Forum Forum finansoweKredyty

Pożyczka pozabankowa - na co zwracać uwagę

Pożyczka pozabankowa - na co zwracać uwagę

skomentuj
Piotr Gaster / 93.105.100.* / 2013-06-22 08:30
Pożyczki pozabankowe są kierowane w głównej mierze do osób, które nie mają zdolności kredytowej. Tym samym koszty ich udzielenia są większe niż tradycyjnych pożyczek bankowych, gdyż ryzyko ich niespłacenia jest dużo większe.

Osoby bez zdolności kredytowej, której przyczyny mogą być różnorodne (np. brak pracy), nie otrzymają tym samym pożyczki w banku. Nawet na najmniejszą kwotę. Niestety, gdy bank odmówi udzielenia pożyczki, pozostają firmy, które specjalizują się w tego rodzaju usługach.

Podmiotów udzielających tego rodzaju pożyczki gotówkowe jest bardzo dużo na rynku. W takim przypadku należy korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych podmiotów, które nie tylko działają na rynku już przez długo okres czasu, ale są rozpoznawalne na rynku ze względu na przejrzystość działań.

Zanim jednak wybierzesz firmę pożyczkową, zapoznaj się dokładnie z ofertami, które znajdziesz np. na stronie investpuls.pl

Zadawaj pytania przedstawicielom firmy, poproś o tabelę opłat, niech wyliczą dla Ciebie CAŁKOWITĄ kwotę, którą przyjdzie Tobie zapłacić. Dowiedz się co zrobić, gdy nie możesz uregulować w terminie należności, czy jest szansa na prolongatę w spłacie i czy wiąże się to z dodatkową opłatą.

Pamiętaj także, że obsługa domowa, dodatkowe pisma wzywające do zapłaty, ponaglenie, to dodatkowe koszty, które musisz zapłacić.

Owszem, jest to szybka pożyczka, uruchamiana nawet w przeciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku, ale dotyczy to niewielkich kwot. Jeżeli wiesz, że mimo wszystko, Twoja sytuacja finansowa nie pozwala na zaciągnięcie takiego zobowiązania, koniecznie zrezygnuj! Tygodnie biegną nieubłagalnie, a każdy tydzień, to kolejna rata. Nie myśl, że jakoś to będzie!

I najważniejsze: zanim podpiszesz umowę - przeczytaj ją dokładnie! Musisz również wiedzieć, że możesz odstąpić od umowy pożyczki w określonym terminie, zgodnie z Ustawą o Kredytach Konsumenckich.
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: