Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Pozycja w arkuszu zleceń

Pozycja w arkuszu zleceń

bugy / 2010-05-25 14:11
Witam,

Dopiero zaczynam swoją przygodę z giełdą i mam 2 pytania.

1) Na stronie Alior Banku jest napisane, że modyfikacja zlecenia może spowodować utratę pozycji w arkuszu zleceń. Dalej są wyszczególnione przypadki w których to nastąpi. Nie jest tam nic wspomniane o sytuacji, w której wydłużam okres ważności zlecenia. W związku z tym przypuszczam, że nie spowoduje to utraty miejsca w kolejce. Jednak muszę mieć pewność. Tak więc, czy wydłużenie okresu ważności zlecenia spowoduje utratę "miejsca w kolejce"?

2) Zleceniu po zaakceptowaniu nadawany jest numer. Czy na jego podstawie mogę ustalić jakie jest obecnie moje miejsce w arkuszu zleceń?

Oczywiście w obu pytaniach mówię o tym "fragmencie kolejki", który dotyczy ceny po jakiej chcę sprzedać.

Dokładniej chodzi mi o spółkę Bioton. Jej cena obecnie oscyluje między 18 i 19 gr. Jakieś 2 dni temu wystawiłem akcje za 19 gr i chciałbym się dowiedzieć jak blisko jestem realizacji zlecenia. :)

Proszę o wyrozumiałość, jak już pisałem na początku dopiero zaczynam. :P

Pozdrawiam
Andrzej
adrianoo / 2010-05-25 15:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
ad1. Z tego co sie orientuje zmiana okresu waznosci zlecenia nie powinna zmienic miejsca w kolejce (nie jest to problem DMu a raczej GPW, gdzie zlecenie jest kierowane), staraj sie zakladac zlecnie albo na 1 dzien a jak chcesz zeby bylo dlugo to z opcja: DOM bez kombinowania z datami bo takie rzeczy umykaja pamieci i potem jest zdziwienie ze cos sie nie zrealizowalo
ad2. trudno jest ustalic miejsce w kolejce, mozesz sprobowac ustalic to z tej strony:
http://www.konkomp.pl/wgpw/index.php?page=stocks&stockName=4560&sortMethod=all
tam masz caly arkusz zlecen z podzialem na kolejne zlecenia (bez sumowania pozycji) ale to za duzo Ci nie da bo nigdy nie wiesz ile jest przed Toba zlecen ukrytych, wiec docelowo cale dochodzenie nie jest warte poswieconego czasu
pozdr.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy