Elżbieta Bieńkowska, która po wygranych przez PO
wyborach parlamentarnych przejęła tekę ministra rozwoju regionalnego, wykreśliła z
wspomnianej listy wszystkie projekty przeciwpowodziowe z Podkarpacia, w tym również
projektowany zbiornik na Wisłoce.
Oto 1 lutego 2008 roku nowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska skreśliła
z
listy projektów współfinansowanych przez UE wszystkie projekty "antypowodziowe" z
Podkarpacia. Tak, tak, z Podkarpacia, tego tak cierpiącego dzisiaj. Było ich 10 na kwotę
400 mln euro. Największy dotyczył zbiornika wodnego k. Krępnej (wartość - ok. 170 mln
euro). Był też szczególnie istotny, dotyczący z kolei zlewni rzek Wisły i Wisłoki.
A marszałek Komorowski przetrzymywał w również inne projekty związane z gospodarką wodną
! ! !
cyt/ koniec
ZALANY / 62.21.17.* / 2010-05-25 09:04
iDIOTO TAKIE INWESTYCJE BUDUJE SIĘ DZIESIĘCIOLECIA A NIE PRZEZ DWA TRZY LATA
Oborowy / 79.185.102.* / 2010-05-25 13:11
Dobrze,ze jestes ZALANY, bo wspierasz głupotę. Aby coś zbudować trzeba najpierw zacząć budować.Jezeli twierdzisz,ze taki zbiornik retencyjny trzeba budować przez okres dziesieciolecia to jesteś tyPOwy błazen bez POdstawowej wiedzy
*smile* / 109.243.61.* / 2010-05-25 09:51
Daj spokój.
Oficer prowadzący kazał mu wklejać ten cytat na forach, to chłopina robi co mu karzą.
I powiela tą proPiSowską propagandę na każdym kroku.

Poza tym papier wszystko zniesie, móglby sobie PiS zapisać wprowadzenie pokoju na świecie na listę prorytetów, byłby taki sam efekt jak z projektami Gęsickiej.
eusebio / 2010-05-25 12:35
Ty moim zdaniem jestes nie madry, a dlaczego tak dlugo ? przykladowo 10 lat
A dlaczego nie / polowe !
A moze wydluzyc ? moze tak jak w Polsce razy 2 ? albo 3 ?
stoczniowec strzygący psy / 213.238.127.* / 2010-05-21 11:05
Tak to jest jak zwalczanie opozycji za wszelkącenę i wszelkimi sposobami bierze górę nad interesem narodu.
t0mash / 83.14.142.* / 2010-05-20 14:50

Według KNF, na koniec 2009 roku Polacy wykupili 8,163 mln ubezpieczeń od klęsk żywiołowych. 6,95 mln to ubezpieczenia osób fizycznych. Średni koszt rocznej składki ubezpieczeniowej wynosi 260 złotych. Wypłacono ponad 1,2 mld złotych odszkodowań.


Czyli ubezpieczyciele zarobili na czysto 0.9mld złotych.... piękny interes
ek. / 83.9.165.* / 2010-05-28 22:10
Jak mają nie zarabiać skora za ubezpieczenie domu w strefie zagrozonej licza sobie 300% a jak przychodzi do wypłaty to oferują 1 promil. Sam tego doświadczyłem w 2002 roku. Zalało mi piwnice na metr wysokości ,wodę wybralismy sami, strazy nie wezwalismy to powiedzieli że moga zapłacić tylko za zalanie. Miesiac suszylismy piwnice, piec gazowy do czyszczenia, naprawa tynków, mycie -w sumie kosztowało ze trzy tysiace a oni zaoferowali 100zł !!!! i to jeszcze trzeba by stracić ze cztery dni żeby to załatwić.. Teraż z nów zalało ale tym razem straty są ogrombne a my nie ubezpieczylismy domu - straty sa moze ze 25 tyś. pewnie dali by z 500 złotych!!!!!. Szkoda zachodu.. Pozdrawiam ubezpieczonych i życzę więcej szczęscia.
pan władek / 89.231.117.* / 2010-05-20 09:44
Szanowni Forumowicze!

Ponownie nawołuję do bojkotu wpisów niejakiego PKB.

Zwróćcie uwagę ileż wpisów dokonuje ten osobnik i jak szybko odpowiada na Wasze posty. Ten gość na pewno jest na etacie i nie warto z nim podejmować dyskusji. Ma jakieś zadania, z których wywiązanie tylko mu ułatwiamy podejmując dyskusję.
eusebio / 2010-05-25 12:31
Racja to tak jak gestapo szkolilo malego czlowieka od najmlodszych lat, uzmyslowil sobie ze tak to jest prawda, to jest moj wlasciciel on wie wszystko. Brak wlasnego myslenia.
drawi / 84.144.115.* / 2010-05-20 17:15
masz racje zwrocilem uwage na to.
wpisy jego sa prowokujace i pajajace jadem.
przystaje do tej propozycji.
FD / 85.222.77.* / 2010-05-20 09:13
Znany internacjonalista Premier "Cimoszka'" miał po części rację mówiac dnia 8-go lipca 1997 - "nie będzie pomocy z budżetu , trzeba się było ubezpieczyć " Premier dnia 21-go lipca 97 r serdecznie przepraszał poszkodowanych . # PZU czołowy krajowy ubezpoieczyciel to bogata firma - w listopadzie wypłacił dywidendy dla akcjonariuszy blisko 13 mld zloty w tym Eureko ponad 3 mld zl . W roku 2009 PZU wypłaciło odszkodowania w kwocie 9 mld zl . Stac tego giganta na wyplacenie odszkodowań nawet dla wszystkich poszkodowanych w RP . A przecież są jeszcze inni ubezpieczyciele . Fakt braku ubezpieczania od powodzi nawet jeżeli składka dochodziłaby do 1.000 zł rocznie jest , naganny . Jeżeli stać kogoś na dom to i chyba na ubezpieczenie od zalania . Natomiast jeżeli jest dowód że firma ubezpieczeniowa odmówiła ubezpieczenia to winno być wszczęte śledztwo .# Podobno Holandia oferowała opracowania projektów ochrony przeciwpowodziowej - system wałów i zbiorników .
W 1953 br była jedna olbrzymia powódź w Holandii (od strony morza i z delt rzek ) która pochłonęła ponad 1.800 osob ofiar . Po olbrzymich inwestycjach (program Delta) powodzie nie powtórzyły się już
Fors84 / 2010-05-20 09:57 / Bywalec forum
Niestety populista tusk już zapowiedział pomoc z budżetu państwa.
Floyd / 2010-05-20 14:12 / Tysiącznik na forum
I właśnie za to "niestety" jestem przeciwko liberałom wszelkiej maści i nigdy na nich nie zagłosuję. Nawet wiem co się powinno z takimi robić, ale zmilczę.
socjalizm rządzi a nie liberałowie / 88.199.162.* / 2010-05-20 16:03


I właśnie za to "niestety" jestem przeciwko liberałom
wszelkiej maści

z nich tacy liberałowie jak i z Lenina
Floyd / 2010-05-20 17:06 / Tysiącznik na forum
Nawet się zgodzę, ale tak się sami przedstawiają czyli jako liberałowie ekonomiczni.

Najnowsze wpisy